Skocz do zawartości

SELLO 1.38.0 - pytanie o AUTOMATYCZNE WYŁĄCZANIE WZNAWIANIA i inne

Polecane posty

I

 

@Bartosz Rosa - poniżej Sello automatycznie wyłączyło wznawianie? To prawda? SUPER.

 

Jakie muszą być ku temu warunki?

Jeżeli w ZAKOŃCZONYCH pobiorę pełne dane, to gdy nie istnieje automat wyłączy wznawianie?

 

obraz.png.1e015219e8d8be04f5c8c937d71eecce.png

 

II

 

A tu o co dokładnie chodzi? Jest jakiś nowy przełącznik w Sello? Mam tutaj lukę w posiadanej wiedzy.

 

obraz.png.f9a62a0b54fef9820c246372ce684bd9.png

III

Co się stanie gdy nacisnę tu?: obraz.png.19da4466d41effde1c10d98ff901cf48.png

Będę miał wybór co do decyzji? czy może uruchomi się automat? jeżeli automat to co zrobi?

 

 

 

IV

 

Chyba z WIELOWARIANTOWOŚCIĄ nie zbyt dużego zainteresowania?

Ja w każdym bądź razem czekam na taką opcję...

 

 

 

V

 

Nadal istnieje potrzeba korygowania wagi paczki dla DHL-a kiedy waga towaru(paczki) wynosi poniżej 1 kg.

 

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0
Link to postu
17 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Chyba z WIELOWARIANTOWOŚCIĄ nie zbyt dużego zainteresowania?

Ja w każdym bądź razem czekam na taką opcję...

... mnie się wydaje, że sporo osób niecierpliwie tupie nóżkami czekając na obsługę wielowariantowości - w tym ja.

 

  • Lubię to 2
Link to postu
20 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

poniżej Sello automatycznie wyłączyło wznawianie? To prawda? SUPER.

Tak :)

20 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Jakie muszą być ku temu warunki?

Jeżeli w ZAKOŃCZONYCH pobiorę pełne dane, to gdy nie istnieje automat wyłączy wznawianie?

Wyłączenie wznawiania następuje w sytuacji, gdy Sello będzie próbowało wznowić ofertę ale oferta ta nie zostanie znaleziona. Proces ten jest asynchroniczny, czyli dialog wygląda następująco :) :

S: poproszę o wznowienie oferty X

A: ok, poczekaj chwilę

S: i jak? wiadomo już coś?

A: niestety nie znam takiej oferty

S: ok dzięki, usuwam zatem znacznik wznawiania i zgłaszam problem do rozwiązania użytkownikowi. W tym wypadku ofertę trzeba wystawić ponownie (powielić).

 

20 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

A tu o co dokładnie chodzi? Jest jakiś nowy przełącznik w Sello? Mam tutaj lukę w posiadanej wiedzy.

Jeśli masz połączonych w Allegro kilka swoich kont, to na liście zamówień albo ofert masz listę wyboru do przełączania się pomiędzy tymi kontami bez potrzeby przelogowywania się w przeglądarce. W takiej sytuacji jeśli w Sello kliknąłeś np na OFERTY w serwisie z konta A a byłeś zalogowany na koncie B to pojawiała się pusta lista w przeglądarce w Allegro. Teraz Sello dodatkowo ustawia odpowiednie konto, aby ta lista nie była pusta.

 

Wybór konta w Allegro

20 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Co się stanie gdy nacisnę tu?: obraz.png.19da4466d41effde1c10d98ff901cf48.png

Będę miał wybór co do decyzji? czy może uruchomi się automat? jeżeli automat to co zrobi?

Sello sprawdzi dla ilu towarów nie może znaleźć odpowiednika w Subiekcie i zapyta czy chcesz usunąć te powiązania w Sello.

 

20 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Chyba z WIELOWARIANTOWOŚCIĄ nie zbyt dużego zainteresowania?

Ja w każdym bądź razem czekam na taką opcję...

To są grubsze przeróbki w architekturze programu więc jeszcze tego nie ma. Aczkolwiek mamy pod czapką taką potrzebę.

 

20 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Nadal istnieje potrzeba korygowania wagi paczki dla DHL-a kiedy waga towaru(paczki) wynosi poniżej 1 kg.

W WzA możesz teraz podać wagę za pomocą tagów, więc:

[Paczka::Masa | is_less=`1` | then = `1`]

powinno załatwić sprawę (o ile dobrze pamiętam problem).

  • Dziękuję 1
Link to postu
5 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W takiej sytuacji jeśli w Sello kliknąłeś np na OFERTY w serwisie z konta A a byłeś zalogowany na koncie B to pojawiała się pusta lista w przeglądarce w Allegro. Teraz Sello dodatkowo ustawia odpowiednie konto, aby ta lista nie była pusta.

OK. Ideę zatem rozumiałem poprawnie, ale nie widziałem w Sello opcji OFERTY.

