Skocz do zawartości

[Sfera] Wystawienie faktury detalicznej do paragonu

Polecane posty

  • 2 lata później...

Wykorzystuję metodę WypełnijNaPodstawieDS jednak w moim przypadku to nie działa. Co robię. Tworzę paragon z Nabywca który jest raz Firmą z NIP, drugi raz jest to Osoba. 

Paragon jest dodany poprawnie i jest widoczny w Subiekcie.

Podczas tworzenia faktury detalicznej na podstawie paragonu pojawia sią błąd.

 

W sytuacji gdy jest to osoba 

"Dany typ dokumentu wymaga określenia rodzaju identyfikatora klienta"

W sytuacji gdy jest to Firma

"Art. 106b ust. 4 ustawy o PTU zezwala na wystawianie faktur detalicznych do zafiskalizowanych paragonów na rzecz podatników prowadzących działalność gospodarczą wyłącznie w sytuacji, gdy na paragonie wykazano numer identyfikacji podatkowej nabywcy. Sprawdź, czy paragon źródłowy posiada takie dane"

 

Podmiot też tworzę przez sferę.  

Co to jest ten rodzaj identyfikatora klienta? Podczas tworzenia klienta mam centrala.Dane.RodzajKontrahenta = 2; jednak to nic nie daje. 

 

Co do Firmy mam uzupełniony NIP. Na Paragonie jest nabywca i w subiekcie taki dokument jest tworzony a mimo to podczas tworzenie faktury detalicznej mam powyższe błędy. Dodam że taki paragon w subiekcie bez problemu jest przekształcany w Fakturę detaliczną. 

 

W czym może być problem. 

Link to postu
W dniu 24.11.2023 o 13:33, Marcin Gawlik napisał:

Dany typ dokumentu wymaga określenia rodzaju identyfikatora klienta

Przeglądanie błędów obiektu zrealizowane zgodnie z dokumentacją SDK pozwala również na pokazanie encji oraz pola, na którym dany błąd wystąpił. W tym przypadku jest to pole "Dokument.IdentyfikatorPodatkowyKlienta", które odpowiada tej kontrolce na formatce dokumentu:

image.thumb.png.ca85843cfa452e7840cd25709f36c4ce.png

Z jakiegoś powodu jest ono u Pana puste (null). Doraźnie można je ustawić tak:

IDokumentSprzedazy faktura;
//...
faktura.Dane.IdentyfikatorPodatkowyKlienta = (byte)RodzajIdentyfikatoraPodatkowegoKlienta.NIP;
//lub:
faktura.Dane.IdentyfikatorPodatkowyKlienta = (byte)RodzajIdentyfikatoraPodatkowegoKlienta.NIPUE;

Jednakże nie jestem w stanie bez obejrzenia większego kawałka kodu stwierdzić dlaczego u Pana tak się dzieje.

W dniu 24.11.2023 o 13:33, Marcin Gawlik napisał:

Art. 106b ust. 4 ustawy o PTU zezwala na wystawianie faktur detalicznych...

To jest tylko ostrzeżenie, które nie blokuje zapisu dokumentu więc jeśli zapis faktury nie powiódł się to oznacza, że są tam jeszcze jakieś inne błędy. Proszę spróbować zrealizować wypisywanie błędów zapisu tak jak zostało to opisane w dokumentacji (Pierwsze kroki --> Walidacja, błędy i ostrzeżenia) i wtedy będzie widać co w rzeczywistości blokuje zapis.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...