Skocz do zawartości

Sello 1.38.1 i problemy po aktualizacji

Polecane posty

Witam, zaktualizowałem dzisiaj rano sello do wersji 1.38.1 na nowym synchronizatorze i mnóstwo problemów zaczęło się pojawiać.

1. przy synchronizacji z serwisem allegro, przy niektórych aukcjach pojawia się błąd -> [VALIDATION_ERROR]: Brakuje taga zamykającego dla "br"

2. sello pozakańczało wiele aukcji, niewiadomo z jakiego powodu. Tak jakby towaru nie było na stanie

3. sprzedaje towary w różnych jednostkach i nowy synchronizator pięknie współpracował z różnymi jednostkami, jednak po dzisiejszej aktualizacji zaczął wariować i np sprzedałem produkt za 60zł za 0,025t. (1szt.) a sello wystawiło dokument w podstawowej jednostce towaru czyli 60zł za 1t.

Pomocy bo tak mi się wszystko rozjechało, że nie wiem jak to pozbierać do kupy.

Link to postu
W dniu 23.04.2021 o 13:35, Kamil Sikora napisał:

1. przy synchronizacji z serwisem allegro, przy niektórych aukcjach pojawia się błąd -> [VALIDATION_ERROR]: Brakuje taga zamykającego dla "br"

Jakiego rodzaju synchronizacja jest wykonywana? Tag <br> jest niedopuszczalny w opisie Allegro więc nie powinno go w ogóle być w opisie. Tym bardziej dziwne, że walidator Allegro zwrócił błąd nieadekwatny do sytuacji.

 

W dniu 23.04.2021 o 13:35, Kamil Sikora napisał:

sello pozakańczało wiele aukcji, niewiadomo z jakiego powodu. Tak jakby towaru nie było na stanie

W 1.38.1 wprowadziliśmy możliwość synchronizacji dowolnej jednostki miar z Subiekta. Trzeba sprawdzić czym w towarach jest obecnie sztuka, którą nowy synchronizator do tej pory synchronizował i taką ustawić np za pomocą zmian zbiorczych w towarach.

 

W dniu 23.04.2021 o 13:35, Kamil Sikora napisał:

sprzedaje towary w różnych jednostkach i nowy synchronizator pięknie współpracował z różnymi jednostkami, jednak po dzisiejszej aktualizacji zaczął wariować i np sprzedałem produkt za 60zł za 0,025t. (1szt.) a sello wystawiło dokument w podstawowej jednostce towaru czyli 60zł za 1t.

Pomocy bo tak mi się wszystko rozjechało, że nie wiem jak to pozbierać do kupy.

W tej sytuacji, jeśli 1 szt oznaczała 0,025t należy w tym towarze ustawić z powrotem jednostkę sztuka - choć można teraz dodać np worek 25kg. Prawdopodobnie przestawiła się ona na domyślną jednostkę w systemie sprzedaży jaką jest tona, bo musieliśmy "odkręcić" wymóg ustawienia sztuki w każdym towarze. W przypadku gdy sztuki są inne niż jednostka podstawowa nastąpił zapewne ten rozjazd.

Tutaj również przestawienie tej jednostki powinno pomóc. Błędnie wystawione zamówienia po takim przestawieniu jednostki należy poprawić lub usunąć i wystawić ponownie. Wtedy będą uwzględniać jednostkę aktualnie ustawioną w towarze.

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź, ustawiłem z góry na dół we wszystkich towarach w sello jednostkę "szt." i zobaczymy jak będzie teraz. 

Jeżeli chodzi o ten problem z tagiem to wyrzuca dokładnie taki błąd:

Aktualizacja istniejącej oferty (v2.beta) "ZIEMIA UNIWERSALNA 50L YUCCA" z konta xxxxxxxxx na Allegro.pl: Brakuje taga zamykającego dla "br"

Kod błędu: 422 Unprocessable Entity

[VALIDATION_ERROR]: Brakuje taga zamykającego dla "br"
ścieżka: description.sections[1].items[0].content
detale: Invalid value: <h2>OPIS</h2><p><br></p><p>Doskonała, gotowa mieszanka różnych frakcji odkwaszonych torfów wysokich i niskich, wzbogacona nawozem.</p><p>Utrzymuje powietrze i wodę zapewniając optymalne warunki do uprawy kwiatów doniczkowych, balkonowych i innych roślin ozdobnych, warzyw i wysiewu rozsad.</p><p>Zawiera mikro i makroelementy: potas, fosfor, azot, magnez, wapń.</p><p>Pojemność 50l. (zdjęcie poglądowe)</p>

Problem pojawia się aktualnie przy 6 aukcjach.

Link to postu

O tyle dobrze, że Allegro zwraca informację o sekcji z błędem i dodaliśmy to w szczegółach błędu :).

 

W tej sekcji widnieje znacznik <br>, czyli nowa linia, którego tam nie powinno być. Jeśli to opis jest zmieniany trzeba go zmienić jeszcze raz, ewentualnie posłużyć się funkcją znajdź i zamień w zmianach zbiorczych i frazę <br> zastąpić np spacją.

Link to postu

Tamte problemy się rozwiązały, jednak teraz po aktualizacji cen wyskakuje taki błąd:

Aktualizacja istniejącej oferty (v2.beta) "Przyłącze Stalco S-80447 1/2"" z konta xxxxxxx na Allegro.pl: Podaj cenę Kup teraz w formacie "0.00", w zakresie od 1 do 1000000000 i upewnij się, że nie zawiera liter.

Kod błędu: 422 Unprocessable Entity

[ConstraintViolationException.Price]: Podaj cenę Kup teraz w formacie "0.00", w zakresie od 1 do 1000000000 i upewnij się, że nie zawiera liter.
ścieżka: sellingMode.price
detale: ConstraintViolationException.Price

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...