Skocz do zawartości

Koszt w RW

Polecane posty

Dzień dobry,

Chciałem zrobić RW- (z sztuk stworzyć op zbiorcze czyli RW/PW bo został towar źle wprowadzony a faktury już nie poprawię bo była sprzedaż) jednak wartość kosztu pojawia mi się nie z ostatniej dostawy tylko z wcześniejszej - czyli jest wyższa - jak można w subiekcie zmienić żeby koszt np pobierał sie z ostatniej faktury?

przesyłam screen w załączniku. Wg księgowości wartość powinna być taka sama jak koszt.

 

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez Emil Rozmaryn
Link to postu
7 godzin temu, Emil Rozmaryn napisał:

Chciałem zrobić RW- (z sztuk stworzyć op zbiorcze czyli RW/PW bo został towar źle wprowadzony a faktury już nie poprawię bo była sprzedaż)

Ogólnie to nie jest żadna przeszkoda, sprzedaż (skutki magazynowe) można wycofać, towar wróci na magazyn, następnie można poprawić fakturę i wywołać skutki magazynowe.

 

7 godzin temu, Emil Rozmaryn napisał:

jednak wartość kosztu pojawia mi się nie z ostatniej dostawy tylko z wcześniejszej

Oczywiście, to podstawowy i domyślny we wszystkich programach magazynowych algorytm wydawania towaru z magazynu, cytat z pomocy do programu:

 

Cytat

 

Sposób wydawania towaru parametr określający, w jaki sposób mają być rozchodowane towary z magazynu. Dostępne są następujące sposoby:

  • kolejność FIFO według daty wystawienia (ang. First In, First Out)
  • kolejność LIFO według daty wystawienia (ang. Last In, First Out)

Dodatkowe sposoby udostępnione po wykupieniu licencji na niebieskiego PLUSA dla InsERT GT:

  • kolejność FIFO według terminu ważności 
  • kolejność LIFO według terminu ważności.

 

7 godzin temu, Emil Rozmaryn napisał:

jak można w subiekcie zmienić żeby koszt np pobierał sie z ostatniej faktury?

Należy zmienić parametry Subiekta, dosłownie (zrzut ekranu poniżej). Alternatywa to ręczne wskazanie dostawy do czego jest potrzeby Niebieski Plus.

FIFO.png.96b7929b90bdc300fe31543649f36ac7.png

 

7 godzin temu, Emil Rozmaryn napisał:

Wg księgowości wartość powinna być taka sama jak koszt.

Niestety księgowość bardzo się myli, a to może być przykre w skutkach... Polecam Państwu jak najszybciej uzupełnić wiedzę o podstawach działania programu. 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...