Skocz do zawartości

Numeracja FV zależna od stanowiska kasowego- SubiektGT

Polecane posty

Czy można w Subiekcie GT wprowadzić numerację FV, która będzie zależna od stanowiska kasowego? Posiadam 5 stanowisk kasowych, każda że swoja drukarka fiskalną i w poprzednim systemie numeracja była następująca: Rx/nr_kolejny/MM/YY gdzie x to numer kolejnej kasy. Czy można takie rozwiązanie skonfigurować w Subiekcie?

 

Link to postu
27 minut temu, Wojciech Kosmowski napisał:

Czy można w Subiekcie GT wprowadzić numerację FV, która będzie zależna od stanowiska kasowego?

Tak.

 

28 minut temu, Wojciech Kosmowski napisał:

Posiadam 5 stanowisk kasowych, każda że swoja drukarka fiskalną i w poprzednim systemie numeracja była następująca: Rx/nr_kolejny/MM/YY gdzie x to numer kolejnej kasy. Czy można takie rozwiązanie skonfigurować w Subiekcie?

Nie, wymaga to zastosowania rozwiązań dodatkowych (realizujemy tego typu rozwiązania). W linii GT można tworzyć oddzielne serie numeracji poprzez rozszerzenie numeru, które występuje zawsze po liczniku numeru i może zawierać maksymalnie trzy znaki, czyli numer miałby postać: FS nr_kolejny/x/MM/YY, w tym przypadku rozszerzeniem mogłaby być nazwa stanowiska (nazwa komputera).

Link to postu
10 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie, wymaga to zastosowania rozwiązań dodatkowych (realizujemy tego typu rozwiązania). W linii GT można tworzyć oddzielne serie numeracji poprzez rozszerzenie numeru, które występuje zawsze po liczniku numeru i może zawierać maksymalnie trzy znaki, czyli numer miałby postać: FS nr_kolejny/x/MM/YY, w tym przypadku rozszerzeniem mogłaby być nazwa stanowiska (nazwa komputera).

To by mnie ratowało. Dla stanowiska kasowego nr 1 wyglądałoby to tak: FS nr_kolejny/R1/MM/YY. Można tak to ptzygotować?

Link to postu
4 godziny temu, Wojciech Kosmowski napisał:

Dla stanowiska kasowego w programie Subiekt. Każde stanowisko fizyczne, ma przypisane swoje stanowisko kasowe w Subiekcie i chciałbym, aby każde miało swoją osobną numeracje FS w programie.

Może będzie prościej jeśli pokaże Pan (zrzut ekranu) co rozumie przez "stanowisko kasowe w Subiekcie".

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

Dla zrozumienia się - w programach Insertu z linii GT / Navireo (w odróżnieniu od nexo) nie ma pojęcia "stanowiska kasowego", to co pokazał Pan na zrzucie ekranu to po prostu słownik / lista kas gotówkowych, ale nie ma powiązań między nimi, a fizycznymi stanowiskami komputerowymi (stanowiskami kasowymi) i użytkownikami programu. Tym samym podczas pracy programu / od strony programu nie wiadomo / nie ma jak wprost pobrać informacji o wykorzystywanej kasie. Należałoby więc przyjąć jakieś założenia, na podstawie których byłaby identyfikowana wykorzystywana kasa, mogłaby to być na przykład wspominana wcześniej nazwa stanowiska komputerowego zgodna z nazwą kasy w programie, mogłaby to być domyślna kasa użytkownika pod warunkiem, że będzie miał odebrane uprawnienie do zmiany kasy (w programie będzie miał dostęp zawsze do jednej kasy gotówkowej). Inny pomysł to rozpoczęcie korzystania z sesji kasowych, wtedy dany użytkownik w danej chwili może obsługiwać tylko jedną kasę, którą można byłoby zidentyfikować na podstawie otwartej sesji kasowej: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/6431,czym-sa-i-jak-dodac-sesje-kasowe-w-programie-subiekt-gt.html

Link to postu

OK, wiem cos więcej. W naszym przypadku wybór "wirtualnego" stanowiska kasowego odbywa się w programie nadrzędnym do którego SubiektGT a pomocą licencji Strefy dla Subiekta jest podłączony. 

