Skocz do zawartości

Aktualizacja daty utworzenia dokumentu oraz daty kursu waluty przez Sfera

Polecane posty

Mam do zaktualizowania daty utworzenia dokumentów oraz daty, które są brane do pobierania kursu wymiany walut. Kiedy aktualizuję datę utworzenia dokumentu w Subiekcie to data kursu oraz sam kurs też się aktualizuje. Zmieniające datę utworzenia przez rozszerzenie Sfera nie aktualizuje się data kursu. Czy da się to ustawić, żeby nie było konieczności wyliczania daty kursu?

Link to postu
2 godziny temu, maniootek • napisał:

Mam do zaktualizowania daty utworzenia dokumentów oraz daty, które są brane do pobierania kursu wymiany walut. Kiedy aktualizuję datę utworzenia dokumentu w Subiekcie to data kursu oraz sam kurs też się aktualizuje. Zmieniające datę utworzenia przez rozszerzenie Sfera nie aktualizuje się data kursu.

Od bardzo dawna kurs dokumentu NIE zależy od daty wystawienia - jak jest skonfigurowane pobieranie kursu waluty dla analizowanego typu dokumentu ?

 

2 godziny temu, maniootek • napisał:

Czy da się to ustawić, żeby nie było konieczności wyliczania daty kursu?

Nie mam motywacji, aby przetestować jak zachowuje się Sfera w aktualnej wersji programu, ale są dostępne przecież dodatkowe metody w Sferze do pobierania kursu waluty (PobierzKursWaluty, PobierzKursWalutyWgParametrow), nawet są opisane w pomocy do Sfery ? 

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Po zmianie daty wystawienia dokumentu

$oDokument.DataWystawienia = "2021/04/20"

skorzystałem z metody PobierzKursWalutyWgParametrow

$oDokument.PobierzKursWalutyWgParametrow

i po zapisaniu dokumentu

$oDokument.Zapisz

ustawiło prawidłowy kurs z prawidłową datą ale zmieniło kwoty pozycji zamiast wartość dokumentu.

 

Czy da się ustawić tak, żeby po zmianie daty ustawiło prawidłowy kurs ale żeby nie zmieniało nic w kwotach pozycji dokumentu?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...