Skocz do zawartości

faktura końcowa powiązana z fakturą zaliczkową (gdy była proforma) - jak uzyskać?

Polecane posty

Jak powiązać fakturę końcową by był na niej nr faktury zaliczkowej. Faktura zaliczkowa była wystawiona na podstawie proformy.

Zgłoszenie od klienta któremu udostępniłam Subiekta123 i nie mam wglądu do wystawionych faktur.

Udostępnienie mi programu jak użytkownikowi z możliwością modyfikowania dokumentów nie wchodzi w opcje możliwe do rozważenia - proszę nie proponować tego rozwiązania.

Link to postu
5 minut temu, Agnieszka ZW napisał:

Jak powiązać fakturę końcową by był na niej nr faktury zaliczkowej. Faktura zaliczkowa była wystawiona na podstawie proformy.

W Subiekcie 123 fakturą końcową staje się "kolejna zaliczka", która rozlicza całość zamówienia. Jeśli więc do proformy została wystawiona zaliczka, a następnie do tej zaliczki kolejna zaliczka (Jak dodać kolejną fakturę zaliczkową?) na której wpłacono pozostałą wartość zamówienia, to ta faktura stanie się końcową. Na fakturach końcowych automatycznie drukuje się lista poprzednich zaliczek.

Nie ma innej metody "powiązania" dokumentów.

Link to postu
2 minuty temu, Agnieszka ZW napisał:

Co będzie w tytule faktury końcowej? Zaliczka?

Tak to wygląda:

2021-03-17_09h15_12.png.8751f0a9fe266094ef26006e3168887e.png

2 minuty temu, Agnieszka ZW napisał:

Czy można wystawić fakturę końcową do faktury zaliczkowej?

Tak jak wspomniałem - fakturą końcową staje się ta, na której rozliczamy resztę zamówienia.

Tak ja w screenie powyżej: dla zamówienia na 1000 PLN najpierw została wystawiona zaliczka na 250 PLN, a później do niej kolejna na kwotę 750 PLN i ona stała się fakturą końcową. Nie ma innej metody wystawiania faktury końcowej.

Link to postu

Dziękuję za wyczerpującą informację - można zgłosić to rozwiązanie do modyfikacji? Tytuł faktura zaliczkowa końcowa to dla mnie informacja że klient wpłacił wszystkie zaliczki do danej usługi ale usługa nie musi być jeszcze wykonana. K=Faktura końcowa byłaby informacją że jest to już koniec - usługa została wykonana i jest to przychód / koszt. W przypadku faktury zaliczkowej nie mam takiej gwarancji i muszę prosić o dodatkowe dokumenty potwierdzające realizację usługi wykazanej na zaliczce.

Link to postu

Zapisuję taką sugestię. 

Prawdopodobnie będzie zrealizowane to tak, że w ustawieniach wydruków będzie można zmienić tytuł dokumentu (aktualnie można dla wszystkich z wyjątkiem faktury zaliczkowej końcowej). Będzie można wtedy mieć zdefiniowane 2 wzorce wydruku i w zależności od sytuacji wybrać jeden albo drugi.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...