Czy zatem możemy połączyć nr FS to w taki sposób?

nazwa komputera XXX05 = FS nr_kolejny/R01/MM/YY

XXX06 = FS nr_kolejny/R02/MM/YY

 

i tak dalej...

 

Link to postu
W dniu 3.03.2021 o 11:47, Wojciech Kosmowski napisał:

OK, wiem cos więcej. W naszym przypadku wybór "wirtualnego" stanowiska kasowego odbywa się w programie nadrzędnym do którego SubiektGT a pomocą licencji Strefy dla Subiekta jest podłączony. 

Ja też teraz wiem coś więcej ;)

 

W dniu 3.03.2021 o 11:47, Wojciech Kosmowski napisał:

Czy zatem możemy połączyć nr FS to w taki sposób?

W tym momencie wszystko zależy od działania tego "nadrzędnego programu" - musi zostać spełniony jeden z wymienionych przeze mnie warunków - najprościej byłoby ustawiać dla użytkownika jego domyślną kasę, wtedy moje rozwiązania na podstawie domyślnej kasy ustawiałoby oczekiwaną numerację dokumentów.

Link to postu
5 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ja też teraz wiem coś więcej ;)

 

W tym momencie wszystko zależy od działania tego "nadrzędnego programu" - musi zostać spełniony jeden z wymienionych przeze mnie warunków - najprościej byłoby ustawiać dla użytkownika jego domyślną kasę, wtedy moje rozwiązania na podstawie domyślnej kasy ustawiałoby oczekiwaną numerację dokumentów.

Tylko użytkownicy "wędrują" po różnych stanowiskach / kasach. Jedno co jest stałe to, to, że komputer i kasa fiskalna zawsze są ze sobą w parze i to się nie zmiena.

Link to postu

Doczytałem jeszcze jedną z wcześniejszych odpowiedzi:

 

W dniu 3.03.2021 o 11:47, Wojciech Kosmowski napisał:

nazwa komputera XXX05 = FS nr_kolejny/R01/MM/YY

XXX06 = FS nr_kolejny/R02/MM/YY

Można tak zrobić, ale to według mnie niepotrzebnie skomplikuje rozwiązanie (znacząco wyższy koszt i termin realizacji) - musiałby powstać dodatkowa aplikacja z interfejsem użytkownika, w której będzie można zmapować nazwę komputera na rozszerzenie numeru - cały czas proponuję prostsze rozwiązanie, aby rozszerzenie było zaszyte w nazwie komputera, na przykład...

 

Pełna nazwa komputera:

Cytat

 

nazwa komputera R01 = FS nr_kolejny/R01/MM/YY

R02 = FS nr_kolejny/R02/MM/YY

 

Ostatnie 3 znaki nazwy komputera:

Cytat

 

nazwa komputera XXXR01 = FS nr_kolejny/R01/MM/YY

XXXR02 = FS nr_kolejny/R02/MM/YY

 

Fragment nazwy komputera po ostatnim myślniku:

Cytat

 

nazwa komputera XXX05-R01 = FS nr_kolejny/R01/MM/YY

XXX06-R02 = FS nr_kolejny/R02/MM/YY

 

 

Link to postu

Tylko podane wcześniej numery komputerów były przykładowe. W rzeczywistości jest to numer xxx26, xxx27, xxx28, xxx62, xxx64, jeśli te nazwy wprowadzimy do numer FS, nie będzie to się trzymać logiki.

 

Patrząc na ostatni przykład musiałbym zmienić nazwę komputera na zzz26-R01, xxx27-R002, itd ?

Link to postu
Godzinę temu, Wojciech Kosmowski napisał:

Patrząc na ostatni przykład musiałbym zmienić nazwę komputera na zzz26-R01, xxx27-R002, itd ?

Dokładnie tak. Jak wcześniej pisałem można zmienić nazwy komputerów lub rozbudować rozwiązanie do oddzielnej numeracji:

W dniu 5.03.2021 o 17:03, Daniel Kozłowski napisał:

Można tak zrobić, ale to według mnie niepotrzebnie skomplikuje rozwiązanie (znacząco wyższy koszt i termin realizacji) - musiałby powstać dodatkowa aplikacja z interfejsem użytkownika, w której będzie można zmapować nazwę komputera na rozszerzenie numeru

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...