Skocz do zawartości

Nowa forma dostawy Allegro Punkty - błąd przy tworzeniu etykiet.

Polecane posty

Proszę

Zamiast nazwy konta i nr aukcji/paczki wstawiłem "*"

 

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "*****/2021" na koncie "*****" (*****) : Błąd przetwarzania. Support został poinformowany o Twoim problemie i pracuje nad rozwiązaniem

Kod błędu: 0 

[ERROR]: Błąd przetwarzania. Support został poinformowany o Twoim problemie i pracuje nad rozwiązaniem
[ERROR]: Opcja 'Inne dane na etykiecie' nie są dostępne dla wybranego przewoźnika
ścieżka: /sender

Link to postu

Po zostawieniu pustego pola numer referencyjny jest zwracany błąd

Tworzenie przesyłki w serwisie Wysyłam z Allegro dla paczki "***/2021" na koncie "*****" (6***74): musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"

Kod błędu: 400 Bad Request

[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"
ścieżka: label.referenceNumber
detale: Invalid value: 

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

To jeszcze jedno pytanko. Sello nie drukuje po kolei etykiet Allegro One, tak jakby jedna lub więcej etykiet w danym momencie była niedostępna i drukuje się na końcu.

Do tego paczki Allegro Kurier UPS podczas wysyłania numeru nadania do serwisu zwraca błąd 

Cytat

Wysyłanie numeru przesyłki dla paczki 43624/2022 z konta xxx na Allegro.pl: Provided waybill is not valid for this carrier

Kod błędu: 400 Bad Request

[CarrierWaybillValidationException]: Provided waybill is not valid for this carrier

 

Link to postu
Godzinę temu, mamut maniek napisał:

To jeszcze jedno pytanko. Sello nie drukuje po kolei etykiet Allegro One, tak jakby jedna lub więcej etykiet w danym momencie była niedostępna i drukuje się na końcu.

Do tego paczki Allegro Kurier UPS podczas wysyłania numeru nadania do serwisu zwraca błąd 

 

Masz Allegro wpisanego jako dostawcę? Nie może być UPS.

Link to postu
16 godzin temu, mamut maniek napisał:

tak samo mam wybrane "Allegro"

Ale wpisane w "operator" czy w "nazwa"?

Jeżeli paczki "wychodzą" do WzA z Sello to i numer powinien.

 

Jak wysyłasz numer paczki do allegro?

Możesz pokazać co nie co na zrzutach ekranu?

Link to postu
W dniu 4.02.2022 o 14:31, mamut maniek napisał:

Sello nie drukuje po kolei etykiet Allegro One, tak jakby jedna lub więcej etykiet w danym momencie była niedostępna i drukuje się na końcu

Niestety z etykietami jest kilka problemów: można je pobrać z API tylko osobno, nowy mechanizm synchronizacji nie zapewnia kolejności wykonywanych zadań - jeśli coś się nie powiedzie teraz, jest ponawiane za chwilę - w międzyczasie wykonywane są inne operacje, no i samo drukowanie zlecane jest systemowi i aplikacji typu Adobe Reader, która też potrafi otworzyć kolejne wydruki i zacząć je drukować niekoniecznie w kolejności ich zlecenia.

 

W Sello NX postaramy się ten problem zaadresować, ale w Sello 1 jest to już raczej nie do ruszenia, bo wymaga dość sporych zmian i nakładów pracy.

Link to postu
W dniu 5.02.2022 o 09:45, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Ale wpisane w "operator" czy w "nazwa"?

Jeżeli paczki "wychodzą" do WzA z Sello to i numer powinien

W nazwa wpisałem swoją, w Operator wybrałem Allegro, to mam dobrze bo paczki się nadają (chociaż nie wszystkie bo cały czas są błędy). W takim razie nie będę wysyłać numerów do allegro bo chyba to nie jest dla tego typu przesyłek istotne bo przecież numer nadania zapisuje się w zamówieniu już przy nadaniu.

 

7 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

W Sello NX postaramy się ten problem zaadresować

Chyba najlepiej by było, gdyby etykiety zapisywały się na dysku twardym i wtedy wysyłać je do druku w odpowiedniej kolejności

Link to postu
15 godzin temu, mamut maniek napisał:

W nazwa wpisałem swoją, w Operator wybrałem Allegro, to mam dobrze bo paczki się nadają (chociaż nie wszystkie bo cały czas są błędy)

Wybór operatora w słowniku dostawców jest tylko do wysyłania numerów nadawczych. Jeśli jest wpisana jakaś nazwa ręcznie (nazwa operatora) to to może powodować problem. Najlepiej wybrać konkretnego operatora z listy a pole z własną nazwą pozostawić puste.

 

15 godzin temu, mamut maniek napisał:

Chyba najlepiej by było, gdyby etykiety zapisywały się na dysku twardym i wtedy wysyłać je do druku w odpowiedniej kolejności

To też nie będzie rozwiązanie pozbawione wad. Zrobimy tak, żeby było dobrze :).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...