Skocz do zawartości

Formatowanie warunkowe na liście faktur data wystawienia/data zakończenia dostawy

Polecane posty

Witam,

 

Mam prośbę o pomoc w temacie stworzenia formatowania warunkowego dla warunku wtedy gdy daty wystawienia oraz zakończenia różnią się.

 

opcja pierwsza albo zapytanie warunkowane sql

opcja druga zwykłe formatowanie z warunkiem data zakończenia dostawy wcześniejsza niż: i tutaj zapytanie do sql o date wystawienia

 

Lub może jakieś inne pomysły ?

Z góry bardzo dziękuję za wsparcie :) 

Link to postu
2 godziny temu, Krzysztof Młocek napisał:

Mam prośbę o pomoc w temacie stworzenia formatowania warunkowego dla warunku wtedy gdy daty wystawienia oraz zakończenia różnią się.

W czym dokładnie, na czym się Pan zatrzymał ?

 

2 godziny temu, Krzysztof Młocek napisał:

opcja pierwsza albo zapytanie warunkowane sql

Treść warunku:

case when Dok.dok_DataWyst <> Dok.dok_DataZakonczenia then 1 else 0 end

 

2 godziny temu, Krzysztof Młocek napisał:

opcja druga zwykłe formatowanie z warunkiem data zakończenia dostawy wcześniejsza niż: i tutaj zapytanie do sql o date wystawienia

Program tak nie działa / nie posiada takiej funkcjonalności - po pierwsze w zwykłym formatowaniu nie można porównać ze sobą dwóch kolumn, można porównywać tylko ze stałymi wartościami, po drugie nie można korzystać z SQL'a.

 

2 godziny temu, Krzysztof Młocek napisał:

Lub może jakieś inne pomysły ?

Ciężko coś zaproponować kiedy nie została opisana potrzeba... Zgadując zaproponowałbym blokadę dodawania dokumentów z różnymi datami - jeśli by ich nie było to nie trzeba byłoby ich kolorować i sprawdzać czy nie powstały.

 

Link to postu

Bardzo dziękuję za pomoc, to w pełni rozwiązuje problem :)

15 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

case when Dok.dok_DataWyst <> Dok.dok_DataZakonczenia then 1 else 0 end

PS.

Nie wiedziałem że można zrobić blokadę drukowania dokumentów z różnymi datami.

Link to postu
9 minut temu, Krzysztof Młocek napisał:

PS.

Nie wiedziałem że można zrobić blokadę drukowania dokumentów z różnymi datami.

Każdy z nas ma prawo nie wiedzieć wielu rzeczy, lecz nie rozumiem dlaczego większość osób nie próbuje się dowiedzieć i nie konsultuje potrzeby / problemu z dostawcą programu / serwisantem. Jak pokazuje ten przykład i wiele innych ten sam problem może mieć wiele rozwiązań, często lepszych niż te znalezione samodzielnie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...