Skocz do zawartości

błędne wyliczenie podatku PIT-36

Polecane posty

Witam, w rozliczeniu PIT-36 rachmistrz wylicza błędną kwotę podatku w sytuacji, w której rozliczenie jest wspólnie z małżonkiem, kwota dochodu do opodatkowania w poz. 253 jest kwotą z drugiego progu podatkowego - 102.804,25  a podstawa obliczenia podatku jest kwotą z pierwszego progu podatkowego -51.402. Program wyliczył podatek - 17473,68. A powinno być 16.426,44 zł. Sprawdziłam i ręcznie i w e-deklaracjach na stronie mf (bo we własne siły zwątpiłam). Czy ktoś się z tym spotkał? Kiedy to będzie naprawione? Zrobiłam już ponad 50 PITów i teraz już nie wiem czy nie było w którymś też takiej sytuacji. Zawsze przeliczam jeszcze wszystko ręcznie, ale przyznam, że jak wychodzi mi inna kwota podatku to ufałam programowi (w związku z różnymi kwotami wolnymi od podatku). Ale w tej sytuacji było to ewidentne!!!!!!

Link to postu

w deklaracji było zaznaczone, że wspólnie z małżonkiem, ale nie było zaznaczone, że "uwzględniaj roczną ulgę w deklaracjach rocznych". Dziękuję za odpowiedź. Chyba w zeszłym roku nie było tego pola do zaznaczenia, ponieważ od kilku lat było odznaczone "uwzględniaj roczną ulgę w zaliczkach miesięcznych" (Podatnik pracuje dodatkowo na umowę o pracę) a rozliczenie roczne było dobrze wyliczane.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...