Skocz do zawartości

Czy klient chce fakture do transakcji?

Polecane posty

Czy da się w bazie danych Sello sprawdzić, czy klient wybrał opcję "Chcę otrzymać fakturę" dla danej transakcji?

image.png.4631d4280fc51c4674a5da45b57c2e78.png

Nie mogę znaleźć takiej opcji. Jest tylko pb_Invoice ale w tabeli pb__PostBuyFormData, która jest wycofana.

Chodzi o to, że od nowego miesiąca chcę wycofać z firmy paragony i tworzyć tylko faktury dla wszystkich zakupów. W Sello ustawię domyślny typ dokumentu jako faktura sprzedaży

image.png.2a2426effd2f06e3990915b2a4b1bf65.png

co w efekcie ustawi fakturę na wszystkich typach dokumentów (chyba??)

"Sprzedaż paragonową" chce oznaczać odpowiednią kategorią w fakturach przez skrypt i dlatego przydała by mi się taka flaga w bazie aby móc sprawdzać czy wszystko się zgadza. Mogę opierać się o dane do faktury i w przypadku kiedy jest podany NIP potraktować zamówienie z fakturą ale znając allegro i dane jakie przepuszcza przy zakupie mogą pojawić się nieścisłości.

Jakaś sugestia?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.05.2021 o 15:52, maniootek • napisał:

Chodzi o to, że od nowego miesiąca chcę wycofać z firmy paragony i tworzyć tylko faktury dla wszystkich zakupów.

 

Pamiętaj, że jak nie poda NIP, to taką fakturę należy fiskalizować. Sam nad tym myślałem ze względu na problemy starego synchronizatora Sello z wyłapywaniem faktur bez NIP, obecnie problem ten jest rozwiązany nowym synchronizatorem, więc odłożyłem.

Link to postu
Godzinę temu, HotKey . napisał:

Pamiętaj, że jak nie poda NIP, to taką fakturę należy fiskalizować. Sam nad tym myślałem ze względu na problemy starego synchronizatora Sello z wyłapywaniem faktur bez NIP, obecnie problem ten jest rozwiązany nowym synchronizatorem, więc odłożyłem.

Czy możesz rozwinąć temat? Dlaczego trzeba fiskalizować? Doszedłem z księgowym do takiego systemu, że tego nie fiskalizujemy. Jakie problemy ma stary synchronizator?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Panowie troszkę niedomówień i drobnych błędów. Mianowicie sam przytoczony artykuł to wyrywek z kontekstu - nie zawiera chociażby wyłączeń/zwolnień z konieczności fiskalizacji sprzedaży detalicznej, jest ich 50, przykład takiego wyłączenia:

Cytat

dostawę towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi), jeżeli dostawca towaru otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres);

 

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kasa-fiskalna-w

 

Biuro rachunkowe powinno to wiedzieć.

 

Nie mylcie też pojęć, fakturę można po prostu zafiskalizować, czyli "wrzucić w rejestr drukarki fiskalnej", nie można jej zafiskalizować jako paragon bo paragonem nie jest.

 

 

Edytowane przez Tomek - massur
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...