Skocz do zawartości

Gabaryt A B C jak ustawić


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Bartosz Rosa,

Polecane posty

Chce zrobić porządek z gabarytami. W jaki sposób ustawić aby z automatu list przewozowy generował się na gabaryt A B lub C ? Na ten moment muszę wejść w notatkę i ustawić gabaryt. Chciałbym zrobić z tym porządek . Jakaś mądrzejsza głowa od mojej podpowie jak to zrobić w sposób jak najbardziej idealny ? Dane do paczek lecą do Prostej Paczki

Link to postu

W Sello gabaryty (w tym gabaryt domyślny) można ustawić tylko jeśli jest włączona synchronizacja z InPostem poprzez ShipX. Wtedy można określić domyślny gabaryt, niekoniecznie trzeba synchronizować paczki z ShipXem jeśli robi to Prosta Paczka, więc w konfiguracji można podać sztuczne dane zamiast tokena.

Link to postu
17 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W Sello gabaryty (w tym gabaryt domyślny) można ustawić tylko jeśli jest włączona synchronizacja z InPostem poprzez ShipX. Wtedy można określić domyślny gabaryt, niekoniecznie trzeba synchronizować paczki z ShipXem jeśli robi to Prosta Paczka, więc w konfiguracji można podać sztuczne dane zamiast tokena.

A jest jakaś opcja żeby gabaryty zmieniały się w zależności od zawartości?  Jest włączona synchronizacja z InPostem ShipX.

Link to postu

Na ten moment gabaryt wybieram sello  notatke gabaryt A ( C jest domyslnie ) i tak leci do prostej paczki - oczywiście shipix. Ustawiłem notatke na aukcji gabaryt A i po zakupie w transakcji jest notatka gabayt a i leci do PP jako gabaryt A. I niby dobrze jeśli klieint kupi 1 sztuke bo jeśli kupi więcej lub jeśli kupi towary na innej aukcji to już mam cały czas gabaryt A mimo ze powinien być C

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
45 minut temu, Paweł Nitendel napisał:

Chodzi mi o paczki wielotowarowe.

No to nie ma. Wszystko trzeba oczami spojrzeć i ustawić.

 

Ale te 1-towarówki (przynajmniej u mnie) się sprawdzaja. Sądzę, że jakieś 40% TRANSAKCJI mogę od razu zbiorczo przeklikać przez "utwórz paczkę". Było trochę roboty z ustawieneim pól własnych w GT (mimo edycji w excelu), ale teraz hula. W zaznaczaniu pozycji pomaga kolumna ilość towarów.

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0
Link to postu
19 minut temu, Robert Mazurek napisał:

No tak ale przy moim sposobie kiedy ustawie na aukcji notatkę gab A to odkręcenie tego gabarytu po zakupie w transakcji nie jest już nie możliwe gdyż nie idzie tego skasować, znienić

A jak ta notatka wiąże się z gabarytem i go blokuje? Jakiś automat?

Link to postu
47 minut temu, Robert Mazurek napisał:

w tranasakcji nie, no ale i tak nie mogę w ten sposób robić nawet jakby się dało bo to i tak rozwiązanie na około

No cóż Twój wybór.

 

Oprócz rozwiązania o którym pisałem wyżej (automatyczny gabaryt dla 1-sztukowych transakcji) nie ma obecnie innej drogi niż ręczna edycja. Więc taki masz wybór - moim zdaniem - albo się dostować do obecnych rozwiązań i część robić ręcznie, albo tak jak masz - czyli wysyłać paczki z błędnym gabarytem i ew. mieć dopłaty za ich zmianę w inpoście.

 

Link to postu

Cześć.

U nas jest najwięcej paczek w gab A i B wiec mamy ustawiony gab B na wszystkie paczki (dopłaty/kary za zmianę gabarytu są naliczane za zmianę gabarytu z B na C).

Etykiety są generowane zanim zamówienie trafia do pakowania więc z góry nie wiemy jaki będzie gabaryt (wielotowarowość w zamówieniu). I jesli magazyn wyłapie że paczka powinna być w gab C i pod warunkiem że to nie SMART to generujemy nową etykietę i do Inpostu o zwrot za niewykorzystaną etykietę. Jeśli SMART to nie ma wyjścia i trzeba zapłacić dopłatę/karę. Gabarytu C mamy mało więc takie rozwiązanie u nas akurat się sprawdza. I nie ma potrzeby bawić się w zmiany gabarytów.

  • Lubię to 1
Link to postu
1 minutę temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Piszesz o paczkomatach allegro czy o własnej umowie?

Czy można gdzieś znaleźć ten zapis? czy raczej piszesz z doświadczenia?

Paczkomaty Allegro - bez umowy.

