Skocz do zawartości

Błąd przy importowaniu z pliku .epp do Rewizor GT

Polecane posty

Mam problem z importem z pliku z rozszerzeniem .epp Wydaje mi się, że schemat mam ustawiony prawidło. Wybieram źródło danych podmiotu (plik .epp) natomiast nie pojawia się możliwość wyboru okres oraz nie mogę określić  typ dokumentu. Tak jakby wybierał sobie sam "coś" ponieważ pojawia się następujące okno. Po wybraniu przycisku dalej, wybieram dokumenty a na końcu pojawia się komunikat, że brak schematu importu dla dokumentu i jego kategorii. Nie mam już pomysłu co i gdzie zmienić czy ustawić aby import się udał. 

import.jpg

Błąd.jpg

Link to postu
33 minuty temu, Sylwia Stemplewska napisał:

Mam problem z importem z pliku z rozszerzeniem .epp Wydaje mi się, że schemat mam ustawiony prawidło. Wybieram źródło danych podmiotu (plik .epp) natomiast nie pojawia się możliwość wyboru okres oraz nie mogę określić  typ dokumentu. Tak jakby wybierał sobie sam "coś" ponieważ pojawia się następujące okno.

Myli Pani import z podmiotu z importem z epp.

 

33 minuty temu, Sylwia Stemplewska napisał:

Po wybraniu przycisku dalej, wybieram dokumenty a na końcu pojawia się komunikat, że brak schematu importu dla dokumentu i jego kategorii.

Nie pokazała Pani dokumentu i schematu importu, który powinien go obsłużyć... Komunikat jasno sugeruje, że dane lub schemat importu są błędne.

 

34 minuty temu, Sylwia Stemplewska napisał:

Nie mam już pomysłu co i gdzie zmienić czy ustawić aby import się udał. 

Pomysł jest prosty i dość oczywisty - spytać dostawcę programu / serwisanta... Ogólnie należy dopasować schemat importu do importowanych danych lub importowane dane do schematu importu, na postawie dostarczonych informacji ciężko powiedzieć coś więcej.  

Link to postu

Jest tak jak napisał Daniel, ale dla jasności:


Komunikat jasno sugeruje, że dane lub schemat importu są błędne.

w tym wypadku "błędne" oznacza "nie pasujące do siebie".
Same w sobie dane mogą być OK, podobnie jak schemat(y), ale schematy muszą obejmować przypadki które wystąpiły w danych bo jeśli nie to pojawi się wspomniany komunikat.
Link to postu
8 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Myli Pani import z podmiotu z importem z epp.

 

Nie pokazała Pani dokumentu i schematu importu, który powinien go obsłużyć... Komunikat jasno sugeruje, że dane lub schemat importu są błędne.

 

Pomysł jest prosty i dość oczywisty - spytać dostawcę programu / serwisanta... Ogólnie należy dopasować schemat importu do importowanych danych lub importowane dane do schematu importu, na postawie dostarczonych informacji ciężko powiedzieć coś więcej.  

Całkiem możliwe :) bo trochę jestem zielona w tych sprawach. Czy jak pokażę schemat to jest mi Pan coś wstanie jeszcze podpowiedzieć? 

Mam może głupie pytanie ale w rachmistrzu jak robi się import (z subiekta) to pojawia się opcja wyboru okresu a w rewizorze też ta opcja się powinna pojawić? Czy tutaj trzeba dopasować schematy? Chodzi o sytuację, że mam dwie różne sprzedaże i chciałabym mieć opcję wyboru, który schemat księgowania przy wgrywaniu wybrać. Bo mi przy imporcie w ogóle ta opcja się nie pojawia. 

Dzięki, będę w między czasie próbowała dowiedzieć się jak jest generowany plik dla mnie. 

Bez tytułu.jpg

Link to postu
2 godziny temu, Sylwia Stemplewska napisał:

Całkiem możliwe :) bo trochę jestem zielona w tych sprawach.

To żadne wytłumaczenie, kolor należało zmienić przed rozpoczęciem pracy z programem :(

 

2 godziny temu, Sylwia Stemplewska napisał:

Czy jak pokażę schemat to jest mi Pan coś wstanie jeszcze podpowiedzieć? 

Ja i Andrzej próbowaliśmy wytłumaczyć, że potrzebny jest komplet informacji - importowane dane i schemat importu. Ogólnie mogę podpowiedzieć, że w schemacie można spróbować wybrać kategorię "(dowolna)", ale to tylko zgadywanie... Nie polecam zgadywać, polecam poznać program.

 

2 godziny temu, Sylwia Stemplewska napisał:

Mam może głupie pytanie ale w rachmistrzu jak robi się import (z subiekta) to pojawia się opcja wyboru okresu a w rewizorze też ta opcja się powinna pojawić?

Nie wiem co to znaczy "robić import z Subiekta" - chodzi i pracę na wspólnej bazie danych, czy import z epp ? Poza tym warto było sprawdzić zamiast drugi raz pytać o to samo - w Rachmistrzu jest analogicznie jak w Rewizorze, są przecież dwie opcje do wyboru - import z podmiotu oraz import z pliku komunikacji - import z pliku komunikacji nie ma filtrów okresu i typu dokumentu. Różnica między programami jest taka, że przy Rewizorze na wspólnej bazie można i należy korzystać z dokumentów do dekretacji.

 

2 godziny temu, Sylwia Stemplewska napisał:

Czy tutaj trzeba dopasować schematy?

Jakby to powiedzieć - schematy nie mają związku z tym, którą operację w programie Pani wybiera podczas importu danych.

 

2 godziny temu, Sylwia Stemplewska napisał:

Chodzi o sytuację, że mam dwie różne sprzedaże i chciałabym mieć opcję wyboru, który schemat księgowania przy wgrywaniu wybrać. Bo mi przy imporcie w ogóle ta opcja się nie pojawia.

Bo program NIE posiada takiej funkcjonalności, przy imporcie z epp NIE m możliwości wskazania schematu importu, aby uzyskać oczekiwany efekt należy dostosować opis księgowy importowanych dokumentów (kategorie) oraz przygotować do nich schematy importu, wszystko musi i zadziałać automatycznie, bez żadnego wyboru użytkownika. Schematy można wskazywać tylko w Rewizorze przy imporcie z dokumentów do dekretacji i ewidencji VAT.

 

2 godziny temu, Sylwia Stemplewska napisał:

Dzięki, będę w między czasie próbowała dowiedzieć się jak jest generowany plik dla mnie. 

To też należało ustalić przed rozpoczęciem pracy / przekazywaniem dokumentów do księgowości - wystarczy ustalić zasady wprowadzania i opisywania dokumentów, skonfigurować pod to program i wszystko musi działać.

 

Pomijam już aspekt, że pełne księgi polecam prowadzić na wspólnej bazie danych z Subiektem.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...