Skocz do zawartości

Praca w kilku punktach (podgląd magazynów)

Polecane posty

Od jakiegoś czasu szukam rozwiązania i nikt nie może mi pomóc w tym temacie. 

Mam 3 sklepy, w każdym mam subiekta z osobną licencją i swoją bazą danych i magazynem.

Chciałbym, żeby można było podglądnąć stan magazynu z jednego sklepu do drugiego. 

Nie interesuje mnie żadny team viewer czy anydesk. Chcę to zrobić z poziomu subiekta.

Czy są jakieś bezpłatne lub niskokosztowe rozwiązania? Czy ktoś mógłby mi coś takiego zrobić?

 

Witek

 

Link to postu
6 minut temu, Witold Hałat napisał:

Od jakiegoś czasu szukam rozwiązania i nikt nie może mi pomóc w tym temacie. 

Mam 3 sklepy, w każdym mam subiekta z osobną licencją i swoją bazą danych i magazynem.

Chciałbym, żeby można było podglądnąć stan magazynu z jednego sklepu do drugiego. 

Nie interesuje mnie żadny team viewer czy anydesk. Chcę to zrobić z poziomu subiekta.

Bo od bardzo dawna unika się takiego modelu pracy (wykorzystuje się pracę zdalną), więc mało kto jest zainteresowany tworzeniem takim rozwiązań. Nie napisał Pan dlaczego nie chce pracować zdalnie ?

 

16 minut temu, Witold Hałat napisał:

Czy są jakieś bezpłatne lub niskokosztowe rozwiązania?

Osobiście nie znam gotowego rozwiązania, zakładam, że jeśli ktoś zrealizuje takie rozwiązanie to nie będzie bezpłatne. Niskokosztowe to pojęcie względne.

 

16 minut temu, Witold Hałat napisał:

Czy ktoś mógłby mi coś takiego zrobić?

Mamy klienta serwisowego, który czeka na taką funkcjonalność, ale ciągle są pilniejsze tematy, a sklep podgląda sobie stany magazynowe przez pulpit zdalny, więc mamy to w planach, niestety termin realizacji na dzień dzisiejszy nieokreślony.

 

Może ktoś inny zaproponuje szybszą realizację.

Link to postu

Ponieważ przy zdalnym pulpicie logując się na drugi komputer przeszkadzam osobie która aktualnie na nim pracuje. 

Dzisiaj miałem przyjemność rozmawiać z telemarketerem subiekta, który proponował przedłużenie abonamentu w jednym z moich subiektów i pytałem go o takie rozwiązanie. Twierdził, że wystarczy skonfigurować serwer SQL który jest wbudowany w subiekta  i wtedy można podglądać te stany. Ale z tego co Pan pisze to chyba nie bardzo wiedział o czym mówi?

Link to postu
5 minut temu, Witold Hałat napisał:

Ponieważ przy zdalnym pulpicie logując się na drugi komputer przeszkadzam osobie która aktualnie na nim pracuje. 

Skąd takie, delikatnie mówiąc nieprawdziwe informacje ? Wszystko zależy od wybranych rozwiązań i ich konfiguracji, zrzut ekranu z serwera jednego z klientów:

 RDP.png.933db8f76ef727f1caf634654047c23d.png

14 minut temu, Witold Hałat napisał:

Dzisiaj miałem przyjemność rozmawiać z telemarketerem subiekta, który proponował przedłużenie abonamentu w jednym z moich subiektów i pytałem go o takie rozwiązanie. Twierdził, że wystarczy skonfigurować serwer SQL który jest wbudowany w subiekta  i wtedy można podglądać te stany. Ale z tego co Pan pisze to chyba nie bardzo wiedział o czym mówi?

Niestety obawiam się, że nie wiedział o czym mówi lub Pana nie zrozumiał (chociaż potrzeba jest dość oczywista) - w ten sposób (bezpośrednie podłączenie do serwera SQL) można uruchomić pracę zdalną (co jest niezalecane, taki model pracy jest zwykle nieakceptowalnie powolny i problematyczny przy zerwaniu połączenia), ale nie można odczytywać stanów magazynowych z innego programu (innej bazy danych).

 

Można byłoby się pokusić o modyfikację działania programu (rozwiązanie dodatkowe) i pobieranie danych bezpośrednio z różnych serwerów SQL (różnych programów), ale nie szedłbym tą drogą.

Link to postu
W dniu 29.03.2021 o 18:35, Paweł Szczygieł napisał:

Pierwsze co należy uruchomić to serwer terminali.

Inna sprawa, że stawianie serwera terminali tylko i wyłącznie po to, żeby od czasu do czasu sobie popodglądać zdalnego Subiekta to może być przerost formy nad treścią i - mimo wszystko - cena może być w tym kontekście nieadekwatna...

