Skocz do zawartości

Jak dodać w Rachmistrzu GT przychód z innej działalności wspólnika

Polecane posty

Jak w Rachmistrzu GT można dodać przychód z innej działalności wspólnika, aby można było prawidłowo wyliczyć zaliczkę na podatek dochodowy (liniowy).

Wspólnik prowadzi działalność i jest jednocześnie wspólnikiem w spółce cywilnej.

Księgowość zarówno spółki jak i działalności prowadzona jest w Rachmistrzu GT.

Jak najlepiej wyliczać comiesięczną zaliczkę - w którym podmiocie i z jakimi ustawieniami to zrobić aby prawidłowo naliczyła się zaliczka na PIT z właściwie ustawionymi wyliczeniami składek na ZUS?

Link to postu

Ale to oznacza, że mam je wpisać ręcznie wprost do formularza z wyliczeniem zaliczki? Czy mogę je gdzieś dodać w opcjach dla wspólnika (inne dochody, czy coś takiego)?

A jeżeli mam je wpisać do formularza wyliczenia zaliczki bezpośrednio, to jak wtedy zachowa się program w kwestii pobrania naliczonych składek zdrowotnych (społeczne są księgowane, więc ich nie pobiera) do końcowego naliczenia zaliczki? Czy po uzupełnieniu danych przychodowo-kosztowych z drugiej działalności program pobierze ponownie dane z danych o składkach wspólnika z modułu naliczeń składek?

Link to postu
23 godziny temu, Magdalena Skrzyniarz-Mendyk napisał:

Ale to oznacza, że mam je wpisać ręcznie wprost do formularza z wyliczeniem zaliczki?

Dokładnie tak. Program nie posiada miejsca na wpisanie innych dochodów dla wspólnika. Program do formularza zaliczki pobierze naliczenia z ewidencji składek, które tez można edytować ręcznie. Ogólnie program albo pobierze to co ma KPiR i naliczeniach składek (tylko dla danego podmiotu), albo trzeba będzie ręcznie sumować dane z tych dwóch podmiotów i wprowadzać je na zaliczce.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...