Skocz do zawartości

Usuniecie zdjęć i opisów dla danego konta

Polecane posty

A Program Serwisowy Sello nie będzie tu skuteczniejszy?

(oczywiście zrób archiwizację w Sello na wypadek jakiegoś błędu, osobiście jak kiedyś chciałem usunąć stare dane to zostały mi tylko z kilku miesięcy... no ale z archiwum wszystko powstało na nowo bez strat)

 

No i pomyśl, czy ze wszystkich ZAKOŃCZONYCH warto usunąć takie dane. Na przykład na ew. potrzebę wznowienia lub ponownego wystawienia takiej oferty...

 

Link to postu

Za pomocą SQL mało jest rzeczy, których zrobić nie można :).

 

Zalecam jednak zrobić backup przed wykonaniem poniższych poleceń.

 

Ustawienie pustych opisów z aukcji zakończonych z konta sello1 (wpisać swoje):

update au_Allegro set aal_Description = ''
where aal_AuctionId in 
( 
	select au_Id from au__auction join reg__registration on reg_id = au_regId
	where au_type = 10
	and au_State = 4
	and reg_Username = 'sello1'
)

Usunięcie zdjęć z tychże aukcji (odpięcie zdjęć, usunąć je, jako niepowiązane można następnie za pomocą programu serwisowego).

 

delete from au_Picture
where ap_AuctionId in 
( 
	select au_Id from au__auction join reg__registration on reg_id = au_regId
	where au_type = 10
	and au_State = 4
	and reg_Username = 'sello1'
)

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Za pomocą SQL mało jest rzeczy, których zrobić nie można :).

 

Zalecam jednak zrobić backup przed wykonaniem poniższych poleceń.

 

Ustawienie pustych opisów z aukcji zakończonych z konta sello1 (wpisać swoje):


update au_Allegro set aal_Description = ''
where aal_AuctionId in 
( 
	select au_Id from au__auction join reg__registration on reg_id = au_regId
	where au_type = 10
	and au_State = 4
	and reg_Username = 'sello1'
)

Usunięcie zdjęć z tychże aukcji (odpięcie zdjęć, usunąć je, jako niepowiązane można następnie za pomocą programu serwisowego).

 


delete from au_Picture
where ap_AuctionId in 
( 
	select au_Id from au__auction join reg__registration on reg_id = au_regId
	where au_type = 10
	and au_State = 4
	and reg_Username = 'sello1'
)

 

Wielkie dzięki. W wolnej chwili sprawdzę czy działa. :)

 

W dniu 28.05.2021 o 16:40, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.1 napisał:

A Program Serwisowy Sello nie będzie tu skuteczniejszy?

(oczywiście zrób archiwizację w Sello na wypadek jakiegoś błędu, osobiście jak kiedyś chciałem usunąć stare dane to zostały mi tylko z kilku miesięcy... no ale z archiwum wszystko powstało na nowo bez strat)

 

No i pomyśl, czy ze wszystkich ZAKOŃCZONYCH warto usunąć takie dane. Na przykład na ew. potrzebę wznowienia lub ponownego wystawienia takiej oferty...

 

Niby tak, z tym że na koncie X mam 500 aukcji, natomiast na koncie Y mam te same aukcje tylko powielone x razy. Ze względu na to, że na zdjęciach i opisach na koncie Y mi nie zależy, ponieważ mam wszystko co potrzebne na koncie X, dlatego pytałem.

 

Bartku, tu na forum pewien użytkownik (niestety nie pamiętam nazwy) podał kiedyś pomysł, aby Sello podczas wystawiania opisów, brało zdjęcia z bazy danych dla wszystkich kont, zamiast "powielać" te zdjęcia na pozostałych kontach przy takich samych opisach. Czy planujecie coś takiego wdrożyć?

Link to postu

Tak jest od zawsze. Jedno zdjęcie użyte w tysiącu aukcji jest w bazie zapisane tylko raz. Sytuację trochę skomplikował fakt, że zdjęcia wysyłane są do Allegro i są przez Allegro lekko modyfikowane. Wtedy pobranie takiego zdjęcia skutkuje utworzeniem drugiego podobnego. Gdy zdjęcia są używane tylko w ofertach to nie ma problemu, bo się zapiszą nowe, a stare się usuną, jeśli żadna inna oferta nie będzie już się do niego odwoływać. Natomiast zdjęcia w towarach się nie aktualizują z aukcji co może skutkować trzymaniem wtedy dwóch kopii zdjęcia: w towarze i w aukcji.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...