Skocz do zawartości

Sello 1.38 błąd aktualizacji bazy - parametr jest niepoprawny

Polecane posty

9 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.1 napisał:

A czy przyczyną nie jest to, że nie zrobiono w tym samym dniu archiwizacji starej bazy z poziomu Sello?

Zrobiono :) To próba co prawda po północy, wcześniej komunikat dotyczył tego, że nie mam uprawnień do bazy lub za mało miejsca na dysku lub niepoprawny folder. Wszystkie z 3 sprawdziłem, zmniejszyłem też bazę danych.

Link to postu
10 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Przyczyny trzeba by dokładnie zweryfikować, może nie być uprawnień do tworzenia nowej bazy na serwerze. Natomiast w tym momencie można wykonać konwersję bazy bez tworzenia kopii zapasowej (jeśli została zrobiona ręcznie wcześniej) -> przycisk TAK.

Co w momencie jeżeli konwersja nie przebiegnie pomyślnie? Miałem już problem kiedyś z odzyskaniem archiwizacji

Link to postu

A jaki to był problem? Archiwizacja po to jest aby dało się przywrócić poprzednią wersję bazy.

Zamiast mechanizmu Sello, który dodatkowo pakuje backup i robi z tego archiwum można posłużyć się mechanizmem o mniejszym narzucie, czyli zrobić backup z poziomu SQL Server Management Studio. Backup tego typu jest najprostszym z możliwych i abstrahuje zupełnie od tego, dla jakiego programu jest on wykonywany - co za tym idzie, nie powinno być żadnych problemów z jego przywróceniem, chyba, że sam problem powstaje już na poziomie tworzenia backupu (uszkodzona baza, dysk twardy itp).

Link to postu
  • Bartosz Rosa wyróżnił i odpiął ten temat
  • 1 rok później...

U mnie ten sam problem co na początku wątku:

Po aktualizacji do 1.43.7 nie mogę zaktualizować bazy. Wyskakuje mi błąd "parametr jest niepoprawny". Sprawa bardzo PILNA!!

Cytat

Jeśli wystąpi u Państwa, rozwiązaniem na szybko jest przywrócenie wersji poprzedniej Sello.

Próbowałem przywrócić poprzednią wersję ale wyskakuje mi komunikat że  na komputerze jest zainstalowana aktualna wersja

parametr.thumb.jpg.4d6d1b196d42c35cbd2c06fa5055a628.jpg

Link to postu

Natomiast co do samego problemu aktualizacji, to niestety trudno stwierdzić co powoduje problem, bo ten błąd jest takim raczej generycznym błędem, który może dotyczyć w zasadzie wszystkiego. Dobrze by było podesłać do nas bazę danych do analizy poprzez zgłoszenie w formularzu https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/formularz_kontaktowy.html

 

W treści proszę wspomnieć, że prosiłem o podesłanie bazy i link do tego tematu.

Link to postu

Widzę też, że świeci się na stronie startowej informacja Wykryto problem w bazie danych, czy da radę tam kliknąć i zobaczyć na czym polega?

 

10 minut temu, Tomasz Felman napisał:

Wygląda na to że nie, są 2 osobne foldery

To są foldery dla skrótów. Trzeba sprawdzić w C:\Program Files (x86)\InsERT\

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...