Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem systemy sprzedaży - System.Exception: Brak ważnej licencji Sfery i/lub stowarzyszonego produktu w podmiocie.


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Bartosz Rosa,

Polecane posty

Witam,

Proszę pomoc w rozwiązaniu takiego problemu. Po zainstalowaniu wersji 1.37.5 pojawiają się takie komunikaty jak poniżej, brak synchronizacji z Subiektem. Subiekt posiada ważną licencję a Sfery nigdy nie używałem. Korzystam z protokołu TLS 1.2 o ile to może mieć znaczenie.

 

obraz.png.c6c8590c97bdd0a2a02b221bdd445ab0.png

obraz.png.3e1484c9e3ecdd006e04d3a7d8e6318b.png

obraz.png.749264ee90f23cb991b8521bd59e27b2.png

 

obraz.png.2e834ba87543e7e364317750e3afaf8b.png

Link to postu

Ja mam ten sam problem Sello 1.37.5 nie łączy się z programem Subiekt GT. A to ważne bo sprzedaż stoi.... może ktoś pomoże ...bo wczoraj to rozumiem późna noc... :)

Edytowane przez Zbyszek Podrażka
Link to postu

W Subiekcie u góry kliknijcie na ikonę planety SFERA i aktywuj wersję 14 dniową wtedy SELLO ruszy
Tylko patrzyłem na abonament na 3 stanowiska dla SFERY to 1599 zł
Trochę słabo jeśli nowa wersja Sello wymaga działania ze SFERĄ i musimy zaplacic za dodatkowy abonament !!??

Link to postu

Po aktywacji SFERY w wersji próbnej trzeba zrestartować serwer i uruchomić sello na wszystkich stanowiskach od poczatku, następnie wejsc w USTAWIENIA w sello -> zewnetrzny system sprzedaży -> testuj połączenie z systemem


PYTANIE DO TWÓRCÓW NOWEJ WERSJI SELLO ?!?!?!?    CZY MUSIMY WYKUPYWAĆ ABONAMENT NA SFERĘ ????

Link to postu
1 minutę temu, Media-Home Dariusz Klój napisał:

Po aktywacji SFERY w wersji próbnej trzeba zrestartować serwer i uruchomić sello na wszystkich stanowiskach od poczatku, następnie wejsc w USTAWIENIA w sello -> zewnetrzny system sprzedaży -> testuj połączenie z systemem


PYTANIE DO TWÓRCÓW NOWEJ WERSJI SELLO ?!?!?!?    CZY MUSIMY WYKUPYWAĆ ABONAMENT NA SFERĘ ????

Spokojnie, to napewno jakiś błąd.

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Badamy problem. Tymczasem można powrócić do wersji 1.37.4 odinstalowując 1.37.5 - wersja nie aktualizuje bazy danych więc można spokojnie zainstalować poprzednią wersję.

 

Poprzednią wersję programu można pobrać stąd: ftp://ftp.insert.com.pl/pub/aktualizacje/Sello/

 

Proszę jeszcze o informację, czy problem występuje tylko na nowym synchronizatorze czy ktoś ma może stary i tam również tak się dzieje?

Problem jest na nowym synchronizatorze, po zainstalowaniu starego działa normalnie na wersji 1.37.5.

  • Dziękuję 2
Link to postu

 

1 minutę temu, Media-Home Dariusz Klój napisał:

Czy w ciagu 14 dni jak trwa wersja próbna SFERY zdążycie uporać się z problemem aby nie wracać do wersji 1.37.4 ?

Myślę, że tak. Wrócę z odpowiedzią jak ustalimy źródło problemu. Przepraszamy za utrudnienia.

Link to postu
21 minut temu, Zbyszek Podrażka napisał:

nie wróciłem do starej wersji tylko aktywowałem próbnie sferę w Subiekcie GT i działa - ciekawe co będzie jak się skończy wersja próbna???? :)

Zapytaj na forum subiekta, bo jeśli się okaże, że sfery próbnej nie da się dezaktywować...?

Link to postu

Należy usunąć wersję obecną przez Dodaj lub usuń programy i uruchomić instalator wersji poprzedniej wybierając opcję instalacji tej konkretnej wersji, bez pobieranie nowej. Powinna być widoczna na dole okna instalatora.

Link to postu
14 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Zapytaj na forum subiekta, bo jeśli się okaże, że sfery próbnej nie da się dezaktywować...?

SFERA to dostęp do dodatkowych opcji Subiekta, jeśli SELLO w nowej aktualizacji przestanie korzystać z rozszerzonych funkcji jakie oferuje SFERA to wygaszenie demo Sfery nie będzie miało znaczenia

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Problem namierzony. Jedna z poprawek związana z uprawnieniem do zmiany magazynu odbiła się niestety od Sfery, która nie była gotowa na takie użycie przez Sello. Wersję z wycofaną poprawką opublikujemy w tym tygodniu (do 2 dni).

 

Jeszcze raz przepraszamy za problemy.

Brawo ! czekamy na aktualizację...

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...