Skocz do zawartości

Paragony po protokole Termal- Drukarka Posnet

Polecane posty

Mam problem. Używam drukarki fiskalnej Posnet Temo HS FV EJ. Na komputerze mam 3 programy korzystające z drukarki z czego jeden nie obsługuje protokołu posnet. Przestawiłem drukarkę na protokołu Termal, ale mam problem aby Subiekt się z nią skomunikował. Otrzymuje komunik: 

"Błąd zgłoszony przez urządzenie. Drukarka ma ustawiony protokół THERMAL. Proszę w menu drukarki zmienić protokół na POSNET (Menu: Konfiguracja: Param. ogólne: Interfejs PC)."

Czy jest szansa aby Subiekt GT obsłużył protokół Termal na mojej drukarce fiskalnej?

Link to postu
13 minut temu, Wojciech Kosmowski napisał:

Mam zainstalowane sterowniki zewnętrzne Insertu, ale nie mogę znaleźć w kasiarzu zmiany sterownika.

Program nie posiada takiej funkcjonalności - sterownika nie można zmienić, należy dodać nową konfigurację, gdzie pierwszym krokiem jest wybór sterownika / modelu urządzenia.

 

13 minut temu, Wojciech Kosmowski napisał:

czy po prostu mam wybrać zamiast modelu drukarki  Posnet Temo HS pozycję Posnet THERMAL xxx ?

Nie rozumiem - podałem przecież pełną nazwę sterownika.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

Jednak nie do końca jest wszystko OK.  Test połączenia, komunikacji z drukarką fiskalną kończy się powodzeniem. Jak testowałem wystawianie paragonu to miałem na FV usługę zwolnioną z podatku VAT. Jak użytkownicy zaczęli pracować i wystawiać mieszane usługi pod wzglądem podatku VAT to pojawia się błąd podczas fiskalizacji z użyciem protokołu Thermal.

 

"Nie można wydrukować dokumentu 'FS xxx/xxx/04/2021', którego pozycje mają podatki nie uwzględnione w mapowaniu podatków."

par03.png.caa4cca01aaf738903acc17f577f2b30.png 

par02.png.5bd472e7062dda8f181854f86b1087a6.png

Przy okazji pisania tego postu zauważyłem, że numery  dokumentu jak wyżej mają inne końcówki.

par01.png.10be9a116a328fe98f7bb202dc04a642.png 

 

Jak wszystko przestawię na protokół POSNET to paragony drukują się prawidłowo.

 

Wartość podatku VAT są ustawione według raportu z drukarki fiskalnej.

vat.thumb.jpg.e31cfde195a443c1bcc53fc7a19a64b5.jpg

 

Edytowane przez Wojciech Kosmowski
Link to postu

Zadania wydruku ma Pan z drukarki Drukarka 04- Posnet

A stawki VAT pokazuje Pan z Drukarka 4- Thermal

to dwa zupełnie różnie urządzenia!!
Więc albo koś zmienia ręcznie przed drukowaniem na jaką drukarkę wysyłane są wydruki

albo w Parametrach której Faktury sprzedaży (możliwe że zbiorczej) domyślnie ma Pan

ustawioną Drukarka04- Posnet zamiast Drukarka4- Thermal i stąd to zamieszanie

Podejrzewam że w Drukarka04- Posnet ma Pan inaczej przypisane literowo stawki VAT

Edytowane przez Dominik Michalak
Link to postu
Godzinę temu, Wojciech Kosmowski napisał:

"Nie można wydrukować dokumentu 'FS xxx/xxx/04/2021', którego pozycje mają podatki nie uwzględnione w mapowaniu podatków."

Nie widzę tego komunikatu na zrzutach ekranu, co sugeruje, że czegoś Pan nie opisał / nie pokazał ? Proszę ponowić próbę fiskalizacji i pokazać rejestr transmisji tylko tak, aby było widać kody błędów.

 

Godzinę temu, Wojciech Kosmowski napisał:

Przy okazji pisania tego postu zauważyłem, że numery  dokumentu jak wyżej mają inne końcówki.

Proszę rozwinąć - ukrył Pan numery dokumentów na zrzutach ekranu, więc nie mamy się do czego odnieść ?