Czyli chodzi tylko o ten przycisk obraz.png.ae6fe717eb665fe6786293486a35a376.png ? Nie ma innego miejsca, gdzie to działa / jest zastosowane? A działa poprawnie, jak najbardziej. Nie trzeba się przelogowywać... Podoba się.

 

 

 

21 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak

Jestem pod wrażeniem tego Samowyłączania. To była duża dziura przy wznawianiu.

 

 

22 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

S: ok dzięki, usuwam zatem znacznik wznawiania i zgłaszam problem do rozwiązania użytkownikowi. W tym wypadku ofertę trzeba wystawić ponownie (powielić).

Jak S zgłosi? Na czerwono? Chyba tak miałem - bo wtedy od razu widać co się nie wznowiło bez zaglądania do TOWARÓW.

 

 

7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Aczkolwiek mamy pod czapką taką potrzebę.

Powodzenia zatem. 💪🏻

 

 

12 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

[Paczka::Masa | is_less=`1` | then = `1`]

Od razu wpisałem, sądzę, że zadziała. DHL nie doręcza lżejszych paczek ;)

 

 

15 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Sello sprawdzi dla ilu towarów nie może znaleźć odpowiednika w Subiekcie i zapyta czy chcesz usunąć te powiązania w Sello.

Rozumiem.

 

A czy jest w planach opcja zaznaczenia w Sello X towarów i usunięcia znacznika powiązania z Subiektem zbiorczo? Nieależnie do tego, jaka opcja SA jest tam ustawiona.

 

 

 

INNE

 

Z rzeczy, które kiedyś gdzieś mi "utknęły" to konfiguracja Paczki w Ruchu, chyba nadal nie wiadomo jaki punkt odbioru wpisywać w ustawieniach WzA?

 

Także PLAKIETKI, które czasem się wogóle nie wyświetlają, nawet jeśli są wznowienia lub błędy w TRWAJĄCYCH i ZAKOŃCZONYCH... Generalnie często używam F5 i wzrokowo sprawdzam na listach. Zaufanie do plakietek u mnie spadło ostanio. Ale chyba coś w 1.38.1 ma być, dobrze pamiętam? Wolałbym aby plakietki nie zachowywały dystansu i nawet się tłoczyły zamiast sytuacji gdy ich zgromadzenie jest likwidowane... O.o  A może zakładki typu TRWAJĄCE itd.. mogły by zmieniać kolor jeśli w nich są oznaczone zmiany/błędy?

 

 

Na dzień dzisiejszy - z moich potrzeb - w Sello brakuje mi bardzo wielowariantowości. Jak zrobicie to tak sprawie i skutecznie (z kompletem filtrów) jak TAGI, to wszyscy będą zadowoleni do granic zadowolenia... 😁

 

 

 

 

 

Link to postu
W dniu 14.04.2021 o 14:40, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Nie ma innego miejsca, gdzie to działa / jest zastosowane?

Chyba jeszcze któryś link, w którym ma to sens też ustawia to konto dodatkowo (w module aukcji i transakcji).

W dniu 14.04.2021 o 14:40, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Jestem pod wrażeniem tego Samowyłączania. To była duża dziura przy wznawianiu.

👍

W dniu 14.04.2021 o 14:40, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Jak S zgłosi? Na czerwono? Chyba tak miałem - bo wtedy od razu widać co się nie wznowiło bez zaglądania do TOWARÓW.

Tak. Być może prezentowanie tego na czerwono nie było najlepszym pomysłem, bo wydaje się, że takie czerwone podświetlenie jest automatycznie odbierane jako "kurde znowu to Sello ma z czymś problem", albo "znowu coś nie działa" :). Ale naszą intencją było tutaj jasne zaznaczenie, że faktycznie coś jest nie tak i trzeba coś poprawić, albo po prostu rozwiązać pewną kwestię ręcznie. W mojej ocenie podświetlenie na czerwono jest ok, ale ja może mam inne podejście do tego jak programy sygnalizują błędy czy potrzebę zajęcia się jakimś tematem przez użytkownika. Być może sprawy typu "zajmi się tym" powinny być jakoś inaczej prezentowane niż "serwis niedostępny". Myślę, że to dobre pytanie na ankietę :)

W dniu 14.04.2021 o 14:40, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

A czy jest w planach opcja zaznaczenia w Sello X towarów i usunięcia znacznika powiązania z Subiektem zbiorczo? Nieależnie do tego, jaka opcja SA jest tam ustawiona.

Tak to w zasadzie miało najpierw działać, ale stwierdziliśmy, że to będzie opcja wykonywana raczej jednorazowo i doraźnie, a jej obecność w towarach stwarza pewne ryzyko, gdy ktoś jej użyje nieświadomie i sobie poodczepia towary.

W dniu 14.04.2021 o 14:40, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

chyba nadal nie wiadomo jaki punkt odbioru wpisywać w ustawieniach WzA?

