Skocz do zawartości

Problem ze zmianą statusu dokumentu z "C" na "W"

Polecane posty

Witam, 

 

W natłoku sprzedaży i obowiązków zdarza się mi czasem taki przypadek że wystawiam paragon na sprzedaż, zanim wprowadzę FV zakupu. W takim przypadku wystawiam paragon ze statusem "C" - częściowa rezerwacja dostaw. W wolnej chwili wprowadzam FV Zakupu w właściwą datą. Przy próbie zmiany statusu paragonu na "W" towar wydano wyskakuje mi komunikat że towar jest niedostępny. Skąd może być taki błąd i jak sobie można z tym poradzić. Sprawdzając stany magazynowe widzę że towar jest na stanie, a program go nie widzi. 

Przez to z magazynu nie jest odejmowany żaden towar który jest na tym paragonie.

 

Jak to można wyprostować żeby chociaż wartość magazynu na koniec roku była prawidłowa. Jak dokumenty ze statusem C ściągnąć ze  stoku?

Proszę o pomoc. 

 

Edytowane przez Krzysztof Skrzypiec
błąd
Link to postu
Aż trudno w to uwierzyć. Czy wprowadzając FZ, na pewno wszystkie daty ustawia Pan na właściwe, czy tylko datę oryginału? 
Jacku, zauważ że autor teraz pisze o końcu roku, więc całkiem możliwe że uzupełnianie dokumentów zakupu odbywa się z dużym opóźnieniem.
Jeśli w międzyczasie część dokumentów sprzedaży dostaje status W, a część C, przy to mamy dokładnie to co w tym opisie.

Widzi mi się że działa tu stara zasada - trzeba mieć dużo czasu żeby móc chodzić na skróty.
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...