Skocz do zawartości

Gabaryt A B C jak ustawić


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Bartosz Rosa,

Polecane posty

W dniu 16.04.2021 o 07:47, Remigiusz Pawlak napisał:

Warto sprawdzić na kilku paczkach jak naliczają opłaty u Was.

Jeśli większość paczek macie w gabarycie C to tak (u nas najlepsza opcja to B). Uważajcie tylko ze zmianą już wydrukowanej etykiety (opłaconej). Jeśli to był SMART to kolejnego darmowego nie ma wiec jeśli chcecie zmienić gabaryt na etykiecie to trzeba zapłacić 8,99 i nie dostaniecie zwrotu za niewykorzystaną etykietę (bo była darmowa) wiec w takim przypadku lepiej zapłacić karę (3,68 pln) i nic nie zmieniać.

Co do farta to chyba niekoniecznie, z tego co rozmawiałem z naszymi kurierami to opłatę za weryfikację gabarytu mogą naliczyć na sortowni i nie tylko na naszej, chyba że na własnych umowach są bardziej restrykcyjni.

masz fart że masz tak mało - u mnie 99 procent doliczeń za gabaryt i wagę jest z kosmosu

Link to postu
W dniu 15.04.2021 o 17:41, Paweł Nitendel napisał:

 

Na 100% jest zapis w regulaminie, że dopłaty są za wszystkie kierunki zmian. Myślę, że nie działa u nich skanowanie gabarytów na taśmach, ewentulane zmiany wychodzą przy paczkomatach jak kurier nie może zmieścić gabarytu A do A. W przeciwnym kierunku oczywiście nie ma problemu i nawet jeżeli otworzy skrytke B to zmieści do niej gabaryt A. U mnie zdarzały się dopłaty do A, ponieważ kurier miał zajęte wszystkie skrytki A i wrzucał byle gdzie. Obecnie te dopłaty ustąpiły (odpukać w niemalowane), pewnie karają kurierów finansowo, jeżeli źle odznaczy w systemie powód zmiany skrytki.

dopłaty są cały czas

Link to postu
58 minut temu, Robert Mazurek napisał:

masz fart że masz tak mało - u mnie 99 procent doliczeń za gabaryt i wagę jest z kosmosu

Cześć,

Bardzo ostro swego czasu się droczyłem z Inpostem w sprawie dopłat, które też były według ich widzimisię, towar wysyłaliśmy w kopercie a naliczali gabaryt C. Wszystkie odwołania, reklamacje odrzucone. Stanęło na skardze do UKE. Nagle ponownie rozpatrzyli wszystkie reklamacje i uznali za zasadne, od tego czasu właściwie mam spokój, doliczenia są sporadyczne (obecnie nie sprawdzam czy faktycznie zasadne czy nie, bo wiem że część paczek na pewno jest w C a jest ich na tyle mało że szkoda czasu). 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Witam, u mnie problem jest nieco inny. Dodałem w Subiekcie pole własne rozszerzone i dla najlepiej sprzedających się towarów wgrałem pod tag gabaryt_paczkomat odpowiednią literę. Nie wgrałem dla wszystkich bo to kilkanaście tysięcy produktów i to zbyt czasochłonne. W sposobach wysyłki podmieniłem szablon tak żeby wskazywał na pole z Subiekta. Kłopot w tym, że muszę wybrać gabaryt domyślny który będzie automatycznie uzupełniony tam gdzie gabaryt jest nie wpisany. Próbowałem zamienić domyślny na D i go ignorować ale w paczkomatach nie można go wybrać. Najlepiej byłoby domyślnie zostawić puste ale też się nie da. Plan jest taki: tworzymy listy wysyłkowe z Sello i tam filtrujemy zaczynając od C wszystkie paczki i dalej B i A tylko z pojedynczymi towarami. Zbiorcze zostawiamy na koniec. Tylko te nie mogą mieć nadanego domyślnego bo będą wpadały pod filtr z tymi prawidłowo oznaczonymi.   

Można się to jakoś obejść?

Link to postu
Godzinę temu, Piotr Urbaniak napisał:

Plan jest taki: tworzymy listy wysyłkowe z Sello i tam filtrujemy zaczynając od C wszystkie paczki i dalej B i A tylko z pojedynczymi towarami. Zbiorcze zostawiamy na koniec.

Najpierw gabaryt domyślny w Sello ustawił bym na inny najczęściej występujący w wysyłkach. Następnie w GT ustawił do wszystkich towarów gabaryt dla 1 szt. w paczce (występowanie choć jednego towaru bez ustawienia będzie generowało błędy w Sello).

 

Potem w TRANSAKCJACH należało by posortować wszystko wg kolumny Ilość towarów i wszystko co ma 1 szt. zaznaczyć z zrobić zbiorczo paczki.

Pozostałe do ręcznej edycji. Chyba jest tak (ale nie jestem pewien czy zawsze), że po wybraniu Ctrl+R w takich przypadkach ustawia się gabaryt najwyższy z posiadanych przez pojedyncze produkty)...

 

Godzinę temu, Piotr Urbaniak napisał:

Tylko te nie mogą mieć nadanego domyślnego bo będą wpadały pod filtr z tymi prawidłowo oznaczonymi.   

Wydaje mi się, że nie możesz, bo nie masz wszystkiego ustawionego w GT. Ale to może moje wrażenie, bo jak tak mam ustawione i nigdy się nie zdarzyło, że 1-towarowe paczki, tworzone zbiorczo, miały błędny gabaryt...

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...