Skocz do zawartości

(Przedpłata na konto) przy wydrukach ZK z tym samym opisem jak na FV

Polecane posty

Chciałbym aby na ZK oraz ZK pro-forma drukowało mi się tak jak na FV - napis (Przedpłata na konto)  przy opcji płatności

Opcja płatności jest ta sama ale nie wiem czemu jest ten opis wycięty

Czy mam coś nie włączone czy trzeba przerobić wzorce wydruków ?

 

FV.jpg

ZK pro-forma.jpg

 

ZK.jpg

Edytowane przez Janusz Pawłowski
Zdublowane załączniki
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat bo chyba nie mam sensu tworzyć nowego.  Na ZK czy też FP brakuje możliwości dodania nr rachunku bankowego jako wskazania na które konto ma być dokonany przelew. do tej pory robiliśmy to w taki sposób, że zaznaczamy 100% wymagalności i płatność odroczona co pozwoliło nam pokazać klientowi nr konta, który zmieniał się w zależności od waluty dokumentu a raczej formy płatności do której był przypisany numer odpowiedniego konta. Niestety taka procedura niesie ze sobą kolejene utrudnienia.

Księgowość dodając wpłatę bakową nie można wybrać odpowiedniego dokumentu i zweryfikować kwotę. Przez co dodana wpłata bankowa nie przypisuje się do konkretnego dokumentu przez co kolejne osoby nie widzą czy jest wplata czy nie, musieli by do każdego dokumentu przeglądać wpłaty - trochę czasochłonne.

 

Znalazłem rozwiązanie jednak nie wiem czy zadziała, ponieważ nie potrafię poprawnie napisać formuły. Czy ktoś może to sprawdzić i napisać formułe lub zaproponować inne rozwiązanie ?

 

Jeżeli waluta.dokumentu=PLN to "PKO 12 1230 ....", 

jeżeli waluta.dokumentu=EURO to "ING PL 16 4050 ..."

jeżeli waluta.dokumentu=USD to " ALIOR PL 67 8090 ..."

 

W tym momencie uzyskamy informację na FP:

 

"Zamówienie będzie realizowane po zarejestrowaniu wpłaty 2 000,01 PLN na rachunek  PKO 12 1230 ... lub w kasie firmy do dnia 07-04-2021"

 

Zakłada, że rachunki bankowe będę musiał podać w samej formule. A dzięki temu księgowość przypisując płatność do dokumentu aktualizuje dokument dla reszty pracowników.

 

Dodam jeszcze, że odczytanie prawidłowego konta w nagłówka i dokonanie płatności na prawidłowy numer konta okazało się zbyt trudnym zadaniem i często konta są mylone co prowadzi to strat w wyniku przewalutowań bankowych.

Edytowane przez Marcin Ryszka
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...