Chyba tutaj nic się nie zmieniło, nie wiem skąd wynikają problemy z dostarczeniem poprawnego identyfikatora w zamówieniu Allegro.

W dniu 14.04.2021 o 14:40, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Także PLAKIETKI, które czasem się wogóle nie wyświetlają, nawet jeśli są wznowienia lub błędy w TRWAJĄCYCH i ZAKOŃCZONYCH... Generalnie często używam F5 i wzrokowo sprawdzam na listach. Zaufanie do plakietek u mnie spadło ostanio.

Tak, plakietki mają pewne lagi, tj,nie każda zmiana od razu wpływa na przeliczenie plakietek. Szczegółnie jest to zauważalne przy pracy na wielu komputerach, gdzie nie ma mechanizmu odświeżania tych plakietek na innych komputerach. Dlatego są one odświeżane co około 3 minuty na każdym komputerze - więc taki lag może się pojawić.

W dniu 14.04.2021 o 14:40, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Wolałbym aby plakietki nie zachowywały dystansu i nawet się tłoczyły

W pewnym momencie doszliśmy do sytuacji takiej, żeby pokazywać plakietki informacyjne, ostrzeżenia i błędy obok siebie - w tej chwili błąd zastępuje żółtą plakietkę co dla osób, które z nich robią użytek jest słabe.

 

Powstała jakaś taka wstępna symulacja ewentualnego rozwiązania - oczywiście wtedy plakietki byłyby wyłączalne, bo niestety z obserwacji wynika, że nie wszyscy robią z nich użytek i niektórym po prostu one przeszkadzają :) co widać na zrzutach na których widnieje kilkadziesiąt tysięcy błędów :) .

 

obraz.png.dd0c9b1cda20bef3fef265c3d93f4c50.png

Oczywiście tutaj przestawiona jest sytuacja, gdy wszystkie plakietki są pokazane. Czy faktycznie zrealizujemy któreś z tych rozwiązań, to czas pokaże. Ale jeśli macie przemyślenia na ten temat, to chętnie wysłuchamy.

 

W dniu 14.04.2021 o 14:40, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

A może zakładki typu TRWAJĄCE itd.. mogły by zmieniać kolor jeśli w nich są oznaczone zmiany/błędy?

Tak, takie/podobne rozwiązanie również bierzemy pod uwagę.

W dniu 14.04.2021 o 14:40, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Na dzień dzisiejszy - z moich potrzeb - w Sello brakuje mi bardzo wielowariantowości. Jak zrobicie to tak sprawie i skutecznie (z kompletem filtrów) jak TAGI, to wszyscy będą zadowoleni do granic zadowolenia... 😁

:D

Link to postu
18 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak. Być może prezentowanie tego na czerwono nie było najlepszym pomysłem,

Nie zrozumiałeś moich intencji. BARDZO DOBRZE, że na CZERWONO!

 

 

obraz.png.613c8974f20e979a31492738bb8625ee.png

To ja wybieram powyższy układ! 😁

 

 

18 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

na których widnieje kilkadziesiąt tysięcy błędów :) .

🤪

 

 

Dopytam o nową metodę:

obraz.png.a6bcf0be6aaf7f67c23519cbbdc19cb7.png

Czy jej stosowanie w Sello już teraz eliminuje potrzebę pobierania pełnych danych poprzez opcję obraz.png.bb2b3c202fdf38c6b2eddf3b2ddc9381.png ?

Jeżeli nie, to w jakich wypadkach wciąż je to obowiązkowe (obowiązkowe w sensie zachowania danych z allegro w Sello jako 1:1)?

 

 

 

18 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

w Sello brakuje mi bardzo wielowariantowości

Cieszę się, że (jak widać powyżej) podzielasz moje zdanie... 🙃

Czyli warto o tym pisać i się przypominać...

 

PS

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam...

 

 

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0
Link to postu
W dniu 16.04.2021 o 20:20, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Czy jej stosowanie w Sello już teraz eliminuje potrzebę pobierania pełnych danych poprzez opcję obraz.png.bb2b3c202fdf38c6b2eddf3b2ddc9381.png ?

Tak. Natomiast są przypadki zmian, które muszą być wysłane w całości i wtedy trzeba mieć pobrane pełne dane (ale chodzi o dane tych fragmentów struktury aukcji). Są to wszelkiego rodzaju dane które umieszczone są w tablicach elementów i w przypadku Allegro są to:

  • opis
  • zdjęcia
  • parametry specyficzne

 

Czyli aby zmienić 1 zdjęcie, trzeba mieć pobrane wszystkie. Aby zmienić opis musi być on cały pobrany. Aby zmienić jeden parametr specyficzny, trzeba mieć pobrane wszystkie parametry i one też są w całości przesyłane, pomimo, że zmienia się tylko jeden z nich.

 

Reszta zmian wysyłana jest pojedynczo i Sello nie musi mieć pełnych danych, bo wysyłana jest tylko zmiana pojedynczego pola, zamiast całej struktury aukcji jak dotąd.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...