Skocz do zawartości

Jaką macie prędkość tworzenia dokumentów w Sello?

Polecane posty

Witam,

Pytanie jak w temacie. Jak szybko powstają wam dokumenty początkowe/końcowe w Sello? U mnie jest to 4-5 dokumentów na minutę i zastanawiam się czy mieszczę się w normie, czy jednak powinienem postarać się przyśpieszyć serwer :)

 

Na nowym synchronizatorze. W moim przypadku niestety zbytnio nie widać poprawy w wydajności tworzenia dokumentów w stosunku do starego synchronizatora, ale być może to wina darmowej wersji serwera SQL

Edytowane przez Filip Kosim
Link to postu

Cześć,

U mnie wcześniej dokumenty (szczególnie końcowe) tworzyły się błyskawicznie, nie mierzyłem wcześniej czasów ale drukarka nie nadążała drukować. Obecnie końcowe tworzą się bardzo wolno (były 1-2 na minutę, po odbudowie indeksów Subiekta przyśpieszyło właśnie do 3-5 na minutę). U mnie prawdopodobnie jest jakiś problem z połączeniem bazy Subiekt - Sello. Na razie nie wiadomo o co chodzi. Co ciekawe dokumenty wystawiane na końcówkach tworzą się zdecydowanie szybciej niż na komputerze, na którym jest serwer SQL i bazy Subiekta i Sello.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Niestety powrócił problem z bardzo wolnym wystawianiem dokumentów końcowych - obecnie prawie 1 minuta na dokument.

Zainstalowane Sello 1.38.0

Wydaje się że problem jest z połączeniem Subiekta z serwerem SQL. Serwer SQL i bazy Subiekta i Sello na tym samym komputerze. Podczas odpalania Subiekta jest przywieszenie po komunikacie STRUKTURA PODMIOTU JEST PRAWIDŁOWA (jeśli Subiekt odpali bez przywieszenia to wszystko działa jak należy).

Czy ktoś na forum ma pomysł w czym może być problem?

Link to postu
3 godziny temu, Łukasz F napisał:

U mnie w normalnym działaniu pomogło dopiero zainstalowanie pełnej wersji -  Windows Serwer Standard. Powstaje teraz 12-14 dokumentów na minutę, więc w końcu jest normalnie

Mam pełną wersję serwera SQL ale co dziwne zaktualizowałem Subiekta do najnowszej wersji i znacząco się poprawiło, nie sprawdzałem czasu ale jest do przyjęcia.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam,

kieruje tu pytanie ponieważ chciałabym zwiększyć ilość wysyłanych paczek w firmie.. jak i zoptymalizować czas ich przygotowania.

 

W moim przypadku wygląda to tak, że pracownik biurowy przygotowuje dokument z listem (pojedynczo generuje dokument) – magazynier przygotowuje towar, następnie działa pakowacz. Towar jest zróżnicowany, są zamówienia do edycji tj. zestawy, czy też towar przygotowany pod klienta, jednak większość ok. 70% to zamówienia gotowe bez konieczności edycji.  

 

Może bezpośrednio, ile paczek jest w stanie przygotować jedna osoba przez 8h, przygotować oznacza wygenerować dokument z Sello i wydrukować list przewozowy.

Jakie metody Sprzedający wprowadzają by usprawnić ciąg kolejnych etapów tworzenia dokumentu przez Sello? Jaki sposób u Was się sprawdził? Czy tworzycie dokumenty masowo ?

Czy korzystacie z Prosta Paczka czy tworzycie listy jednak przez Sello ?

Jakimi dodatkowymi programami się wspieracie?

Jak sprawnie rozliczacie płatności PAYu ?

 

Zdaję sobie sprawę, że wiele czynników wpływa na wyniki ale wiem też, że warto nie bać się zapytać :)

 

Będę wdzięczna za wsparcie jak i podzielenie się swoim doświadczeniem.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Irmina Zakaszewska
Link to postu
9 godzin temu, Irmina Zakaszewska napisał:

Może bezpośrednio, ile paczek jest w stanie przygotować jedna osoba przez 8h, przygotować oznacza wygenerować dokument z Sello i wydrukować list przewozowy.

Jakie metody Sprzedający wprowadzają by usprawnić ciąg kolejnych etapów tworzenia dokumentu przez Sello? Jaki sposób u Was się sprawdził? Czy tworzycie dokumenty masowo ?

Czy korzystacie z Prosta Paczka czy tworzycie listy jednak przez Sello ?

Jakimi dodatkowymi programami się wspieracie?

Jak sprawnie rozliczacie płatności PAYu ?

Cześć,

Na pewno Sello wygeneruje więcej paczek niż pakowalnia i magazyn dadzą radę spakować.

