Skocz do zawartości

CIT-8 za 2020 wersja (30)

Polecane posty

Zanim pojawiła się wersja  CIT-8(30), wyliczyłam CIT w wersji CIT-8(29). Niestety zsumowane kwoty w wersji CIT-8(30) są niepoprawne, inne niż w wersji CIT-8(29), znalazłam różnicę, miałam księgowania na kontach 400 po stronie MA (na zmniejszenie kosztów).

Zgodnie z definicją (wykorzystanie konta) do CIT brane są obroty narastająco WN, więc obroty MA nie zostały uwzględnione w CIT (tu powinny być brane salda WN).

Dodam, że inaczej (poprawnie) jest przy  RZS, gdzie  zgodnie z wykorzystaniem konta brane są salda WN. Według mnie, tu powinna być spójność definicji CIT z RZS.

Nie widzę możliwości ręcznej zmiany ustawień wykorzystania kont do CIT, a tu tkwi błąd. Proszę o podpowiedź, jak to zmienić, aby CIT wyliczył się poprawnie.

 

Link to postu
26 minut temu, Elżbieta Rutkowska napisał:

Nie widzę możliwości ręcznej zmiany ustawień wykorzystania kont do CIT, a tu tkwi błąd. Proszę o podpowiedź, jak to zmienić, aby CIT wyliczył się poprawnie.

Nie jestem pewny czy o to chodzi, ale definicję zaliczki CIT-8 dostosowuje się do swoich potrzeb analogicznie jak sprawozdania typu Bilans czy wspomniany RZiS:

Sprawozdania.png.4de577d05dad93f1d70af7625540fe58.png

CIT-8.png.49d4b751d2b30610de914647219a01af.png

Link to postu
19 godzin temu, Adam Suchowski napisał:

możecie już wysyłać CIT-8(30)?

Bo mnie CIT wygenerowany dziś na wersji 1.66 SP3 SP3 HF2 wyrzuca przy wysyłce taki komunikat:

Wygląda to na błąd po stronie bramki Ministerstwa Finansów, nie przyjmuje ona jeszcze nowej schemy deklaracji CIT-8(30). Czekamy na informację ze strony Ministerstwa Finansów, jak będę wiedział coś więcej niezwłocznie Państwa poinformuje.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...