Skocz do zawartości

Nowa forma dostawy Allegro Punkty - błąd przy tworzeniu etykiet.

Polecane posty

W dniu 8.02.2022 o 07:21, Bartosz Rosa napisał:

Wybór operatora w słowniku dostawców jest tylko do wysyłania numerów nadawczych. Jeśli jest wpisana jakaś nazwa ręcznie (nazwa operatora) to to może powodować problem. Najlepiej wybrać konkretnego operatora z listy a pole z własną nazwą pozostawić puste.

Czy trzeba w ogóle wysyłać numery nadawcze do serwisu dla paczek WzA ? Przecież to bez sensu. Ja ustawiłem w słowniku dostawców operatora "brak (nie wysyłaj"  dla WzA i błędy przestały się pojawiać. Zobaczymy czy będzie wszystko ok.

image.png.56d07a620d1b0328e6ba4624866d5d64.png

Link to postu
2 minuty temu, mamut maniek napisał:

Czy trzeba w ogóle wysyłać numery nadawcze do serwisu dla paczek WzA ? Przecież to bez sensu

Nie trzeba, w teorii i tak też Sello (nie) robiło na początku. Okazało się jednak, że z WzA do Allegro statusy o utworzeniu przesyłki trafiały z jakimś mega dużym opóźnieniem (nawet dzień lub dwa w przypadku niektórych operatorów) co mogło wpływać na algorytmy oceny sprzedawcy w Allegro pod kątem wysyłania przesyłek w deklarowanym czasie. Dodaliśmy zatem taką opcję w późniejszej aktualizacji.

 

Jeśli obecnie WzA przekazuje te numery na bieżąco to można wyłączyć tę funkcję dla wybranego dostawcy. Lepiej jednak poobserwuj, czy te numery faktycznie trafiają do Allegro i te czasy opóźnienia są akceptowalne. 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie 
mam problem z paczkami allegro one box wyrzuca mi taki komunikat 

 

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "108/2022" na koncie "..." (37415787): Komenda nie istnieje

Kod błędu: 404 Not Found

[ERROR]: Komenda nie istnieje
ścieżka: /parcel-management/parcel-create-commands/{commandId}

Link to postu
  • 5 tygodni później...

Dobrze rozumiem, że UPS Allegro obsługuje "Numer referencyjny", a Allegro One tego nie widzi?

Dziś próbowałem wrzucić w nr.ref w WzA Allegro One "[Transakcja::DokumKoncowy|replace=`/==-`]" ale wyrzuca błąd, przy pozostawieniu pustego pola również błąd...

 

Edytowane przez Radek A
Link to postu

Inne dane na etykiecie - o ile pamiętam, dotyczy to pola po lewej stronie z danymi sprzedawcy. Nie należy wypełniać tych pól (wystarczy wyczyścić nazwę i firmę aby nie były wysyłane).

Opis przesyłki jest za krótki  - opis przesyłki znajduje się po prawej stronie w sekcji WARTOŚCI DOMYŚLNE konfiguracji WzA - trzeba coś tam wpisać (Opis zawartości)

 

 

obraz.png.9ae918e83838884a3571f68e7507361e.png

Link to postu

Opis zawartości: [Aukcja::Tytul] -> pokazuje błąd, że opis przesyłki za krótki, jak wstawię [Towar::Nazwa] [Aukcja::Tytul] -> to mam błąd;

Kod błędu: 0

[ERROR]: Opcja 'Inne dane na etykiecie' nie są dostępne dla wybranego przewoźnika
ścieżka: /sender

 

Jaka jest wartość domyślna w polu Opis zawartości: ?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Tworzę i wysyłam przesyłki Kuriera UPS przez Sello. Wszystko przebiega prawidłowo. Tworzy się prawidłowo etykieta i drukuje, potem jednak występuje błąd jak Sello próbuje numer paczki UPS dostarczyć do serwisu. Podobne przesyłki np. DPD działają poprawnie, a z UPS na czerwono komunikat:


Wystąpił błąd. Ten numer przesyłki jest niepoprawny dla tego przewoźnika. Nie udało się zapisać zmian. Spróbuj ponownie.
 
