Skocz do zawartości

JPK VAT - świadczenie usług dla kontrahenta unijnego

Polecane posty

Dzień dobry.

Firma świadczy usługi  dla kontrahenta unijnego , który jest w związku z tym płatnikiem VAT.    Deklaracja VAT UE  generowana jest prawidłowo. Sprzedaż jest wykazywana jako świadczenie usług.

Problem jest z plikiem JPK. W wygenerowanym pliku ( w części deklaracyjnej)  sprzedaż dla tego kontrahenta pokazywana jest jedynie w wierszu 11 ( świadczenie usług poza terytorium kraju), nie jest natomiast wykazywana w wierszu 12 ( świadczenie usług o których mowa w art.100 ust. 1 pkt.4 Ustawy).

Najdziwniejsze jest to, że w poprzednich miesiącach nie było tego problemu.

Co mam zrobić, aby wszystko było prawidłowo?

Sorry. Nie zauważyłam braku " ptaszka" - w okienku " VAT rozliczany przez usługobiorcę". Temat nieaktualny.

Edytowane przez Grażyna Sz
Dałam radę.
Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Ale dlaczego nie generuje się deklaracja VAT-UE (nawet przy  imporcie z Subiekta). Dlaczego znikają te kolumny w JPK?  Próbowałam wpisywać kwotę w innych wierszach i tez się nie generuje. Proszę mi wskazać w takim razie jak mam to wpisać bo wpisując prawidłowo nic z tego nie wynika. Oznacza to , że Wasz program jest wadliwy. A jeżeli jest jakiś problem to powinniście jasno to wyjaśnić.

Rewizor GT wersja 1,7 (najnowsza)

Link to postu
W dniu 25.02.2022 o 13:07, I B napisał:

...wpisując prawidłowo nic z tego nie wynika. Oznacza to , że Wasz program jest wadliwy.

Ma Pani 100% racji - jeśli wpisy są prawidłowe, a znikają kolumny i nie generuje się VAT-UE, to jest to błąd programu.

Ale mam prośbę: mogłaby Pani pokazać przykład prawidłowego wpisu wraz z opisaniem, w których polach JPK_V7 i w ktorych sekcjach VAT UE brakuje danych? Z pewnością przyspieszy to diagnozę i rozwiązanie problemu. To bardzo ważne, a tylko Pani może pomóc, bo przez 9 miesięcy nikt nie pisał tutaj o takim problemie.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu



Ale dlaczego nie generuje się deklaracja VAT-UE (nawet przy  imporcie z Subiekta). Dlaczego znikają te kolumny w JPK?  Próbowałam wpisywać kwotę w innych wierszach i tez się nie generuje.
Hm... spróbowałem i nic mi nie zniknęło i deklaracja VAT-UE się wygenerowała.
  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...