Skocz do zawartości

obiego dokumentów - luźne uwagi

Polecane posty

Witam,

 

Ponieważ funkcjonalność obiegu jest w początkowej fazie pozwolę sobie na swoje przemyślenia w tym wzgledzie. Rozumiem, ze autorzy mają swoje koncepcje ale uważam, że im wiecej osób na to patrzy tym produkt będzie w przyszłości lepszy na czym mi żywonie zależy bo sam tego używam.

 

Etap pierwszy - dodawanie dokumentu

Ten co kupuje (zamawia itd) w efekcie staje się posiadaczem faktury niezależnie od formy dostarczenia ma wiedzę co kupił, na czyje polecenie i często po co to kupił. Ten człowiek po dodaniu dokumentu powinien opisać ten dokument (jak to poniżej) i przekazać go do osoby akceptującej.

 

Teraz może tylko dodać dokument z którtkim komentarzem

 

Etam drugi - akceptacja

Ten człowiek widzi opisany dokument oraz jego treść i akceptuje lub odsyła dokument. Przekazuje go dalej najktótsza doroga to księgowość. I teraz tak jest.

 

Etap trzeci - księgowanie

Teraz tylko weryfikujemy poprawność danych i zatwierdzamy pozycję.

 

Kluczow sprawa to opis dokumentu.

 

Na tym etapie można przy pomocy słowników (rozdaj zakupu, cel zakupu, zapłacił karta Kolwaski, zapłacił Payu itp) opisać dokument po boku przypisując elementom słowników  konta księgowa. System OCR może rozpoznać kontrahenta, daty i kwoty które w razie potrzeby można na tym etapie zmieniach.

 

Z tego mam kompletnie zaksiegowany dokument. 

Pewnie opis wymaga szczegółw ale całość nie jest jakas złożona z punktu logiki. 

 

 

Pozdrawiam

Andrzej Kocybowski

 

 

  

Edytowane przez Andrzej Kocybowski
Link to postu

Dzień dobry,

W dniu 22.02.2021 o 17:00, Andrzej Kocybowski napisał:

uważam, że im wiecej osób na to patrzy tym produkt będzie w przyszłości lepszy na czym mi żywonie zależy bo sam tego używam.

Zgadzam się z Panem całkowicie, dlatego z chęcią wysłuchuję wszelkich opinii i sugestii.

 

W dniu 22.02.2021 o 17:00, Andrzej Kocybowski napisał:

Teraz może tylko dodać dokument z którtkim komentarzem

Komentarz jest dosyć długim polem tekstowym, podobnie do opisu, w codziennej pracy ograniczenie powinno być niezauważalne. Komentarz wpisany przy dodawaniu dokumentu przenoszony jest w całości do pola Opis, więc jako takie może być traktowany.

W dniu 22.02.2021 o 17:00, Andrzej Kocybowski napisał:

Kluczow sprawa to opis dokumentu.

 

Na tym etapie można przy pomocy słowników (rozdaj zakupu, cel zakupu, zapłacił karta Kolwaski, zapłacił Payu itp) opisać dokument po boku przypisując elementom słowników  konta księgowa.

Czy opisywanie, o którym tu Pan pisze, występuje na etapie pierwszym - dodawania dokumentu (bo tak to zrozumiałam), czy drugim? Czy każdy pracownik dodający dokument ma wiedzę i kompetencje, żeby opisać dokument przy użyciu proponowanych słowników?

Rozumiem, że używane przy opisywaniu słowniki powinny mieć odzwierciedlenie w programie księgowym? Czy może odwrotnie, część webowa usługi powinna "mieć wiedzę" na temat kont, żeby już na tym etapie można było powiązać z nimi słowniki i taki komplet informacji powinien być przekazywany do programu ksiegowego?

Cytat

System OCR może rozpoznać kontrahenta, daty i kwoty które w razie potrzeby można na tym etapie zmieniach.

W planach mamy wprowadzenie odczytywania danych już na etapie części webowej.

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 24.02.2021 o 08:04, Katarzyna Tubielewicz napisał:

Komentarz jest dosyć długim polem tekstowym, podobnie do opisu, w codziennej pracy ograniczenie powinno być niezauważalne. Komentarz wpisany przy dodawaniu dokumentu przenoszony jest w całości do pola Opis, więc jako takie może być traktowany.

Jak zrobić, żeby komentarz przeniósł się do opisu, bo obecnie mam tak, że komentarz jest dodany i jest widoczny w przeglądarce, ale w programie pole opis jest puste

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...