Skocz do zawartości

Ustawienia parametrów wydruków listy płac i zestawienia zbiorczego wypłat i rachunków

Polecane posty

Witam,

mam ogromny problem z ustawieniem parametrów do wydruku ( być może konfiguracji w samych składnikach) - a temat dot. wynagrodzeń pracowników oddelegowywanych gdzie niestety muszę ingerować w listy płac. Czy istnieje możliwość indywidualnego ustawienia składników przyjmowanych do listy, modyfikacji tych " zaszytych" w programie ?

E.P.

Link to postu

Szczerze mówiąc  nie rozumiem o co chodzi. Ale spróbuję.

W części składników "zaszytych" w programie można zmieniać wszystko.

W części (zwykle dotyczy to automatycznych składników) nie można zmieniać prawie nic.

W innych nic nie blokujemy.

Jeśli jest potrzeba zmian, które są blokowane przez program najlepiej powielić taki składnik, pozmieniać w nim co się chce i podmienić te składniki w definicjach list płac, no i w konfiguracjach wydruków.

Link to postu

Panie Jacku,

pracownik za pracę ma : wynagrodzenie za część miesiąca pracy w RP +  poza RP  + diety = przeliczane wg. kursu euro ( jest to opodatkowane po stronie innego państwa), ja muszę mu wyliczyć składki zus ( według schematu dla oddelegowywanych) , podatek po stronie RP nie występuje i wypłacić netto. Wprowadzając kwotę brutto system automatycznie wylicza mi zus i podatek według schematu " weź od całego brutto składki i podatek zgodnie z systemem ogólnym w RP " - a nie może - bo są oddelegowywanymi. Dlatego " na siłę" muszę ingerować w schemat wyliczania netto . Przy wydruku listy płac nie widać tego prawidłowego zbiorczego brutto;  muszę na  siłę zmieniać wysokość składki zdrowotnej i tak korygować wypłatę netto aby była zgodna z wyliczeniem  . Reasumując potrzebuję konkretnego wsparcia w ustawieniach składników , wyliczeń, raportach.

Link to postu
1 godzinę temu, Ela Poźniak napisał:

pracownik za pracę ma : wynagrodzenie za część miesiąca pracy w RP +  poza RP  + diety = przeliczane wg. kursu euro ( jest to opodatkowane po stronie innego państwa), ja muszę mu wyliczyć składki zus ( według schematu dla oddelegowywanych) , podatek po stronie RP nie występuje i wypłacić netto. Wprowadzając kwotę brutto system automatycznie wylicza mi zus i podatek według schematu " weź od całego brutto składki i podatek zgodnie z systemem ogólnym w RP " - a nie może - bo są oddelegowywanymi. Dlatego " na siłę" muszę ingerować w schemat wyliczania netto .

To wszystko wiem, przynajmniej mniej więcej, ale Gratyfikant nexo nie obsługuje oddelegowania do pracy za granicą i w wydrukach czy raportach nie da się odzwierciedlić wszelkich manipulacji w dokonanych w wypłatach.

Proszę podać więcej szczegółów - jakieś obliczenia, wzorki to może coś się uda podpowiedzieć co się da zrobić w ramach istniejących możliwości. Bo na przykład jeśli Pani edytuje wyliczoną przez wypłatę składkę zdrowotną to przecież ta wprowadzona przez Panią wartość pokazuje się na wydrukach.
Co innego jeśli zmienia Pani wartości w szczegółach składnika - te rzeczywiście mogą się nie chcieć przenieść na wydruki według Pani intencji.

Link to postu

Często pojawiają się na forum ekrany  z zamazanymi danymi wrażliwymi.

Jest wiele prostych narzędzi, którymi można zrobić zrzut ekranu i od razu coś na takim obrazku namalować, a na koniec skopiować do schowka. Choćby wbudowany w Windows 10 Wycinek i szkic - zachęcam.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...