Skocz do zawartości

WzA DPD ustawienie podjazdu

Polecane posty

Trzeba se zamówić przez wysyłam allegro.  Przyznam szczerze że sam nie wiem czy było by lepsze np generowanie zlecenia podjazdu dla każdej przesyłki bo wtedy kurier będzie miał wkurw że musi np 15 zleceń odklikiwać dla 15-stu paczek. Musiała by to być jakaś funkcjonalność na zasadzie zaznaczam przesyłki DPD i klikam zleć podjazd. Ale zakładam że zaraz pojawi się problem jak ktoś ma dwa lub więcej kont, czy generować w każdym z osobna czy tylko na jednym z kont.

 

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Tak, dokładnie zlecenie podjazdu miałem na myśli, bo właśnie "implementuję" WzA DPD do Sello.
Tak przy okazji Panowie się orientują co oznacza ten błąd:

 

Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki **********na koncie*********************): musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"

Kod błędu: 400 Bad Request

[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"
ścieżka: getLabel.parcelId
detale: Invalid value:

Link to postu
W dniu 6.12.2021 o 11:39, Kamil Kamil napisał:

ścieżka: getLabel.parcelId

Allegro niestety dla serwisu WzA zwraca takie mało czytelne błędy, zamiast napisać co jest nie tak i w jakim polu. Struktura tych błędów różni się od reszty serwisu, gdzie zazwyczaj pojawia się czytelna informacja o błędzie. Dlatego w raporcie dodaliśmy też pole ścieżka, które wskazuje (dość programistycznie, ale zawsze) miejsce występowania problemu i w tym przypadku chodzi o numer przesyłki (parcelId).

Innymi słowy, aby móc wydrukować etykietę trzeba najpierw pobrać z serwisu status przesyłki, w tym pobierze się tez numer utworzonej przesyłki. Postaramy się ten proces usprawnić, bo powoduje on wiele błędów tego typu.

 

Link to postu

Wygląda to tak, że jak się w temat "wejdzie", to można go zrozumieć...

DPD WzA było łatwiejsze do zrozumienia ale  WzA AOB (Allegro One Box), jest zakręcony do potęgi n-tej.
Mianowicie   :
1.thumb.png.7abc8b6066c6fb687fceb03466fb0c06.png

oraz

 

2.thumb.png.6e607502537a5cfb1089f0c41c8bcc2d.png

 

Proszę o podpowiedź jak rozwiązać problemy, pokazane na powyższych obrazkach.
Dodam, że posiadam Sello w wersji zaktualizowanej 1.40.0

Link to postu

 

Rozwiązanie pierwszego z nich podane wyżej:

W dniu 7.12.2021 o 08:34, Bartosz Rosa napisał:

aby móc wydrukować etykietę trzeba najpierw pobrać z serwisu status przesyłki, w tym pobierze się tez numer utworzonej przesyłki.

Z menu wyślij/odbierz => dostawcy paczek => Odbierz. Można też skonfigurować automatyczne pobieranie statusów co określony czas w parametrach wysyłania i odbierania.

 

Drugi problem, czyli opcje Inne dane na etykiecie nie są dostępne tyczą się konfiguracji WzA w Sello. Nalezy wyczyścić całą sekcję związaną z danymi nadawcy (po lewej stronie). Poniżej przykładowy screen, chodzi o tę dolną sekcję.

 

obraz.png.f8f2ee243f0819125f432685b9d2d97a.png

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 7.12.2021 o 16:17, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Dla Punkty Sello mogło by blokować te pola do edycji. Albo jakiś dymek po wybraniu Punktów jako umowy

Celowo nie wprowadzaliśmy żadnych ograniczeń w konfiguracji WzA, bo jak wiesz, ten serwis ma pewną aurę tajemniczości wokół siebie a i też nie łatwo dowiedzieć się jak coś należy skonfigurować :). Do tego dość często i mocno zmieniają się tam warunki, co można a czego nie, w jakim polu itp. Musielibyśmy nieustannie publikować poprawki.

W Sello NX trochę inaczej spróbujemy podejść do tematu dostaw.

Link to postu
W dniu 8.12.2021 o 09:27, Bartosz Rosa napisał:

Celowo nie wprowadzaliśmy żadnych ograniczeń w konfiguracji WzA, bo jak wiesz, ten serwis ma pewną aurę tajemniczości wokół siebie a i też nie łatwo dowiedzieć się jak coś należy skonfigurować :). Do tego dość często i mocno zmieniają się tam warunki, co można a czego nie, w jakim polu itp. Musielibyśmy nieustannie publikować poprawki.

W Sello NX trochę inaczej spróbujemy podejść do tematu dostaw.

Dawno, dawno temu, za górami za lasami, ZSRR trzymał piecze nad wszelkimi dobrami, jak się skończyło dobrze wiemy.
Morał z tej bajki - nie bajki, że działać trzeba po swojemu a nie z narzuconymi wartościami pod przymusem, rygorem etc.
To też dla Ich dobra, bo wykończą siebie i nas przy okazji :)
Powodzenia w realizacji projektu Sello NX. Świetna inicjatywa i fenomen na skalę Krajową. Wpierać naszych a nie obcych. 👌

  • Lubię to 2
Link to postu
  • 2 miesiące temu...
23 minuty temu, Radosław www.sklep.kut-met.pl napisał:

osobno wagę

tak, da się

 

23 minuty temu, Radosław www.sklep.kut-met.pl napisał:

i wymiary

można ustawić wymiary paczki na sztywno

 

23 minuty temu, Radosław www.sklep.kut-met.pl napisał:

żeby sello zamawiało kuriera DPD

nie da się

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

W Sello mam błąd w związku z WzA DPD.
W związku z tym, że Allegro udostępniło funkcję dostępną na terenie UE, DPD !Smart , mam wysyłki do innych krajów.

Podczas tworzenia listu do DPD Słowacja, Sello zgłasza mi błąd, że krajem wysyłki musi być Polska.

O dziwo wysyłki miałem do Czech w tej samej konfiguracji (DPD WzA, DPD !Smart) i list w Sello mógł się utworzyć dlaczego konkretnie do tej jednej transakcji do Słowacji nie mogłem utworzyć przez Sello,      ratunku    , ...

Dodam, że po wejściu do Allegro i utworzeniu tam listu, nie było najmniejszego problemu.

 

1234.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...