Skocz do zawartości

Kolejność kilkunastu utworzonych dokumentów PA i FS nie pokrywa się z paczkami do wydruku

Polecane posty

Witam, od dwóch dni mam problem z tworzeniem paczek do dokumentów, miesza kolejność paczek do wystawionych dokumentów.

Gdy zaznaczam kilkadziesiąt zamówień i robię dokumenty końcowe tworzy paragony i faktury w kolejności numerycznej następnie z tych paragonów i faktur tworzę paczki, i tu po utworzeniu paczek kolejność jest pomieszana, nie pokrywa się z kolejnością numerów dokumentów.

Wcześniej było wszystko dobrze

Proszę o pomoc co się stało i jak to naprawić 

Link to postu

1. robić dok. końcowe wg schematu: dostawa 1 / dostawa 1 smart / dostawa 2 / dostawa 2 smart / itd.

2. drukować w takiej samej kolejności ale PACZKI trzeba posortować wg kolumny DOKUMENT KOŃCOWY

 

Tak robimy. Filtrujemy TRANSAKCJE wg dostawy (jak wyżej). Potem DOK. KOŃCOWE > UTWÓRZ PACZKI > druk etykiet / potem kolejna pula TRANSAKCJI... Tylko czasami coś nie pasuje o kolejności tworzenia.

Link to postu

Tak też robiłem i dalej jest to samo, wcześniej nie sortowałem według dostaw a i tak kolejność listów pokrywał się z kolejnością dokumentów.

Teraz nawet jak ustawię tworzenie dokumentów do formy dostawy to kolejność listów i tak się nie pokrywa z kolejnością dokumentów tak więc nie tu leży problem.

 

 

Link to postu

W jaki sposób jest ta kolejność pomieszana? Generalnie nie ma pewności czy dokumenty utworzą się w takiej kolejności jaka jest zaznaczona na liście. Np. jeśli wystąpi problem przy tworzeniu jakiegoś dokumentu to może on zostać odrzucony na chwilę i ponowna próba jego utworzenia odbędzie się na końcu cyklu tworzenia dokumentów.

Co oznacza, że paczki nie są utworzone kolejno? Czy chodzi o kolejność ich na liście paczek? Numerację? Czy o wydruki?

Link to postu

przykład, weszło wczoraj 50 zamówień, zaznaczam je wszystkie i robię dokumenty końcowe, tworzą się dokumenty końcowe np PA 1,2,3,4,Fs 1, Fs2 , PA 5,6 itd i to jest utworzone w takiej właśnie kolejności następnie zaznaczam je wszystkie i robię utwórz paczki , paczki się utworzyły tylko w kolejności np Pa 1,5,2, FS 2, PA 4,6 

Wcześniej tego nie było, zaznaczałem wszystkie 100 zamówień tworzyłem dokumenty a następnie zaznaczyłem wszystkie utworzone dokumenty i do nich wygenerowałem paczki które pokrywały się kolejnością z tymi dokumentami.

Problem powstał dwa dni temu

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 12.05.2021 o 11:10, Bartosz Rosa napisał:

W jaki sposób jest ta kolejność pomieszana? Generalnie nie ma pewności czy dokumenty utworzą się w takiej kolejności jaka jest zaznaczona na liście. Np. jeśli wystąpi problem przy tworzeniu jakiegoś dokumentu to może on zostać odrzucony na chwilę i ponowna próba jego utworzenia odbędzie się na końcu cyklu tworzenia dokumentów.

A od czego zależy kolejność generowania dokumentów w sello? Rozumiem, że jeśli jest jakiś problem, to dokument może zostać pominięty na chwilę, ale generalnie można jakość wpłynąć na kolejność generowania dokumentów tworząc je zbiorczo?

Link to postu
W dniu 17.11.2021 o 08:04, Bartosz Rosa napisał:

Teoretycznie powinny być w kolejności zaznaczenia ich na liście transakcji (a dokładniej wg aktualnego posortowania na liście).

No to niestety nie są, nigdy nie były, korzystam z sello od 2013 roku. 

Link to postu
W dniu 17.11.2021 o 08:04, Bartosz Rosa napisał:

Teoretycznie powinny być w kolejności zaznaczenia ich na liście transakcji (a dokładniej wg aktualnego posortowania na liście).

Przykład z dziś, Ustawione wg Dotyczy, zaznaczam wszystkie - utwórz dokumenty końcowe i tworzą się w takiej kolejności, zupełnie nie tak jak na liście. 

Przechwytywanie.PNG

Link to postu
W dniu 17.11.2021 o 10:10, Agnieszka Nowak napisał:

Przykład z dziś, Ustawione wg Dotyczy, zaznaczam wszystkie - utwórz dokumenty końcowe i tworzą się w takiej kolejności, zupełnie nie tak jak na liście. 

Przechwytywanie.PNG

Moim zdaniem dokumenty powstaja według kolejności zakupów. Ja sortuje według własnego widzi mi się, a kolejność ZK mam według godziny zakupu. Natomiast paragony mam już według kolejności ZK.

Link to postu
W dniu 19.11.2021 o 19:29, Paweł Nitendel napisał:

Moim zdaniem dokumenty powstaja według kolejności zakupów. Ja sortuje według własnego widzi mi się, a kolejność ZK mam według godziny zakupu. Natomiast paragony mam już według kolejności ZK.

Nie analizowałem tego, ale chyba tak jest jak piszesz. Mam w DO PACZEK ustawione sortowanie po kolumnie UTWORZONA i zawsze dok. końcowe pojawiają się od góry do dołu po kolei (przy zbiorczym drukowaniu można to zobaczyć odświeżając w trakcie F5). Innego sortowania nie sprawdzałem. Jedynie przy dużej ilości paczek dodatkowo tworzę dok. z filtrami dostawca/smart dostawca/niesmart, ale też idą po kolei...

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...