Skocz do zawartości

Aktualizacja

Polecane posty

Baza 30gb jak ja odchódzić i jak pominąć robienie kopi zapasowej podczas aktualizacja i czy da się wykonac kopię bazy na innym dysku lub komputerze sieciowym ?

czy operacja zwykłego kopiowania bazy jako kopi w razie jej użycia podczas awari coś zaszkodzi działaniu sello ? ile miejsca jest potrzebne przy 30gb bazie - mam 40gb wolnego czy starczy do aktualizacji ? archwizacji nei chce wykonać wywala błąd

Link to postu

Witam

Ja robię archiwizację zawsze na dysku sieciowym który jest zmapowany, tak samo odtwarzam (dearchiwizuję) i działa to bez problemu.

 

Jeśli chodzi o przenoszenie bazy danych to przenosiłem kilka razy bazę postawioną na PostgreSQL-ie, i pomimo tego że wydawało mi się że jest to wierna kopia to nie zawsze działało (z tego co pamiętam jakieś problemy były z relacjami w tabelach). Jak robiłem backup z poziomu PostgreSQL-a, problemu nie było.

 

Link to postu
19 godzin temu, Robert Mazurek napisał:

a idzie jak włączyć aktualizacje tak żeby nie robiła ona archwizacji przy konwertowaniu bazy danych ?

Ale ostrzegam, żeby mieć wykonana kopię zapasową/backup innym sposobem. Jeśli aktualizacja się nie uda to baza może się uszkodzić i nie będzie do czego wracać.

 

Samo kopiowanie plików bazy to nie jest sposób na backup, gdyż może taka baza potem nie zadziałać. Musi być zrobiony normalna archiwizacja z Sello, lub backup wykonany mechanizmami serwera SQL (np poprzez SQL Management Studio lub odpowiednie polecenie SQL).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...