Skocz do zawartości

Allegro pocztex48 WzA nie mogę wygenerować etykiety.


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Artur Artur,

Polecane posty

Proszę podesłać zawartość szczegółów tego błędu z okna raportu (na dole przycisk). Będą tam dodatkowe informacje pozwalające określić, z którym polem jest problem. Aczkolwiek biorąc pod uwagę wykonywaną operację (pobieranie wydruku) oraz aktualny status przesyłki pobrany do Sello (Wysłano zlecenie utworzenia przesyłki) wnoszę, że trzeba najpierw odebrać nowszy status, bo w chwili obecnej Sello jeszcze nie wie czy przesyłka została utworzona i nie ma jej numeru - skutkiem czego nie może pobrać etykiety.

Proszę odebrać statusy z menu Wyślij/Odbierz ==> Dostawcy paczek ==> Odbierz. Status powinien się zmienić na utworzono, wtedy będzie można pobrać wydruk.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

W trakcie odbieranie danych etykiety otrzymuję następujący błąd:
Pobieranie statusu paczki ???:
Nieokreślony błąd.
 (0x80004005)

oraz:
Nazwa punktu nadania przesyłki jest wymagana.

Próbuję nadawać na umowie własnej i bez umowy (umowa Allegro). Wpisuję numer PNI Urzędu Pocztowego z PL na początku i bez PL na początku numeru.
Niestety bez skutku. Czy ktoś pomoże?

Link to postu
19 minut temu, Tadek Synchronizujący napisał:

Pobieranie statusu paczki ???:
Nieokreślony błąd.
 (0x80004005)

Czy restart serwera SQL/Sello pomaga? Czy te błędy dotyczą zawsze tych samych paczek?

21 minut temu, Tadek Synchronizujący napisał:

Nazwa punktu nadania przesyłki jest wymagana.

Poproszę o pełną treść tego błędu (bez ewentualnych danych osobowych i tokenów) z raportu.

Link to postu

Nie pomaga ani restart serwera ani Sello. Dotychczas korzystałem z Sello 1.36. Powoli próbuję wdrożyć przesyłki pocztowe, dlatego dokonałem aktualizacji do 1.38.1 - głównie dla WZA. Ten błąd 0x80004005 pojawił się już przy tworzeniu pierwszych paczek dla InPost (bez konfiguracji WZA). Nie jest związany z żadną konkretną paczką. 

 

Jeżeli chodzi o błąd WZA to:

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "72356" na koncie "xxx" (xxx): Nazwa punktu nadania przesyłki jest wymagana

Kod błędu: 0 

[ERROR]: Nazwa punktu nadania przesyłki jest wymagana
ścieżka: pickup.name
[ERROR]: Punkt punktu nadania przesyłki jest niepoprawny
ścieżka: pickup.pointId
[ERROR]: Nazwa nadawcy jest wymagana
ścieżka: sender.name

Czy ktoś może podesłać zrzut okna konfiguracji? Wszystkie pola mam uzupełnione na sztywno bez tagów. Nazwa nadawcy i nazwa punktu nadania są wpisane. Przesyłki będzie odbierał kurier, ale znam ID punktu. Niestety nie działa ani puste, ani z wpisanym numerem ID.

Link to postu

Mała aktualizacja:
Po wybraniu umowy Allegro, okrojeniu tagów do minimum i wpisania właściwego numer PNI mogę wygenerować etykietę.

Nadawanie na własnej umowie również działa, ale problemem była placówka nadawcza. Nadajemy bezpośrednio na WER i tego punktu nie ma na mapie Wysyłam z Allegro (także nie działa ani wybranie z mapy, ani podanie numeru PNI). W sumie to nie wiem gdzie szukać pomocy z tym - czy bardziej Allegro czy Poczta Polska. Wybranie pobliskiej placówki pocztowej, którą również mam umowie i wprowadzenie jej numeru PNI pomogło.

 

Natomiast błąd 0x80004005 jest ciągle aktualny i nie odnosi się do żadnej konkretnej paczki.

  • Lubię to 1
Link to postu

Problem z pobieraniem statusów paczek dotyczy paczek, które mają 0 sztuk na pozycjach i dodatkowo jest włączona opcja blokująca zapis takiej paczki.

 

obraz.png.fff8a5bc1d6d1001a70e6dd09798d7fb.png

Można tę opcję na chwilę wyłączyć, pobrać statusy paczek i włączyć ponownie. A w przyszłości nie tworzyć paczek z zerową zawartością.

  • Dziękuję 1
Link to postu

API WzA jest asynchroniczne, co oznacza, że przesyłka u przewoźnika nie jest tworzona od razu po wysłaniu żądania do serwera WzA, tylko składa się w nim zlecenie utworzenia przesyłki. Widać to dobrze w opisie statusu, np: Zlecenie utworzenia w realizacji.

