Skocz do zawartości

Wyszukiwarka na górnym pasku: po nicku, numerze telefonu, towarze, paczkomacie, symbolu paczki

Polecane posty

Cześć wszystkim, 

 

Chciałem zapytać czy ktoś z grupy korzystałby z wyszukiwarki np. na pasku u góry gdzie umieszczono "wyślij/odbierz" "wybór konta:wszystkie" dostępnej w każdej sekcji, transakcje, paczki etc, 

Taka ogólna wyszukiwarka, względem wszystkich transakcji, anulowanych, wysłanych, oczekujących na wpłatę etc uwzględniająca odniesienie do np. symbolu paczkomatu (pomocne w przyjmowaniu zwrotów), po numerze telefonu, nicku klienta lub zamówionym towarze, symbolu paczki z sello, wiem że lista parametrów i odniesień jest dość duża i ogólna ale domyślnie można by np. zaznaczyć wszystkie parametry wyszukiwania i w miarę potrzeby odznaczyć te niepotrzebne jeśli chcemy uściślić wynik 

 

Co myślicie o tego typu funkcji? przydałaby się czy raczej dla Was mało przydatna funkcja? ewentualnie jakieś modyfikacje? 

 

Pozdrawiam

Łukasz 😁

Link to postu

Myśleliśmy już dawno nad taką wyszukiwarką, ale bez indeksowania wszystkich danych czas wyszukiwania po różnych danych byłby dość długi - zwłaszcza w dużych bazach. Póki co mamy wyszukiwarkę indeksującą (InsTYNKT) dla kontrahentów i towarów, ale nie pamiętam teraz które pole dokładnie indeksuje. Na jej bazie można zrobić taką wyszukiwarkę, która uwzględniała by np prefiksy wskazujące na to, gdzie dana fraza ma być wyszukiwana.

  • Lubię to 1
Link to postu

Ta działa świetnie, tylko ja osobiście skorzystałem z niej pierwszy raz, ale jeśli można by wyszukiwać zamówienia/klientów po np. numerze telefonu czy innych frazach podanych wyżej, byłoby świetnie, zobaczymy czy będzie odzew, czy większej liczbie takie coś przydałoby się do działania i może uda się ustalić jakiś wzór takiej szukajki 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...