Proszę o pomoc.

 

Link to postu
W dniu 2.11.2023 o 10:04, Andih . napisał:

en numer przesyłki jest niepoprawny dla tego przewoźnika. Nie udało się zapisać zmian. Spróbuj ponownie.

Jaki jest ustawiony Operator Allegro w słowniku dostawców dla tej dostawy?

 

W dniu 2.11.2023 o 10:10, Mamut Maniek napisał:

U mnie znowu dla przesyłek Allegro Kurier UPS nie chce tworzyć paczek do transakcji wg ilości z serwisu. Zawsze tworzy jedną. Dla innych przewoźników to działa ale dla tego nie.

Allegro normalnie zwraca liczbę większa niż 1? Jest ona widoczna w kolumnie? Jak jest ustawiona metoda tworzenia paczek w transakcji?

Link to postu
7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Jaki jest ustawiony Operator Allegro w słowniku dostawców dla tej dostawy?

zrzut:  image.png.992f0f84884913fd8c5620fb92e03175.png

7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

 

Allegro normalnie zwraca liczbę większa niż 1? Jest ona widoczna w kolumnie? Jak jest ustawiona metoda tworzenia paczek w transakcji?

 

Link to postu
7 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Allegro normalnie zwraca liczbę większa niż 1? Jest ona widoczna w kolumnie? Jak jest ustawiona metoda tworzenia paczek w transakcji?

Jest większa niż 1 (np 2/3/4) ale jak ustawie w transakcji metodę tworzenia paczki na "Rozdziel towary na paczki wg serwisu" to nie rozdziela prawidłowo, robi tylko jedną paczkę

 image.png.56efb6fc8b7da0a5fbac38a6ef64c6d2.png

Link to postu

@Andih . tutaj widzę UPS a operator ustawiony jako Allegro - to powoduje problem. Trzeba przestawić na operator UPS.

 

W dniu 7.11.2023 o 08:30, Mamut Maniek napisał:

Jest większa niż 1 (np 2/3/4) ale jak ustawie w transakcji metodę tworzenia paczki na "Rozdziel towary na paczki wg serwisu" to nie rozdziela prawidłowo, robi tylko jedną paczkę

Hmm. I dotyczy to tylko UPSa? Nie bardzo widzę powód dla którego miałoby to nie działać tylko dla jednego kuriera. 

Link to postu
20 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Hmm. I dotyczy to tylko UPSa? Nie bardzo widzę powód dla którego miałoby to nie działać tylko dla jednego kuriera. 

podczas tworzenia paczki wielopaczkowej (w któej jest jeden towar z ilością sztuk 3, gdzie paczek w serwisie też pokazuje 3) wyskakuje taki błąd:

image.png.66c5486932c8c882cef7077d86aed572.png

jak ustawie tworzenie ręcznie paczki to działa tworzenie 3 paczek (musze odejmować ilość dla każdej pojedynczej paczki, wyskakuje mi okienko do tworzenia paczki 3 -razy, prawidłowo)

Link to postu

Podejrzewam, że gryzą się tutaj dwa mechanizmy. Prawdopodobnie włączona jest ta funkcja: 

image.png.b27064ce28bbd2d72697c0c1570942f6.png

a sam mechanizm tworzenia kolejnych paczek z serwisu działa na zasadzie rozdzielania kolejnych pozycji do kolejnej paczki. Jeśli by były 3 pozycje to one zostałyby rozdzielone do 3 kolejnych paczek, a w związku z tym, że pozycja jest jedna a sztuki są 3, to w pierwszej paczce lądują wszystkie 3 sztuki, w kolejnej mechanizm próbuje wstawić to co pozostało, czyli 0 a blokuje to wspomniana wyżej blokada.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...