Skocz do zawartości

Problem z utworzeniem paczki Inpost 1.38.0

Polecane posty

Czy znajdzie się tu dobra dusza, która pomoże mi przejść przez konfigurację Inpost w nowym Sello? Problem pojawia się jak na załączonym zdjęciu- nie mogę utworzyć przesyłki, ponieważ nie mam wpisanego gabarytu. I nie ma go gdzie wpisać. Podejrzewam, że powinnam skonfigurować umowy, ale w zakładce wysyłka towarów - sposoby wysyłki- usługi - po otwarciu nie mam żadnej umowy. Nie wiem gdzie je wpisać lub skąd je pobrać. Być może źle szukam. Pomocy!

obraz_2021-04-13_093527.png

Link to postu

W przypadku InPostu można skorzystać bezpośrednio z serwisu InPost ShipX, zamiast z WzA. Jeśli w dostawie został wybrany jeden z tych serwisów do synchronizacji, to należy go skonfigurować do końca. Proszę podesłać zrzut ekranu jak jest ustawiona dostawa Sello oraz konfiguracja synchronizacji z kurierem (proszę zamazać token).

Link to postu

Wygląda na to, że nie mamy nic skonfigurowane. Paczki z Sello weryfikujemy i wysyłamy przez Prostą Paczkę (jeśli to ma jakieś znaczenie). Aktualnie po powrocie do Sello 1.37.6, pomimo poprawnej konfiguracji i poprawnego połączenia z Prostą Paczką nie wysyłają nam się żadne paczki do PP. Ani Inpost, ani Poczta, ani DPD. Help!

sello1.jpg

Link to postu
7 godzin temu, Magdalena MG napisał:

Czy znajdzie się tu dobra dusza, która pomoże mi przejść przez konfigurację Inpost w nowym Sello?

Aby skonfigurować InPost w Sello pisz aby Ci przydzielili ID i TOKEN potrzebny do wpisania w powyżej wskazanym przez Ciebie oknie konfiguracji.

Działa wyśmienicie (przez WzA nie próbowałem).

 

A co do PP2 to może na forum programu Ci pomogą?

Na pewno masz najnowszą wersję PP2?

 

PS

o wielu najnowszych funkcjach przeczytasz tutaj:

https://www.sello.pl/o-programie/lista-zmian/

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0
Link to postu
16 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Aby skonfigurować InPost w Sello pisz aby Ci przydzielili ID i TOKEN potrzebny do wpisania w powyżej wskazanym przez Ciebie oknie konfiguracji.

Teraz token można a nawet trzeba samemu sobie wygenerować w menadżerze paczek InPostu.

  • Lubię to 1
Link to postu

Co w przypadku gdy mamy ustawiony gabaryt i szablon gabarytów [Towar::PW::gabaryt_paczkomat]  a mimo wszystko nie mogę zapisać notatki na paczce już wysłanej, gdzie jest oznaczenie gabaryt A? Podczas zapisu rówież wyskakuje mi komunikat że nie  mam ustawuinego gabarytuCo w przypadku gdy mamy ustawiony gabaryt i szablon gabarytów [Towar::PW::gabaryt_paczkomat]  a mimo wszystko nie mogę zapisać notatki na paczce już wysłanej, gdzie jest oznaczenie gabaryt A? Podczas zapisu rówież wyskakuje mi komunikat że nie  mam ustawuinego gabarytu

Link to postu

Komunikat pojawia się przy zapisie, ponieważ wtedy dane w paczce są weryfikowane i jeśli coś nie gra to zgłaszany jest błąd. Szablon gabarytu jest używany tylko przy tworzeniu nowej paczki - aby czymś ją zainicjować.

 

Rozumiem, że w tej paczce nie jest w ogóle widoczne pole z gabarytem? Jeśli tak, to trzeba sprawdzić dostawę jaka w tej paczce jest użyta w słowniku dostaw. Pole z gabarytem jest widoczne w paczce jeśli włączona jest synchronizacja z InPost ShipX i wybrana jest usługa paczkomatowa w konfiguracji połączenia z API ShipX. To trzeba zweryfikować jak to jest ustawione obecnie.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...