Skocz do zawartości

2 kontrahentów w bazie o tym samym nip

Polecane posty

Temat pojawiał się wiele razy i ciągle jest wałkowany. Ale nie mogę znależć rozwiązania.

Jeden kleint wpisany 2 razy w bazie na dwóch kontach dokumenty sprzedaży. Sello nie tworzy dokumentu. Przez wiele lat kiedy Sello duplikowało klientów wpisując swoich własnych Sellowych mam dużo takich transakcji. na dziś dzień kilka faktur dziennie trzeba wpisywać ręcznie. Ustawienie klienta nieakatywnego nic nie daje. Teraz mam klienta który ma zdublowany nip, jeden ustawiłem niekatywny  i to nic nei daje.

 

Da się to jakoś wyprostować bo bardzo komplkuje to prace ?

 

 

Link to postu

A jaki pojawia się błąd w raporcie dla takich klientów? Weryfikacja powielonych nipów występuje dwustopniowo: w Sello przy wyszukiwaniu kontrahenta po NIPie oraz w Subiekcie przy próbie zapisania dokumentu. Być może któraś z tym weryfikacji nie uwzględnia nieaktywności klienta i należało by to poprawić.

Link to postu
  • Bartosz Rosa zmienił tytuł na 2 kontrahentów w bazie o tym samym nip
Tak to wygląda na czerwono w Sello. Przy aktywnym jednym nipie. Drugi został ustawiony na niekatywny. Jak to poprawić ?
 
 
Tworzenie w systemie sprzedaży dokumentu końcowego do transakcji 'Grupa transakcji 2941/2021'

Nie można wystawić dokumentu. W systemie sprzedaży więcej niż jeden kontrahent posiada NIP '5711xxxx'. Symbole kontrahentów: 0000053944, 0000061529
 
 
Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu

Błąd, który się pojawia zwraca weryfikacja po stronie Sello. Nie jest tutaj brany pod uwagę fakt, czy kontrahent jest nieaktywny - gdyż blokada powielania NIPu w Subiekcie również tego pod uwagę nie bierze. Wyjścia są dwa:

  • zrobienie porządku z tymi starymi kontrahentami i np pousuwanie im NIPów i dezaktywowanie ich (pozostawienie tylko jednego)
  • wyłączenie wszelkich kontroli i blokad

Automatycznego wyjścia z tej sytuacji nie ma. Jedyny plus jest taki, że raz poprawiony kontrahent już więcej się nie zdubluje.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...