Piszę z doświadczenia (chociaż w regulaminie też coś takiego było ale nie znajdę), co najmniej od września ub. roku tak działamy i nie naliczają nam opłat za inne zmiany gabarytów niż z B na C

Link to postu
2 godziny temu, Remigiusz Pawlak napisał:

Paczkomaty Allegro - bez umowy.

Piszę z doświadczenia (chociaż w regulaminie też coś takiego było ale nie znajdę), co najmniej od września ub. roku tak działamy i nie naliczają nam opłat za inne zmiany gabarytów niż z B na C

 

3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Piszesz o paczkomatach allegro czy o własnej umowie?

Czy można gdzieś znaleźć ten zapis? czy raczej piszesz z doświadczenia?

Na 100% jest zapis w regulaminie, że dopłaty są za wszystkie kierunki zmian. Myślę, że nie działa u nich skanowanie gabarytów na taśmach, ewentulane zmiany wychodzą przy paczkomatach jak kurier nie może zmieścić gabarytu A do A. W przeciwnym kierunku oczywiście nie ma problemu i nawet jeżeli otworzy skrytke B to zmieści do niej gabaryt A. U mnie zdarzały się dopłaty do A, ponieważ kurier miał zajęte wszystkie skrytki A i wrzucał byle gdzie. Obecnie te dopłaty ustąpiły (odpukać w niemalowane), pewnie karają kurierów finansowo, jeżeli źle odznaczy w systemie powód zmiany skrytki.

Link to postu

O ile pamiętam zapis w regulaminie był dość zagmatwany i w różnych miejscach regulaminu było to różnie interpretowane, ogólnie chodziło o to że płatna zmiana jest z gabarytu mniejszego na większy, jeśli paczka jest nadana jako A a faktycznie jest w B to płacisz, i dotyczyło to zmiany o 1 gabaryt, czyli nie możemy ustawić sobie wszystkiego na C bo płacilibyśmy za wszystkie wysyłane jako A. Na prawie 6tyś paczek wysłanych w tym roku dopłatę mam do 19 paczek. Wszystkie paczki idą jako gabaryt B. Wszystko dopłaty za zmianę z gabarytu B na C. Regulamin sprawdzałem dawno i takie wnioski wyciągnęliśmy, skoro nie naliczają kar to znaczy że prawidłowe i dla mnie jest ok.

inpost.jpg

Link to postu

Warto sprawdzić na kilku paczkach jak naliczają opłaty u Was.

Jeśli większość paczek macie w gabarycie C to tak (u nas najlepsza opcja to B). Uważajcie tylko ze zmianą już wydrukowanej etykiety (opłaconej). Jeśli to był SMART to kolejnego darmowego nie ma wiec jeśli chcecie zmienić gabaryt na etykiecie to trzeba zapłacić 8,99 i nie dostaniecie zwrotu za niewykorzystaną etykietę (bo była darmowa) wiec w takim przypadku lepiej zapłacić karę (3,68 pln) i nic nie zmieniać.

Co do farta to chyba niekoniecznie, z tego co rozmawiałem z naszymi kurierami to opłatę za weryfikację gabarytu mogą naliczyć na sortowni i nie tylko na naszej, chyba że na własnych umowach są bardziej restrykcyjni.

Edytowane przez Remigiusz Pawlak
Link to postu
W dniu 15.04.2021 o 13:09, Robert Mazurek napisał:

No włąśnie nie a gdyby nawet to więcej by było paczek do edycji z A na C niż jest teraz z C na A

Notatki dodane do aukcji są w transakcji tylko widoczne, nie są to kopie notatek więc nie można ich edytować od strony transakcji - bo zmieniła by się we wszystkich innych transakcjach.

Może rozwiązaniem było by tutaj nadawanie cechy dla transakcji z aukcji (to się da w aukcji ustawić, jaką cechę będą otrzymywać transakcje z niej pochodzące) a cechę w transakcji można już zmienić. Jeśli PP nie potrafi odczytać tych informacji z cech, to można trochę ręcznie ale pofiltrować po cechach i nadać zbiorczo notatki już do samych transakcji.

 

Link to postu
W dniu 16.04.2021 o 14:03, Bartosz Rosa napisał:

Notatki dodane do aukcji są w transakcji tylko widoczne, nie są to kopie notatek więc nie można ich edytować od strony transakcji - bo zmieniła by się we wszystkich innych transakcjach.

Może rozwiązaniem było by tutaj nadawanie cechy dla transakcji z aukcji (to się da w aukcji ustawić, jaką cechę będą otrzymywać transakcje z niej pochodzące) a cechę w transakcji można już zmienić. Jeśli PP nie potrafi odczytać tych informacji z cech, to można trochę ręcznie ale pofiltrować po cechach i nadać zbiorczo notatki już do samych transakcji.

 

Tylko jak zrobić cachę gabaryt A a więcej niż 4 szt gabarytu A to gabaryt C ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...