Skocz do zawartości

Insert nexo 35 problem z przedpłatami na fakturze zakupu.

Polecane posty

Do wersji 35 bez problemu można było wskazać na fakturze zakupu przedpłatę wystawioną na inny podmiot niż sprzedawcę. W moim wypadku chodzi o przedpłaty wykonywane za pośrednictwem np PayU, przelewy24 itp. Po aktualizacji oprogramowania na fakturze zakupu przedpłaty są aktywne tylko wówczas jeśli są wystawione konkretnie na sprzedawcę. Jak można rozwiązać ten problem lub jak zmieniła się filozofia działania programu w tej kwestii. ?

Link to postu
22 godziny temu, Artur K. napisał:

Do wersji 35 bez problemu można było wskazać na fakturze zakupu przedpłatę wystawioną na inny podmiot niż sprzedawcę.

Proszę dokładnie opisać, albo pokazać na zrzutach ekranu, jak Pan to robił, że się udawało.

Link to postu

 

Przykładowo w wersji 34.2.0

Przyjmuję fakturę zakupu - sprzedawca w tym wypadku Inpost - przedpłata wykonana na rachunek ECARD. Wybieram przedpłatę (F2) --> wszystkie rozrachunki i wybieram konkretną płatność. Program wyświetla ostrzeżenie, że przedpłata jest wystawiona na innego kontrahenta niż dokument i to tyle.1421442945_Beztytuu.thumb.png.2f5c8a297cef305303260acdf8060edb.png

 

Po aktualizacji pozycja - wybierz przedpłatę jest niewidoczna - jedynie wyświetla informację o brak przedpłat dla wybranego klienta ...

 

567236312_Beztytuu2.thumb.png.98447ff6853092602aa7725a294df2c1.png

Link to postu
10 godzin temu, Artur K. napisał:

Przyjmuję fakturę zakupu - sprzedawca w tym wypadku Inpost - przedpłata wykonana na rachunek ECARD. Wybieram przedpłatę (F2) --> wszystkie rozrachunki i wybieram konkretną płatność. Program wyświetla ostrzeżenie, że przedpłata jest wystawiona na innego kontrahenta niż dokument i to tyle.

OK, dziękuję, udało mi się, ale tylko wtedy, gdy przedpłatę wybrałem przed wyborem sprzedawcy. Czy tak Pan robił? Bo po wyborze sprzedawcy chyba się nie da, albo nie potrafię. Znowu czegoś nowego się nauczyłem :)

Link to postu
6 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

OK, dziękuję, udało mi się, ale tylko wtedy, gdy przedpłatę wybrałem przed wyborem sprzedawcy. Czy tak Pan robił? Bo po wyborze sprzedawcy chyba się nie da, albo nie potrafię. Znowu czegoś nowego się nauczyłem :)

No właśnie chodzi o to, że do wersji 35 się tak dało, niezależnie w jakim momencie - i przed wyborem i po wyborze sprzedawcy. Jak wnioskuję po wcześniejszym wpisie Pana Przemysława coś poszło nie tak przy aktualizacji 😉 - najważniejsze, że funkcjonalność powróci.

Link to postu
6 godzin temu, Artur K. napisał:

No właśnie chodzi o to, że do wersji 35 się tak dało, niezależnie w jakim momencie - i przed wyborem i po wyborze sprzedawcy.

Wierzę na słowo, ale ja nie potrafię :( Na wersji 34.2.1 po wyborze sprzedawcy na FZ, jako przedpłatę mogę podłączyć już tylko rozrachunki na wybranego sprzedawcę. Natomiast przed wyborem sprzedawcy - dowolny rozrachunek. Gdzieś musi być "haczyk", a ponieważ jestem dociekliwy, to chętnie dowiem się gdzie 🙂

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Ja nadal nie potrafię tego zrobić. Może mi ktoś wyjaśnić o co tutaj chodzi?

Owszem, w wersji 35.1.0 widzę opcję (więcej) w kontrolce wyboru przedpłaty, ale:

1. Gdy najpierw wybiorę sprzedawcę na FZ, to lista przedpłat jest już ograniczona do tego klienta i nie mogę wybrać przedpłaty na inny podmiot.

2. Gdy sprzedawca nie jest wybrany, to owszem, mogę wybrać dowolną przedpłatę, ale później, po wyborze konkretnego sprzedawcy, wszystkie przedpłaty na podmiot inny niż sprzedawca są usuwane.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

U mnie pojawia się problem z brakiem wyświetlania przedpłat przed zapisem FZ. Pojawia się tylko prawidłowa kwota, ale już nie potrafię podłączyć tych przedpłat podczas dodawania nowej FZ.

Przykład pokazuje przedpłaty za egzaminy Insert ;)

 

Dwa pierwsze screeny pokazuja sytuację podczas wprowadzania nowej FZ, dwa następne są następstwem wejścia w poprawe zapisanej FZ, gdzie przedpłaty można już podpiąć.

 

Wersja nexo 36, ale w 35 też było identycznie.

Przedpłaty_1.png

Przedpłaty_2.png

Przedpłaty_3.png

Przedpłaty_4.png

Link to postu
20 godzin temu, Wojciech Łozdowski napisał:

Przedpłaty_1.png

Przedpłaty_2.png

Proszę zauważyć, że na pierwszym screenie przedpłaty widoczne są już na samym dokumencie i od razu można je wybrać.

20 godzin temu, Wojciech Łozdowski napisał:

Przedpłaty_3.png

Przedpłaty_4.png

W przypadku ponownej edycji nie ma przedpłat na dokumencie, bo niewykorzystane (niezerowe) płatności są przy zapisie usuwane i dlatego widać je w lookupie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...