Skocz do zawartości

VAT na rozrachunkach przy automatycznej dekretacji

Polecane posty

Może Pan już na etapie tworzenia zapisu VAT utworzyć rozrachunek - wtedy, gdy będzie spełniony warunek, że podmiot to firma, to VAT tego rozrachunku zostanie wpisany. W schemacie dekretacji pozostanie ustawić, aby w pierwszej kolejności próbował podłączać rozrachunek.

 

Druga możliwość, jest taka, aby w module Rozrachunki wywołać funkcję Operacje -> Przypisz wartość VAT do rozrachunku. To też zadziała tylko wtedy, gdy rozrachunek jest na firmę. No i sprawdzi się tylko wtedy, gdy operujemy jedną stawką VAT - ponieważ w tym kreatorze trzeba będzie wskazać  konkretną stawkę dla danego rozrachunku, albo konkretną stawkę dla wszystkich rozrachunków.

 

W dniu 17.05.2021 o 08:40, Przemysław Werner napisał:

Nie ma takiej możliwości w tym momencie. Dodamy funkcjonalność w jednej z najbliższych wersji InsERT nexo.

Domyślam się, że miał Pan na myśli bardziej zautomatyzowany proces - taki, że tworząc dekret do zapisu VAT bez rozrachunku, program automatycznie pobierze wartość VAT rozrachunku z zapisu VAT. Oczywiście przydałoby się coś takiego.

Link to postu
11 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Druga możliwość, jest taka, aby w module Rozrachunki wywołać funkcję Operacje -> Przypisz wartość VAT do rozrachunku.

Z tej opcji korzystam teraz, ale chodzi mi o bardziej zautomatyzowany proces. Ręczne wprowadzanie rozrachunku to jednak kolejne czynności do wykonania. 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, przyłączam się do prośby o dodanie automatycznego przenoszenia VAT na rozrachunek przy automatycznej dekretacji bez wyboru rozrachunku w ewidencji VAT oraz aby automatycznie uzupełniało pole tytułem w rozrachunkach kiedy wybierzemy rozrachunek w ewidencji VAT (na dzień dzisiejszy pole tytułem w rozrachunkach uzupełnia się tylko w momencie automatycznej dekretacji bez wybrania rozrachunku w ewidencji VAT a nie uzupełnia pole tytułem w momencie wybrania rozrachunku w ewidencji VAT). Proszę o dodanie takiej możliwości.

 

Jest jeszcze jedna kwestia ponieważ w rozrachunkach nie uzupełnia się pole rachunek bankowy klienta kiedy mamy w rozrachunkach ustawione domyślnie że rozliczane ma być dyspozycja bankową. Powoduje to wskakuje pozycja dyspozycje bankowe w rozrachunkach ale pole rachunku bankowego klienta pozostaje puste.

  

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.07.2021 o 08:51, Łukasz D. napisał:

Dzień dobry, przyłączam się do prośby o dodanie automatycznego przenoszenia VAT na rozrachunek przy automatycznej dekretacji bez wyboru rozrachunku w ewidencji VAT

Tak jak napisałem wcześniej, rozszerzymy funkcjonalność w jednej z najbliższych wersji InsERT nexo.

W dniu 16.07.2021 o 08:51, Łukasz D. napisał:

Jest jeszcze jedna kwestia ponieważ w rozrachunkach nie uzupełnia się pole rachunek bankowy klienta kiedy mamy w rozrachunkach ustawione domyślnie że rozliczane ma być dyspozycja bankową. Powoduje to wskakuje pozycja dyspozycje bankowe w rozrachunkach ale pole rachunku bankowego klienta pozostaje puste.

Numer rachunku w rozrachunku to pole, które jest uzupełniane z FZ, a jeśli mamy ustawioną dyspozycję jako domyślne rozliczenie to przy rozliczeniu automatycznym podpowie się domyślny rachunek klienta.

Link to postu
  • 11 miesięcy temu...

Funkcjonalność jest, ale mam mały problem. Przy fakturach walutowych, gdzie powstają dwa rozrachunki (netto w walucie i VAT w PLN) program błędnie przypisuje kwotę VAT. Do kwoty netto w walucie przypisana zostaje kwota VAT niby przeliczona na PLN, ale jednak w walucie. Tutaj w ogóle nie powinno być przypisania VAT, bo ten jest w drugim rozrachunku. Czy jest na to jakieś ustawienie?

 

image.thumb.jpeg.3de734b55c59233c9ef121c61c1e5245.jpeg

 

image.thumb.jpeg.83592e43fcd9277d8c79544c4650cf59.jpeg

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...