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
5 minut temu, Dominik Michalak napisał:

Zadania wydruku ma Pan z drukarki Drukarka 04- Posnet

A stawki VAT pokazuje Pan z Drukarka 4- Thermal

to dwa zupełnie różnie urządzenia!!
Więc albo koś zmienia ręcznie przed drukowaniem na jaką drukarkę wysyłane są wydruki

albo w Parametrach której Faktury sprzedaży (możliwe że zbiorczej) domyślnie ma Pan

ustawioną Drukarka04- Posnet zamiast Drukarka4- Thermal i stąd to zamieszanie

Zadania wydruku / aplikacja MDF uruchamia się jedna dla wszystkich drukarek, na zrzucie ekranu, na samym dole widać błąd wydruku na drukarce "Drukarka 4- Thermal".

Link to postu
4 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Zadania wydruku / aplikacja MDF uruchamia się jedna dla wszystkich drukarek, na zrzucie ekranu, na samym dole widać błąd wydruku na drukarce "Drukarka 4- Thermal".

Dokładnie tak. Ostatni pozycja to próba wydruku korzystając z protokołu Thermal na drukarce- oczywiście wcześniej zmieniając ustawiania.

 

Opisze wszystko jeszcze raz prezentując dokładniejsze zrzuty ekranu.

Mam do zafiskalizowania FV i drukarka jest ustawiona w protokół Thermal- test komunikacji OK.

0013.png.69a0e9ea8d5d43ba99a149a2b1343946.png

Stawki VAT  ustawione identycznie jak na raporcie.

0012.png.4d4a44ecf189be410690ba1ac59cb733.png

W parametrach jest ustawiona domyślna drukarka Thermal.

0011.png.312c6b52c09284c5f1d4cbaa8591acea.png

Jednak przy próbie fiskalizacji pojawia się błąd stawek VAT.

0015.thumb.png.cf1be6b9775360062ae9524d2acbd2fc.png

Jedno co zauważyłem do dokument z końcówka numeru 2021 jest fiskalizowany z końcówka 20, zaznaczyłem strzałkami.

Na koniec zmieniam ustawiania na urządzeniu na protokół Posnet i wszystko się poprawnie fiskalizuje jak wybiorę drukarkę Posnet. Konfiguracja poniżej.

 

0010.thumb.png.2c0fe85e4e7f935b99f78331a44e9242.png

0014.png.d9511f93fb1dfb9d13bc57c313094142.png

 

 

 

 

Edytowane przez Wojciech Kosmowski
Link to postu

Dobrze... Dla pewności proszę podać wersję programów Insertu i sterowników urządzeń zewnętrznych.

 

Dla sterownika "Thermal sterownik uniwersalny" proszę ponowić fiskalizację na pozostałych profilach sterownika:

Thermal.png.6cea9ec9ae349db44b7455895f80cadf.png

Jeśli powyższe sugestie nie pomogą to proszę spróbować skonfigurować drukarkę na sterowniku "Posnet Thermal 5V".

Link to postu

Nadal nic nie pomogło.

 

Wersja SubiektGT

863194449_wersjaGT.png.9d52c4d54b0a009cc16fa2e85a2ec8bd.png

 

Wersja sterowników

v._ster.thumb.png.7aef3b06c1b0f4e1c9ebccfd09e308d5.png

próba wydruku profil2

prof2.png.93fd17f45b4acd62f629b721769dfb9f.png

próba wydruku profil3

 

prof3.thumb.png.6446bb6fa390a015ada1ea485da3ffd0.png

 

 

Próba wydruku na sterowniku Posnet Thermal 5V

5v.png.7f19aafd51b5c13b18579b20d8743985.png

W tym przypadku po kliknięciu w dane zadanie nie pojawia się  okienko szczegóły komunikacji. Oczywiście test komunikacji odbył się pomyślnie.

ter_pos.thumb.png.d8fe64f68430fa34b2f7cd563dd2ee9f.png

Natomiast po przestawieniu na protokół POSNET paragony wydrukowały się poprawnie.

39914733_2021-04-1216_53_57-ParagonypoprotokoleTermal-DrukarkaPosnet-Sprawytechniczne-ForumInsERT.jpg.e8c3cd990a9b3999f0ac97794e6dbf62.jpg

Testowałem jeszcze inne sterowniki Posnet Thermal ... dostępne na liście. Te, które przeszły  poprawny test komunikacji nie wydrukowały paragonu.

 

 

Edytowane przez Wojciech Kosmowski
Link to postu
2 godziny temu, Wojciech Kosmowski napisał:

Rozumiem, że na Serwer Urządzeń Zewnętrznych nie potrzebuje dodatkowej licencji?

