Skocz do zawartości

Numer powiązanej faktury detalicznej w rozrachunkach

Polecane posty

Witajcie, 

 

Chciałem się dowiedzieć czy istnieje jakaś możliwość (jeżeli tak to jaka), aby w module Historia transakcji i wybraniu opcji na wpłacie Rozlicz rozrachunki pojawiły się numery faktur detalicznych powiązanych z paragonami. Niestety Obecnie widnieją tam tylko numery Paragonów, zaś kliencie opłacający paragon z odroczoną płatnością  wpisują  numer faktury detalicznej, przez co wymaga to wszystko sporo zachodu aby rozliczyć? 

 

Link to postu
11 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Z tego co wiem to takiej możliwości nie ma, ale czy koniecznie trzeba wystawiać paragon z odroczoną płatnością (czyli paragon imienny) a potem fakturę detaliczną?

Dlaczego nie wystawiać od razu faktury z odroczoną płatnością?

 

Andrzej, 

Ponieważ w pierwszej kolejności sklep detaliczny musi sprzedać towar paragonem aby zafiskalizować sprzedaż na drukarce fiskalnej a następnie wygenerować fakturę detaliczną dla klienta z odroczoną płatnością. Taką opcję mają tylko znani nam dobrze klienci, dlatego nie zamykamy tej formy płatności w sklepie detalicznym. 

A nie da się jakimś Triggerem w bazie danych lub rozwiązaniem zewnętrznym wpłynąć na podmianę numeru dokumentu  jeżeli jest wystawiona FSd do danego paragonu?

 

Link to postu
52 minuty temu, Marcin Stefaniak napisał:

A nie da się jakimś Triggerem w bazie danych lub rozwiązaniem zewnętrznym wpłynąć na podmianę numeru dokumentu  jeżeli jest wystawiona FSd do danego paragonu?

Teoretycznie się da tylko trzeba zrealizować takie rozwiązanie, a jeśli chodzi o mnie to od 10 lat nikt nie zamówił takiego rozwiązania, zapytania były, ale po zwróceniu uwagi na podstawowe funkcjonalności programu jaką jest między innymi fiskalizacja faktur sprzedaż rozwiązania dodatkowe stawały się zbędne.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...