Aby dowiedzieć się czy przesyłka została stworzona Sello musi po chwili odpytać serwis WzA o status wykonania tego zlecenia. Można włączyć automatyczne pobieranie statusu przesyłek w parametrach wysyłania i odbierania, albo pobrać ręcznie z menu Wyślij/Odbierz ==> Dostawy paczek ==> Odbierz.

Dopiero jak status będzie wskazywał na to, że przesyłka jest utworzona, będzie można pobrać etykietę.

 

Co do poleconego i Pocztexu to:

 

Cytat

Może się tak wydarzyć w poniższych przypadkach:

  • rodzaj przesyłki jest inny, niż koperta (paczka albo paleta)
  • w sekcji “Usługi dodatkowe” nie masz zaznaczonej opcji “Przesyłka polecona firmowa”

Zanim zamówisz przesyłkę, upewnij się, że te pola są zaznaczone poprawnie. W przeciwnym wypadku przesyłkę nadasz metodą Allegro Pocztex Kurier 48 i rozliczysz się za nią zgodnie z cennikiem.

 

Link to postu
16 minut temu, Sławomir B napisał:

Witam

po długim czasie oczekiwanie sello pobrało nr i mogę wydrukować etykiety lecz mimo że mam to jako allegro polecony to utworzyło i pobiera mi etykiety dla KUBIER POCZTEX 48

gdzie jeszcze trzeba zmienić by tworzyło właściwie jako allegro polecony

Czy w poleconym masz tak:

obraz.png.1b849aa43950451a9730727699598a94.png

Link to postu
49 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.1 napisał:

Czy w poleconym masz tak:

obraz.png.1b849aa43950451a9730727699598a94.png

Eureka

wielkie dzięki bo kombinowałem już z wieloma opcjami i wagami / wymiarami i ciągle wychodził pocztex

 

mam Jeszce dwa pytania

- czy paczka w ruch działa (po dodaniu umowy) - bo kiedyś czytałem na formum że były jakieś problemy jak dobrze pamiętam z punktem nadania

- czy u was też tak wolno działa to wysyłanie / odbierania nr przez WZA bo dla Inpostu wbudowanego w sello działa rewelacyjnie

Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

API WzA jest asynchroniczne, co oznacza, że przesyłka u przewoźnika nie jest tworzona od razu po wysłaniu żądania do serwera WzA, tylko składa się w nim zlecenie utworzenia przesyłki. Widać to dobrze w opisie statusu, np: Zlecenie utworzenia w realizacji.

ale pewnie czas uzależnimy od tego co Bartek pisał

Link to postu
26 minut temu, Sławomir B napisał:

czy u was też tak wolno działa to wysyłanie / odbierania nr przez WZA bo dla Inpostu wbudowanego w sello działa rewelacyjnie

Wbudowane integracje zawsze będą działać szybciej, bo mniej pośredników po drodze. Więc jeśli mam polecać to lepiej używać InPostu przez ShipX.

Nie wiem ile trwa stworzenie przesyłki na produkcyjnym Allegro ale na testowym środowisku jest to kilkanaście sekund. Po tym czasie można już odebrać status i przesyłka będzie utworzona. Tak jak pisze Marcin, poniżej minuty to trwa, ale trzeba pamiętać, że ten status w Sello odświeży się dopiero po pobraniu statusów z serwisów kurierskich.

Link to postu

Panie Bartku

z sello korzystamy już kilka lat i wykorzystujemy minimalny zakres jego możliwości ale produkt naprawdę na zarządzania sprzedaży i obsługi allegro dla sprzedawców jest dobry ale jest jedna rzecz której na 100% brakuje każdemu użytkownikowi i wręcz dziwie się ze Insert tego jeszcze nie wdrożył (i nie powiększa zysków z oprogramowania)

każdy sprzedawca pracujący na sello realizuje wysyłki a sello praktycznie nie posiada dobrego rozwiązania do jej obsługi klika lat temu pojawiła się integracja z Geisem ja sam przez to przeszedłem na kurierkę do nich potem i do dziś działająca integracja z InPostem (i to bardzo dobrze) i tu w zasadzie kończy się dalsza integracja z resztę firm (transformatorek z pp chyba nie ma co tu opisywać)

Nie wiem dlaczego oddajecie innym firmom pieniążki za tak powiem kropkę na I (uwieńczenie każdej transakcji - wydruk karty adresowej) sam korzystam z PP2 i jak wiadomo to naprawdę kosztuje sporo w porónaniu do abonamentu i możliwości sello

tak wiem jest obecnie WZA ale to nie jest do końca idealne rozwiązanie

 

dlaczego nikt jeszcze nie wpadł na to by porobić integracje i za każdą taką możliwość liczyć sobie dodatkowe opłaty

pomysłów i kombinacji może być wiele

- pakiety sello z dodatkowymi możliwościami

- sello i jedna integracja w cenie a potem każdy dobiera co pasuje

- itp itd

 

ja wiem ze to dodatkowy nakład pracy i są tematy ważne i ważniejsze ale to są możliwe wymierne korzyści

 

Link to postu

Podeślecie do nas log z próby utworzenia takiej przesyłki?

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...