Nie, wymagany jest jedynie aktywny abonament: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/subiekt_gt/ulepszenia/funkcje_zabezpieczone_abonamentem.html.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Cały czas nic.

Doszedłem tylko do tego, że paragon drukuje się jeśli jest na nim tylko pozycja z VAT23%. Jeśli natomiast dodam usługę z VATem ZW lub usługi są wymieszona VAT23% oraz ZW to paragon się nie drukuje. W naszej firmie sprzedajemy 99% usług z stawka VAT zwolnioną. Co jeszcze może być przyczyną problemu?

Link to postu
W dniu 7.04.2021 o 08:55, Wojciech Kosmowski napisał:

Przy okazji pisania tego postu zauważyłem, że numery  dokumentu jak wyżej mają inne końcówki.

  1. /2021
  2. /20

W drugim przypadku wystarczy poszerzyć kolumnę, żeby zobaczyć cały numer.

 

 

W dniu 7.04.2021 o 14:35, Wojciech Kosmowski napisał:

Całej  zabawy bym nie miał, ale jeden program, który korzysta z drukarki fiskalnej obsługuje tylko protokół Thermal i dlatego ta cała zmiana.

Drukarka „dwuprotokołowa” powinna być obsługiwana przez protokół POSNET, który jest rozwijany i umożliwia lepsze wykorzystanie możliwości drukarki. Tak to jest realizowane w naszym oprogramowaniu.

Kontaktował się Pan z autorem tego programu w sprawie aktualizacji sterownika i wprowadzenia w nim obsługi protokołu POSNET?

 

 

W dniu 17.06.2021 o 15:02, Wojciech Kosmowski napisał:

paragon drukuje się jeśli jest na nim tylko pozycja z VAT23%. Jeśli natomiast dodam usługę z VATem ZW lub usługi są wymieszona VAT23% oraz ZW to paragon się nie drukuje.

Otrzymaliśmy od Pana dane diagnostyczne, ze wstępnej ich analizy wynika, że przyczyną jest odczyt stawek VAT, który pomija ZW pod literą E. Na skutek tego wszystkie stawki działają prawidłowo, poza ZW.

Będziemy dalej analizować ten przypadek.

 

Link to postu
7 godzin temu, Mariusz N. napisał:

Drukarka „dwuprotokołowa” powinna być obsługiwana przez protokół POSNET, który jest rozwijany i umożliwia lepsze wykorzystanie możliwości drukarki. Tak to jest realizowane w naszym oprogramowaniu.

Kontaktował się Pan z autorem tego programu w sprawie aktualizacji sterownika i wprowadzenia w nim obsługi protokołu POSNET?

Tak, kontaktowaliśmy się z Twórcą oprogramowania, które korzysta tylko z protokołu Termal i stwierdził, że na ten czas nie ma w planach rozwojowych wsparcia dla protokołu POSNET ponieważ jak stwierdził, protokół Termal wciąż jest żywy i wspierany przez urządzenia fiskalizujące.

 

7 godzin temu, Mariusz N. napisał:

Otrzymaliśmy od Pana dane diagnostyczne, ze wstępnej ich analizy wynika, że przyczyną jest odczyt stawek VAT, który pomija ZW pod literą E. Na skutek tego wszystkie stawki działają prawidłowo, poza ZW.

Będziemy dalej analizować ten przypadek.

Czekam z niecierpliwością na wyniki tej analizy i rozwiązanie problemu.

Link to postu
16 godzin temu, Wojciech Kosmowski napisał:

stwierdził, że na ten czas nie ma w planach rozwojowych wsparcia dla protokołu POSNET ponieważ jak stwierdził, protokół Termal wciąż jest żywy i wspierany przez urządzenia fiskalizujące.

Wspierany tak, żywy nie. Ale to nie miejsce na tego typu polemikę.

Przyjmujemy fakt, że program nie będzie dostosowany.

 

W oprogramowaniu InsERT mamy sterownik dedykowany i on zapewnia poprawną obsługę drukarki. Sterownik uniwersalny Thermal jest przeznaczony dla urządzeń starszych, dla których sterowników dedykowanych nie będzie. Dostosowania tego sterownika do obsługi drukarki posiadającej sterownik dedykowany „nie mamy w planach rozwojowych”. Postaramy się jednak pomóc Panu w tej patowej sytuacji.

 

Dalszą wymianę informacji będziemy prowadzić przez naszą pomoc techniczną. Ewentualne wnioski po zakończeniu podam tutaj.

 

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...