Skocz do zawartości

przenoszenie bilansu zakmniecia jako bilansu otwarcia

Polecane posty

Witam,

1. W jednym podmiocie mam problem bo po przeniesieniu bilasu zamkniecia na bilans otwarcia wystepuja roznice jak ponizej:

image.thumb.png.d60d7a253087bafb2c65e55c3290ffad.png

2. Drugie pytanie: jesli posiadam rozrachunki w 2020 roku i wykonam przeniesienie bilansu na 2021 rok to czy moge rozliczyc rozrachunki powstale w 2020 roku jesli zostaly zaplacone w 2021? Program pokazuje mi juz komunikat o bilansie otwarica. Jak moge rozliczyc taki rozrachunek?

image.thumb.png.3579d990329beb7920e9e837d2442f33.png

Bede wdzieczny za pomoc.

Link to postu
40 minut temu, Radek Szachnowski napisał:

1. W jednym podmiocie mam problem bo po przeniesieniu bilasu zamkniecia na bilans otwarcia wystepuja roznice jak ponizej:

Tutaj trudno zdalnie wprost wskazać przyczynę, ale często jest to spowodowane tym, że jakiś rozrachunek księgowy* rozliczony rozrachunkiem nieksięgowym.

* - księgowy to taki, który jest podłączony pod zapis na koncie księgowym

W pomocy programu jest temat "Potencjalne przyczyny niezgodności sald", który być może coś wyjaśni.

 

43 minuty temu, Radek Szachnowski napisał:

2. Drugie pytanie: jesli posiadam rozrachunki w 2020 roku i wykonam przeniesienie bilansu na 2021 rok to czy moge rozliczyc rozrachunki powstale w 2020 roku jesli zostaly zaplacone w 2021? Program pokazuje mi juz komunikat o bilansie otwarica. Jak moge rozliczyc taki rozrachunek?

Nie powinno być z tym problemu, ale w tym przypadku spłata prawdopodobnie powstała również w 2020 roku. W tym przypadku powinieneś zaznaczyć "Inna data rozliczenia" i wpisać tam datę z 2021 roku. Ewentualnie poprawić BO, jeśli jeszcze można.

  • Dziękuję 1
Link to postu
47 minut temu, Radek Szachnowski napisał:

1. W jednym podmiocie mam problem bo po przeniesieniu bilasu zamkniecia na bilans otwarcia wystepuja roznice jak ponizej:

Podstawy, podstaw - przez przeniesieniem BO należy sprawdzić spójność ewidencji księgowej z ewidencją rozrachunków i wszystko wyjaśnić.

 

48 minut temu, Radek Szachnowski napisał:

2. Drugie pytanie: jesli posiadam rozrachunki w 2020 roku i wykonam przeniesienie bilansu na 2021 rok to czy moge rozliczyc rozrachunki powstale w 2020 roku jesli zostaly zaplacone w 2021? Program pokazuje mi juz komunikat o bilansie otwarica. Jak moge rozliczyc taki rozrachunek?

Już Pan o to pytał, otrzymał odpowiedź, potwierdził, że zadziałało:

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dziekuje za pomoc. Udalo sie (moze sie komus przyda):

1 w bilansie otwarcia usunalem rozrachunki na danym kontrachencie 

2 rozliczylem rozliczylem rozrachunki ponownie 

3 przenioslem bilans z juz rozliczonymi rozrachunkami

Mozna tez zaznaczyc inna date w okienku rozliczenia i wybrac rok 2020 ale ksiegowa troche namieszala wiec lepiej bylo usunac wszystko, rozliczyc i dopiero zrobic przeniesienie BO.

 

Edytowane przez Radek Szachnowski
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...