Skocz do zawartości

Podwójnie wpisani kleinci

Polecane posty

Wydaje mi się, że ten temat już przerabialiśmy w innym wątku. To co można zrobić, to zablokować możliwość tworzenia klientów z powielonym NIPem i porządkować kartoteki w Subiekcie gdy Sello zgłosi taki problem (pozostawić NIP tylko w jednym kontrahencie, resztę dezaktywować), albo zezwolić na duplikowanie klientów.

Link to postu

Na dokumentach NIP zostanie, ale nie będzie już widniał w starym kontrahencie, dzięki czemu Sello nie będzie go odnajdywać. Ustalę jeszcze z zespołem czy samo dezaktywowanie nie powinno być wystarczające. Jeśli obecnie nie jest, to może dodamy taki warunek, aby obsługa tych powielonych kontrahentów była prostsza.

Link to postu

aaaaa super zrobione działa. Zastanawiam się jak zrobić porządek ze wszystkimi podowójnymi klientami których Sello wpisalo do Subiekta. Bo chcąc mieć porządek w przyszłści praca bardzo ulega wydłużeniu. Zadużo mam podwójnych kontrachentów. Rozumiem że funkcji scal kontrachentów nikt nie przwiduje dodatktu pewnie nie ma . Jak wyłonić tych podwójnych jedno dnia i uciąć temat raz na zawsze

Link to postu

A ja mam dzisiaj zakup z dużej firmy, ma kilkanaście oddziałów w PL, w 3 z nich sam osobiście kupuję ;) i raczej nie chciałbym ich dezaktywować w GT...

 

Proszę o podpowiedź. Na razie na chwilę wyłączyłem kontrolę w Sello i zrobiłem ZK, ale to ten sam problem jak u Robeta...

 

Link to postu
W dniu 21.05.2021 o 10:33, Robert Mazurek napisał:

Jak wyłonić tych podwójnych jedno dnia i uciąć temat raz na zawsze

Trzeba by było zapytać na forum Subiekta.

 

W dniu 21.05.2021 o 10:48, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.1 napisał:

A ja mam dzisiaj zakup z dużej firmy, ma kilkanaście oddziałów w PL

Rozumiem, że każdy oddział to osobny kontrahent w SGT ale z tym samym NIPem. Nie wiem czy SGT przewiduje jakieś rozwiązanie na oddziały, ale na tę chwilę dobrego rozwiązania tutaj chyba nie ma.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...