Skocz do zawartości

Wydruk listów przewozowych

Polecane posty

Staram się ominąć dodatkowy program do wydruku listów przewozowych (ProstaPaczka) i konfiguruję Sello pod tym kątem.

Wpisałem token i id w konfiguracji - są poprawne.

Przy próbie wydruku listu mam błąd - Nie można pobrać wydruku dla paczki '14814/2021' ponieważ nie została ona utworzona w zewnętrznym systemie.

Nurtuje mnie jeszcze temat jak na zrzucie poniżej, nie jestem pewny czy powinienem wysłać te paczki i czy nie spowoduje to problemów.

screenshot_379.jpg.b530e6eae96ed0a9dd2a295910b40a44.jpg

 

Link to postu
Godzinę temu, Marcin B napisał:

Nie można pobrać wydruku dla paczki '14814/2021' ponieważ nie została ona utworzona w zewnętrznym systemie.

Przed wydrukiem etykiety paczki należy wysłać do inpost, wydruk jest możliwy dopiero gdy w Sello pojawi się na nadania paczki. A pojawi się gdy wyślesz je do api inpostu - kliknięciem na grafice, którą pokazałeś w inpost. Ale czy liczba 4183 to ilość paczek, które są w Sello w sekcji PACZKI > DO WYSŁANIA? Czyli czy masz tyle do wysłania w dniu dzisiejszym? Jeżeli nie, to po kliknięciu może się utworzyć 4183 nr nadań / paczek do wysłania na Twoim koncie inpost.

 

 

Link to postu

Trzeba sprawdzić czym są te 4183 paczki. Jeśli synchronizacja została włączona na istniejącej dostawie to może to być liczba paczek niewysłanych z ta dostawą. Rozwiązanie to oznaczyć te paczki wcześniej wysłane jako wysłane*, wtedy Sello nie powinno się do nich dobierać i próbować tworzyć dla nich przesyłki w InPoście. Inna możliwość, to dodać nową dostawę typu Paczkomat i ją zmapować z paczkomatami a starą wyłączyć i dezaktywować. Wtedy tylko nowe utworzone paczki będą miały już tę dostawę synchronizowaną z InPostem podłączoną i tylko dla nich będą tworzone przesyłki.

 

* przy oznaczaniu jako wysłane warto się upewnić, czy jest wyłączone generowanie wiadomości na wysłanie paczki, aby klienci sprzed paru miesięcy nie dostali powiadomień o wysłanej paczce :).

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
W dniu 6.04.2021 o 11:51, Bartosz Rosa napisał:

Trzeba sprawdzić czym są te 4183 paczki. Jeśli synchronizacja została włączona na istniejącej dostawie to może to być liczba paczek niewysłanych z ta dostawą. Rozwiązanie to oznaczyć te paczki wcześniej wysłane jako wysłane*, wtedy Sello nie powinno się do nich dobierać i próbować tworzyć dla nich przesyłki w InPoście. Inna możliwość, to dodać nową dostawę typu Paczkomat i ją zmapować z paczkomatami a starą wyłączyć i dezaktywować. Wtedy tylko nowe utworzone paczki będą miały już tę dostawę synchronizowaną z InPostem podłączoną i tylko dla nich będą tworzone przesyłki.

 

* przy oznaczaniu jako wysłane warto się upewnić, czy jest wyłączone generowanie wiadomości na wysłanie paczki, aby klienci sprzed paru miesięcy nie dostali powiadomień o wysłanej paczce :).

Mam taki sam przypadek jak opisywany w tym wątku. Paczek jest ponad 10tys. natomiast informacja  Do Wysłania to 452. W jaki sposób namierzyć te paczki? Z kolumn nie uzyskuje tej informacji. Czy jedyna opcja to dodanie nowej formy dostawy? 

Link to postu

Rozumiem, że 452 nadmiarowych paczek do których Sello chce tworzyć przesyłki. W słowniku dostaw proszę sprawdzić, które dostawy mają włączoną synchronizację z InPost ShipX (kolumna Synchronizacja) a następnie w module PACZKI ==> WSZYSTKIE ustawić filtr dostaw kolejno na te znalezione w słowniku.

 

Zamiast dodawania nowej dostawy i wyłączenia synchronizacji na tej dotyczącej starszych paczek można takie paczki zablokować. Ale wtedy będą one wisiały w PACZKI ==> ZABLOKOWANE.

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź.

Generalnie już tak sprawdzałem. Mamy ustawione kilka dostaw allegro z opcją połączenia Inpost ShipX. W wspomnianym module po odfiltrowaniu danej dostawy pojawia się po zsumowaniu około 10tys. pozycji. 

Rozumiem, że nie ma opcji odfiltrowania z jakiego okresu mają zostać przesłane paczki do Inpost? 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...