Skocz do zawartości

Data blokady

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Mam pytanie odnośnie daty blokady - doceniam bardzo to rozwiązanie - przy ilości dokumentów którą obsługuję nie trudno przypadkowo dodać dokument do miesiąca który jest już zamknięty.

Pojawił się pierwszy problem.

Wpłynął do jednostki dokument dotyczący stycznia - wszystkie daty na dokumencie są styczniowe - jednostka zamyka miesiące bez możliwości wprowadzania dodatkowych zapisów do miesięcy wstecz. W takim wypadku wprowadzamy dokument do ostatniego otwartego miesiąca - w tym wypadku luty - z realną datą wpływu do rejestrów VAT ( w tym przypadku marzec). Jednak data blokady nie pozwala nam na wprowadzenie tego dokumentu ponieważ data zakończenia dostawy zgodnie z prawdą jest styczniowa.

 

Czy jest jakiś sposób na modyfikację parametrów daty blokady?

Dla nas najważniejszym czynnikiem tej funkcji jest zablokowanie zamkniętych miesięcy oraz rejestrów VAT.

 

Dziękuję,

 

 

Link to postu

Zgodnie z poniższym tematem e-Pomocy technicznej skutkiem ustawienia daty blokady będzie brak możliwości edycji istniejących dokumentów, których data jest taka sama lub wcześniejsza, niż ustalona w programie Data blokady.

Datę blokady w każdym momencie mogą Państwo wyłączyć, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

  • Lubię to 1
Link to postu

 

Wydaje mi się, że jakaś parametryzacja tej daty byłaby potrzebna.

Dla mnie wystarczyłoby zablokować datę zapisu do ksiąg oraz rejestr VAT.. Nie można mieć wszystkiego ;)

 

Rozwiązanie ze ściągnięciem blokady "na chwilę" dla mnie jest niepełne - nawet przy rozliczaniu dokumentów z zamkniętego okresu np. wyciągiem bankowym z bieżącego miesiąca jest potrzeba zdjęcia tej blokady ..

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...