Dokumenty tworzone zbiorczo, jeśli nie ma problemów, są błyskawicznie (drukarka drukująca 40 stron na minutę nie nadąża). Trochę dłużej z listami przewozowymi ale to z powodu komunikacji z zewnętrznymi serwisami. Inposty wysyłamy bezpośrednio z Sello, DPD przez Smart Paczkę (da się z Sello ale tak mi wygodniej). 

Link to postu

Cześć,

Raczej trzeba sobie poklikać, przeglądając to forum widzę że wielu użytkowników używa Sello w różny sposób, wynika z tego że każdy może je dopasować do swoich potrzeb. Mamy na stałe ustawione pewne filtry, listy magazynowe drukujemy zbiorczo, dzielone według sposób wysyłki, ostatnio ustawiliśmy drukowanie 1 zamówienia na 1 stronie, papieru idzie dużo więcej ale oszczędzamy czas na cięciu zamówień. Jeśli potrzeba dokładnego opisu to proszę się odezwać, nie wiem czy tutaj coś takiego jest potrzebne do opisania.

Link to postu

U mnie nie ma zestawów lub ustalania kolorów. Kiedyś miałem (np kolorystyka i dodatki) i faktycznie trzeba było najpierw wyłapać te transakcje i pozmieniać produkty na właściwe. Ogólnie wydruk dokumentów i etykiet kurierskich robię w domu, a później pomykamy do magazynu.,

Na przestrzeni czasu ewaluowało do takiego czegoś.
1. Majling taki potwierdzający zamówienia.

2. Dokumenty końcowe (dla wszystkich jednocześnie) i jednoczesny wydruk PA na drukarce do dokumentów

3. Pojedyńczo tworzę paczki dla Inpost w Sello, dla DPD w Sello WzA i Poczta w Sello WzA, i na koniec Paczka w ruchu w furgonetce i przeklejam numery nadań ręczenie do sello. Na etykietach Inpost, DPD i Poczta drukuję sobie numer PA z dokumentu.

4. Wydruk etykiet na zebrze

5. Na dokumentach mam wydrukowane PLU kasowe i biorę każdy dokument i nabijam na kasę fiskalną podając PLU i Cena, zszywaczem paragon do wydruku PA A4.

6.  Na podstawie numerów PA na dokumencie i etykiecie paruję etykietę do dokumentu i spinam spinaczem biurowym.

Tak przygotowane dokumenty służą mi do zebrania towarów  z magazynu. Jeśli pakuję sam to przynoszę i sobie towary i pokolei pakuję, jęśli mam kogoś do pomocy to ja zbieram z magazynu i układam na kupki przekładając dokumentami a druga osoba pakuje. W miejscu pakowania nie używam komputera.
Pakuję paczki do zamówień które zostaną złożone do 12:00 więc przed 12:00 jeszcze przychodzę do komputera i drukuję pozostałe dokumenty które wpadły.
Oczywiście jest jeszcze własna platforma no ale to już ręczna robota.
W okresie gorącym taką metodą pakowaliśmy do 150-200 paczek do godziny 15-16 przy czym jedna osoba przygotowuje dokumentu i zbiera z magazynu a druga tylko pakuje. Branża to zabawki dla dzieci więc paczki są przeróżne. Acha 85% kartonów są z odzysku więc to też nie ułatwia.

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Witam, my przenieśliśmy bazę Sello na pełny płatny SQL server (SQL Server 2017 Standard Edition Full Use serwer baz danych - Licencja na serwer) za 6863,40zł miało skutkować to przyśpieszeniem pracy Sello. Niestety Sello nie przyśpieszyło wcale. 

Czas przygotowywania dokumentów jest TRAGICZNY. Nie wiemy co jeszcze można zrobić żeby przyśpieszyć pracę Sello.

Link to postu

Z mojego doświadczenia lepiej sprawdza się rozdzielenie prac kompletacji i pakowania, z prostych przyczyn nie każdy szybko biega po magazynie, nie każdy ma odpowiednie zdolności manualne do pakowania paczek. Jednemu coś wychodzi lepiej, drugiemu odwrotnie. Pracę kompletujących można znacznie przyspieszyć odpowiednio organizując im pracę za pomocą systemu WMS (terminali magazynowych) i np za pomocą wózków kompletacyjnych umożliwiając im kompletację kilka zamówień jednocześnie. System WMS za pomocą terminali wskazuje kompletującym gdzie mają się udać po towar na magazynie i tak układa wykonywaną przez nich pracę (listę pobrań) aby niepotrzebnie nie biegali po magazynie. Jest na rynku kilka rozwiązań WMS bardziej lub mniej rozbudowanych, które z powodzeniem współpracują z Subiektem.

 

Edytowane przez Leszek Pachnik
błąd
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...