Skocz do zawartości

dsf-a poprawka

Polecane posty

1 godzinę temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Ok, dzięki, tylko pytanie czy zwykły użytkownik (księgowa w BR)  ma/powinna tak głęboko grzebać, czy to jednak błąd definicji pola w formularzu ?

Bo patrząc na definicję tego pola <STR(this.year)> właśnie znalazłem proste obejście , zmienić okres rozrachunkowy na 2021 i wtedy generować, wskakuje 2021 bez grzebania w formularzu.

Link to postu
22 minuty temu, Dariusz Ivo Tusiewicz napisał:

tylko pytanie czy zwykły użytkownik (księgowa w BR)  ma/powinna tak głęboko grzebać

Nie powinna.

23 minuty temu, Dariusz Ivo Tusiewicz napisał:

czy to jednak błąd definicji pola w formularzu ?

Ja nie dostrzegam tutaj błędu. 

24 minuty temu, Dariusz Ivo Tusiewicz napisał:

Bo patrząc na definicję tego pola <STR(this.year)> właśnie znalazłem proste obejście , zmienić okres rozrachunkowy na 2021 i wtedy generować, wskakuje 2021 bez grzebania w formularzu.

To nie jest obejście, tylko jedyne słuszne działanie.

Link to postu
6 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Nie powinna.

Ja nie dostrzegam tutaj błędu. 

To nie jest obejście, tylko jedyne słuszne działanie.

Problem polega na tym że księgowe generując np PIT36L na 2020 mają ustawiony rok rozrachunkowy na 2020 i  widząc dochód >1mln i od razu chcą zrobić DSF-1 za 2020 więc go generują bez zmiany roku rozrachunkowego bo to nie logiczne, "przecież dochód jest za 2020 to dlaczego mam zmieniać na 2021 ?". Ja bym optował jednak za tym aby definicja była rok+1

Link to postu
10 godzin temu, Dariusz Ivo Tusiewicz napisał:

Problem polega na tym że księgowe generując np PIT36L na 2020 mają ustawiony rok rozrachunkowy na 2020 i  widząc dochód >1mln i od razu chcą zrobić DSF-1 za 2020 więc go generują bez zmiany roku rozrachunkowego bo to nie logiczne, "przecież dochód jest za 2020 to dlaczego mam zmieniać na 2021 ?". Ja bym optował jednak za tym aby definicja była rok+1

Może to być mylące, ale raczej nie tędy droga. Bardziej skłaniałbym się do stwierdzenia, że w oknie "Wylicz deklarację", które pojawia się po kliknięciu na Wylicz, wartości kontrolki Okres dla deklaracji DSF-1 niepotrzebnie ograniczane są do kontekstu roku obrotowego. To właśnie w tym miejscu można by popracować nad prawidłowym proponowaniem okresu wyliczenia deklaracji.

Link to postu
8 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Może to być mylące, ale raczej nie tędy droga. Bardziej skłaniałbym się do stwierdzenia, że w oknie "Wylicz deklarację", które pojawia się po kliknięciu na Wylicz, wartości kontrolki Okres dla deklaracji DSF-1 niepotrzebnie ograniczane są do kontekstu roku obrotowego. To właśnie w tym miejscu można by popracować nad prawidłowym proponowaniem okresu wyliczenia deklaracji.

Jak najbardziej

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...