Skocz do zawartości

Błąd przy składaniu SF za 2020

Polecane posty

Witam

 

Próbując złożyć wyeksportowane z Rewizora sprawozdanie finansowe przez system e-krs dostałem poniższy komunikat błędu:

Raport niezgodnosci
Podczas sprawdzania poprawnosci dokumentu wystapiły błedy:
1. Plik jest niezgodny ze schematem XSD ogłoszonym w BIP MF. Prosze skontaktowac sie z dostawca
oprogramowania w którym został wygenerowany plik, przedstawiajac mu ponizszy raport niezgodnosci
Szczegóły błedu:
Unexpected character '3' (code 51); expected a quote character enclosing value for 'version'
at [row,col,system-id]: [1,15,"N/A"]

Co jest przyczyną tej sytuacji? Sprawozdanie raczej zostało wypełnione poprawnie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to postu

Przedłużone są terminy.

 

 

Resort informuje, że podjęto decyzję o przedłużeniu terminów na sporządzenie sprawozdań finansowych dla jednostek sektora prywatnego oraz organizacji non-profit – o 3 miesiące, a sektora finansów publicznych – o miesiąc. Rozporządzenie w tej sprawie jest na końcowym etapie procesu legislacyjnego.

 

https://www.gov.pl/web/finanse/przedluzenie-terminu-na-sporzadzenie-sprawozdan-finansowych-za-2020-r

Link to postu

To całkiem przydatne (o ile nie wycofają się), ale...

- w przedmiotowym sprawozdaniu (od którego się zaczęło) - Stowarzyszenie - jest 7 osób w Zarządzie - zgromadzenie łańcuszka podpisów daje popalić...

- u innego z moich klientów Prezes - Czech - ma zawsze straszny problem z podpisywaniem - już cieszyłem się, że udało się jeden etap przejść - a tu będzie powtórka z rozrywki

- w kolejnej firmie do jakiejś dotacji potrzebują sprawozdania złożonego do KRS - a tu klops...

 

Więc samo odłożenie terminu wprowadzania sprawozdań (choć jak zwykle ogłaszane na ostatnią chwilę - w styczniu/lutym twierdzili, że wystarczy opóźnić CIT-y, choć tej logiki nie rozumiem) nie rozwiązuje wszystkich problemów.

 

Cóż. Trzeba cierpliwie czekać...

Link to postu
W dniu 25.03.2021 o 12:20, Tomek Bojałkowski napisał:

Trzeba poczekać na wersję 1.66 SP3 Rewizora GT

Wersja 1.66 SP3 poprawia wysyłkę do KAS. Jeżeli chodzi o eKRS nie odnotowaliśmy żadnych problemów.

 

 

W dniu 25.03.2021 o 10:20, Grzegorz Walczak napisał:

 

Próbując złożyć wyeksportowane z Rewizora sprawozdanie finansowe przez system e-krs dostałem poniższy komunikat błędu:

Raport niezgodnosci
Podczas sprawdzania poprawnosci dokumentu wystapiły błedy:
1. Plik jest niezgodny ze schematem XSD ogłoszonym w BIP MF. Prosze skontaktowac sie z dostawca
oprogramowania w którym został wygenerowany plik, przedstawiajac mu ponizszy raport niezgodnosci
Szczegóły błedu:
Unexpected character '3' (code 51); expected a quote character enclosing value for 'version'
at [row,col,system-id]: [1,15,"N/A"]

Co jest przyczyną tej sytuacji? Sprawozdanie raczej zostało wypełnione poprawnie.

Z góry dziękuję za pomoc.


Wygląda to na jakiś problem ze znakami w samym sprawozdaniu. Bez pliku nie będę jednak w stanie Panu pomóc. Bardzo proszę o wysłanie tego e-sprawozdania do mnie poprzez wiadomość prywatną -  najlepiej 2 wersje podpisaną i niepodpisaną.

Edytowane przez Kamil Goleń
Link to postu

Witam

 

Po powyższej informacji poeksperymentowałem trochę z tym sprawozdaniem i wersja z tylko jednym podpisem (moim) w E-KRS wchodzi. Przy całym pakiecie podpisów wyskakuje błąd. Czyli raczej problem po stronie podpisów zaufanych...

 

W każdym razie dziękuję za zainteresowanie... Będę próbował na nowo skompletować podpisy i zobaczymy co będzie.

 

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Link to postu
2 godziny temu, Grzegorz Walczak napisał:

Czyli raczej problem po stronie podpisów zaufanych...

Albo przy przesyłaniu plików.

Proponuję przesyłając pliki pomiędzy członkami zarządu pakować je np. ZIPem. Tak by na pewno gdzieś po drodze nie doszło do uszkodzenia pliku.

Warto zapisywać sobie kopię sprawozdania po każdym podpisie. W ten sposób jak któryś podpis po drodze coś popsuje to nie trzeba wracać do początku łańcuszka.
Warto też po każdym podpisie sprawdzić plik w aplikacji MF
https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany

(nie jestem w 100% pewien czy ta aplikacja weryfikuje poprawnie podpisy kwalifikowane)
albo tutaj
https://www.podatki.gov.pl/e-sprawozdania-finansowe/aplikacja/
za pomocą opcji wczytaj sprawozdanie. - tu na pewno podpisy kwalifikowane są weryfikowane poprawnie.
Tylku uwaga - tę aplikację można wykorzystać do podejrzenie sprawozdania - nie do wysyłki - to jest wysyłka do KAS.

W ten sposób problem jest do wykrycia od razu, a nie dopiero po zdobyciu wszystkich podpisów.

I przypominam że podpis profilem zaufanym musi być wykonany jako pierwszy.

Edytowane przez Bartosz Niedzielski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...