Skocz do zawartości

[Sfera]Błąd drukowaia dokumentu

Polecane posty

Dzień dobry,

mam problem z wydrukiem oraz eksportem dokumentów

using (Uchwyt sfera = uruchomSfere())
            {
                IZamowieniaOdKlientow zamowienia = sfera.PodajObiektTypu<IZamowieniaOdKlientow>();
                var zk = zamowienia.Dane.Wszystkie()
                   .Where(z => z.NumerWewnetrzny.PelnaSygnatura == "ZK 3/CENTRALA/2021")
                  .FirstOrDefault();

                if (zk != null)
                {
                    IWydruki manager = sfera.PodajObiektTypu<IWydruki>();
                    using (IWydruk wydruk = manager.Utworz(TypWzorcaWydruku.ZamowienieOdKlienta))
                    {
                        try
                        {
                            
                            wydruk.ObiektDoWydruku = zk;
                            wydruk.ParametryDrukowania.WybranyWzorzec = wydruk.ParametryDrukowania.DostepneWzorce.FirstOrDefault();
                            wydruk.ParametryDrukowania.NazwaDokumentuUzytkownika = "plik";
                            wydruk.ParametryDrukowania.SciezkaEksportu = @"C:\pdf\";
                            wydruk.Eksport();

                            System.IO.StreamWriter file = System.IO.File.CreateText( @"C:\pdf\plik.txt");
                            file.Close();
                        }
                        catch (Exception ex)
                        {
                            Console.WriteLine(ex);
                        }

                    }

                }
            }

 

W tym przypadku mam zapis, po wykonaniu kodu nie dzieje się nic. Identycznie jest przy wydruk.Drukuj();

Ścieżka na 100% jest prawidłowa, dla pewności dodałam tworzenie pliku txt żeby to sprawdzi.

Jedyne co zważyłam to to że podczas wykonywania wydruk.Eksport() oraz wydruk.Drukuj() w konsoli visualStudio wyskakuje

Cytat

Zgłoszony wyjątek: „System.IO.DirectoryNotFoundException” w mscorlib.dll

Jednak nie ten wyjątek nie jest łapany przez mój blok try catch.

Próbowałam robić wydruk bez definiowania sekcji ParametryDrukowania co według dokumentacji powinno załadować ustawienia domyślne,
niestety tu efekt jest identyczny.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...