Skocz do zawartości

Faktura kosztowa-płatność kartą

Polecane posty

Wprowadziłam dzisiaj do Subiekta fakturę kosztową za którą zapłaciłam kartą firmową. Kwota zapłaty widnieje na operacjach bankowych, natomiast nie ma jej na raporcie bankowym. Suma nie została odjęta z ze stanu konta. Poprzedni taki zakup robiłam 27.03 i tam wszystko jest OK. Czy to wina ostatniej poprawki?

Link to postu

Sprawdziłam jeszcze raz i dalej to samo. Włączyłam kontrole danych i odbudowę indeksów. A swoją drogą to jaki tam można błąd popełnić? Trzeba tylko zaznaczyć płatność kartą i to wszystko. Używam ten program od kilkunastu lat i raczej umię go obsługiwać, pisząc o poprawce myślałam o SP3 lub ostatnim HF1.

Spróbuję odinstalować Subiekta GT i zainstalować ponownie, ale to już po świętach.  Pozdrawiam.

Link to postu
5 minut temu, GENOWEFA ZIELIŃSKA napisał:

Sprawdziłam jeszcze raz i dalej to samo.

Jeszcze raz polecam:

54 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

proszę poprosić o to kogoś innego

--

6 minut temu, GENOWEFA ZIELIŃSKA napisał:

Włączyłam kontrole danych i odbudowę indeksów.

Bez związku z problemem.

 

6 minut temu, GENOWEFA ZIELIŃSKA napisał:

A swoją drogą to jaki tam można błąd popełnić? Trzeba tylko zaznaczyć płatność kartą i to wszystko. 

Nie chodzi o wprowadzanie danych tylko ich przeglądanie, najczęściej są wybierane nieprawidłowe filtry i dane są poszukiwane w miejscach czy okresach, w których ich nie ma.

 

Nie można wykluczyć błędu programy, ale by to potwierdzić to należy poznać kroki do jego powtórzenia, jeśli nie jest ich Pani w stanie podać to należałoby przenalizować problem w miejscu występowania.

 

12 minut temu, GENOWEFA ZIELIŃSKA napisał:

Używam ten program od kilkunastu lat i raczej umię go obsługiwać,

Jest zasadnicza różnica między "używaniem" programu, a jego "serwisowaniem", po tylu latach powinna Pani wiedzieć, gdzie postawić tę granicę, jak rozwiązywać problemy i na kogo liczyć w takich sytuacjach.

 

25 minut temu, GENOWEFA ZIELIŃSKA napisał:

pisząc o poprawce myślałam o SP3 lub ostatnim HF1.

A ja miałem na myśli konkretną poprawkę/zmianę z listy zmian programu wprowadzonych w danej wersji.

 

27 minut temu, GENOWEFA ZIELIŃSKA napisał:

Spróbuję odinstalować Subiekta GT i zainstalować ponownie, ale to już po świętach.

Też nie widzę związku z opisywanym problemem.

Link to postu

Znalazłam błąd. I nie chodzi tutaj o ustawienie filtrów w raporcie bankowym bo jest ich aż dwa. Po wprowadzeniu daty 03.04.2021 , która zresztą sama się ustawiła we wszystkich trzech pozycjach w prawym górnym rogu faktury zakupu program księguje BW na następny dzień czyli na 04.04.2021. Dlatego nie jest widoczny przy filtrze okres raportu ustawionym na dzisiaj. Nie wiem czy to tak powinno być ponieważ pieniądze z konta mam pobrane w dniu operacji, a nie na następny dzień.

Link to postu
32 minuty temu, GENOWEFA ZIELIŃSKA napisał:

Znalazłam błąd.

Osobiście doceniam podzielenie się wyjaśnieniem problemu, wielu użytkowników tego nie robi.

 

33 minuty temu, GENOWEFA ZIELIŃSKA napisał:

I nie chodzi tutaj o ustawienie filtrów w raporcie bankowym bo jest ich aż dwa.

Właśnie dokładnie o to chodziło - skoro utworzyła Pani operację bankową z datą 4 marca 2021, z taką datą widziała ją Pani w operacjach bankowych, a raporcie bankowym wybrała Pani 3 marca 2021 to nie mogło być inaczej, operacja ta nie mogła być widoczna.

 

38 minut temu, GENOWEFA ZIELIŃSKA napisał:

Po wprowadzeniu daty 03.04.2021 , która zresztą sama się ustawiła we wszystkich trzech pozycjach w prawym górnym rogu faktury zakupu program księguje BW na następny dzień czyli na 04.04.2021. Dlatego nie jest widoczny przy filtrze okres raportu ustawionym na dzisiaj. Nie wiem czy to tak powinno być ponieważ pieniądze z konta mam pobrane w dniu operacji, a nie na następny dzień.

 

Program w tym obszarze działa tak, jak został skonfigurowany przez użytkownika - data operacji bankowej (jej przesunięcie względem daty wystawienia) zależy od terminu ustawionego w parametrach formy płatności:

Karta.png.417e8e7e1b352bca3c3570b6f7e94a65.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...