Skocz do zawartości

ustawienie zaliczki miesiecznej na pit 4

Polecane posty

Witam, czy istnieja jeszcze jakies parametry, ktore decyduja o tym, ktora kwota znajdzie sie w deklaracji zaliczki miesiecznej pit?

Na deklaracji mam 

A nie chcialłbym miec skladki na ubezpieczenie spoleczne a chciałbym miec skladke na ubezpieczenie zdrowotne.

image.png.f51eb8757a48ae14fda26860c5d46da8.png

Moje ustawienia ze wspolnika:

image.thumb.png.8e2ae1e70c06c2bc9483db4b816f54b8.png

Bede wdzieczny za pomoc.

Ps jeszcze jedno pytanie w wersji GT bylo pole dotyczace zaplaty za skladki wlasciciela. W rachmistrzu nexo tez jest taka funckja? skad program wie ze skladki zostły zaplacone?

 

Edytowane przez Radek Szachnowski
Link to postu
W dniu 19.03.2021 o 17:04, Radek Szachnowski napisał:

nie chcialłbym miec skladki na ubezpieczenie spoleczne

Jeśli składka społeczna jest naliczona, a nie jest zadekretowana, to będzie uwzględniana w PIT. Po zadekretowaniu już nie będzie uwzględniana w PIT, chyba że zaznaczysz parametry, które oznaczyłeś czerwoną ramką.

 

W dniu 19.03.2021 o 17:04, Radek Szachnowski napisał:

Ps jeszcze jedno pytanie w wersji GT bylo pole dotyczace zaplaty za skladki wlasciciela. W rachmistrzu nexo tez jest taka funckja? skad program wie ze skladki zostły zaplacone?

Zdaje się, że idea jest taka, że powinny one zostać naliczone dopiero w momencie zapłaty. Stąd dwa pola: "za miesiąc" i "data zapisu".

  • Dziękuję 1
Link to postu
16 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Jeśli składka społeczna jest naliczona, a nie jest zadekretowana, to będzie uwzględniana w PIT. Po zadekretowaniu już nie będzie uwzględniana w PIT, chyba że zaznaczysz parametry, które oznaczyłeś czerwoną ramką.

 

Zdaje się, że idea jest taka, że powinny one zostać naliczone dopiero w momencie zapłaty. Stąd dwa pola: "za miesiąc" i "data zapisu".

Czyli data zapisu to data zapłaty? W GT jest to jasno oznaczone. Tutaj nie wiem. W pomocy brak opisu pola.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...