Alternatywnym rozwiązaniem "chałupniczym" może być po prostu postawienie w zdalnym sklepie wirtualnego (nie-serwerowego) Windowsa i udostępnianie sobie z niego "zdalnej sesji". Rozwiązanie może mało wyrafinowane, ale za to praktycznie darmowe. Do tak ograniczonych zastosowań nada się... :-)

Link to postu
12 minut temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Inna sprawa, że stawianie serwera terminali tylko i wyłącznie po to, żeby od czasu do czasu sobie popodglądać zdalnego Subiekta

Ale nigdzie nie padała taka informacja, że będzie to potrzebne "od czasu do czasu"... Jestem też przekonany, że trzymanie danych w  jednym miejscu rozwiązałoby wiele innych problemów i zaoszczędziło wiele czasu...

 

12 minut temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

to może być przerost formy nad treścią i - mimo wszystko - cena może być w tym kontekście nieadekwatna...

Skąd takie wyliczenia - policzył Pan cenę licencji programów Insertu, abonamenty przez kilka lat w stosunku to pracy zdalnej, przy licencjach Microsoftu może wyjść taniej, a są jeszcze dużo tańsze rozwiązania firm trzecich.

 

15 minut temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Alternatywnym rozwiązaniem "chałupniczym" może być po prostu postawienie w zdalnym sklepie wirtualnego (nie-serwerowego) Windowsa i udostępnianie sobie z niego "zdalnej sesji".

Dobrze rozumiem - rozwiązaniem dla przeciętnego użytkownika ma być stawianie maszyn wirtualnych z Windowsem i pulpitem zdalnym ?

 

16 minut temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Rozwiązanie może mało wyrafinowane, ale za to praktycznie darmowe.

Tak "darmowe" jak system operacyjny Windows dla kilku lokalizacji.

 

18 minut temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Do tak ograniczonych zastosowań nada się... :-)

Poza powyższym jak ta propozycja ma się do dość precyzyjnie opisanej potrzeby:

W dniu 29.03.2021 o 15:01, Witold Hałat napisał:

Nie interesuje mnie żadny team viewer czy anydesk. Chcę to zrobić z poziomu subiekta.

 

Link to postu

Ok, to może ja nie znam takiego rozwiązania żeby za pomocą zdalnego pulpitu można było to zrobić nie przeszkadzając użytkownikowi który aktualnie pracuje na przejmowanym komputerze? Można to zrobić w jakiś sposób? 

Rozwiązania które zostały mi zaoferowane to serwer zewnętrzny i subiekt w chmurze w abonamencie kilkuset złotych miesięcznie na 3 stanowiska. To jest dla mnie za drogo. Drugie rozwiązanie to własny serwer z subiektem i również zdalna praca z każdego sklepu. To również wiąże się z kosztem zakupu komputera i oprogramowania serwerowego. Trochę tańsza opcja niż co miesięczne oddawanie kilkaset złotych. 

Link to postu
W dniu 31.03.2021 o 18:14, Daniel Kozłowski napisał:

Skąd takie wyliczenia - policzył Pan cenę licencji programów Insertu, abonamenty przez kilka lat w stosunku to pracy zdalnej, przy licencjach Microsoftu może wyjść taniej, a są jeszcze dużo tańsze rozwiązania firm trzecich.

Bazując na doświadczeniu z masy podobnych pytań w przeszłości - antycypowałem chęci autora wątku i... jak się okazało z jego następnego posta - miałem rację. :-)

 

Sedno w tym, że "te licencje Inserta" to on już ma, a licencję na Windows Serwer to dopiero musi kupić. Jest to dość istotna kwestia z finansowego punktu widzenia. Co więcej - jak wszyscy doskonale wiemy - chęć wydawania kasy na takie dziwne "nic" jak jakieś licencje, których przecież "nikt nie widzi" (i w sumie to czy one napewno tam są?) - jest na ogól dość niska. A już zwłaszcza u "nietechnicznego prezesa" jest niska. (Co innego - na nowy samochód. O, na to zawsze jest kasa...)

Z drugiej strony - chęć zaoszczędzenia paru groszy jest powszechna (co akurat samo w sobie nie jest złe) i w związku z tym pojawiają się różnego rodzaju kombinacje - lepsze lub gorsze, zależy od okoliczności.

 

Zaproponowany przeze mnie life-hack może być całkowicie darmowy (to dobrze) i zarazem jest administracyjnym absurdem (to źle). Ale każdy wybiera sam. Jeśli np. ma "technicznego syna licealistę" i uważa, że wykorzystanie tego jest sposobem na oszczędności - droga wolna. (I to nawet taka operacja ma szanse się z powodzeniem udać, choć oczywiście nie twierdzę, że "tak należy"...)

 

Żeby było za darmo - wystarczy VirtualBox i raz na pół roku (a może 4 miesiące? już nie pamiętam...) reinstalacja testowego Windowsa. Żaden anydesk czy Teamviewer nie są do niczego potrzebne - wystarczy sesja konsolowa RDP z Virtualboxa.

 

(Już można się śmiać.)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...