Skocz do zawartości

Problem z mailami po aktualizacji

Polecane posty

W końcu przesiadłem się z 1.36 na 1.38.1 (ale jeszcze nie odpaliłem nowego synchronizatora) i jedna rzecz już mnie zmartwiła, mianowicie Sello wysłało ni stąd, ni zowąd jakieś zaległe maile do transakcji nawet zeszłorocznych, np. przypominające o dokonaniu wpłaty, itd. (mam kilka szablonów). Klienci poirytowani, a ja odpisuję, że to pomyłka. Dlaczego tak się stało?

Link to postu

Pytanie, czy te maile wisiały w skrzynce nadawczej czy dopiero teraz się wygenerowały? I jakich transakcji to dotyczy. Czy były one zakończone czy może leżały w zakładce ZALEGŁE?

 

Z poziomy maili wysłanych mailingu zrobić nie można, ale może z poziomu transakcji zaległych - jeśli to do nich zostały te maile utworzone.

 

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Pytanie, czy te maile wisiały w skrzynce nadawczej czy dopiero teraz się wygenerowały? I jakich transakcji to dotyczy. Czy były one zakończone czy może leżały w zakładce ZALEGŁE?

 

Z poziomy maili wysłanych mailingu zrobić nie można, ale może z poziomu transakcji zaległych - jeśli to do nich zostały te maile utworzone.

 

Nie wiem czy wisiały, raczej nie. Dziś skrzynka nadawcza jest pusta, a w wysłanych niestety w nocy o 1:49 poszły kolejne przypomnienia o płatnościach do randomowych transakcji z marca, maja 2021 i też zeszłorocznych. Ogólnie w ZALEGŁYCH mam 1800 transakcji. Nigdy wcześniej z tym nie było problemu. 

Link to postu

W wiadomościach automatycznych ustawiłem "brak", jeśli transakcja jest zaległa. 

1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Z poziomy maili wysłanych mailingu zrobić nie można, ale może z poziomu transakcji zaległych - jeśli to do nich zostały te maile utworzone.

 

Niestety nie będzie to możliwe, bo zaległych tak jak wspomniałem mam 1800, a maili poszło obecnie jakoś 270. I to wszystko wygląda tak jakby poszło randomowo, nie połapię się w ZALEGŁYCH, żeby wysłać maila z wyjaśnieniami tylko do tych klientów, do których zostały błędnie wysłane ponaglenia o płatności.

Link to postu
4 godziny temu, Zdzisław Bal napisał:

Ogólnie w ZALEGŁYCH mam 1800 transakcji. Nigdy wcześniej z tym nie było problemu. 

A to są prawidłowo zaległe transakcje czy jakieś pozostałości po już obsłużonych transakcjach? Jeśli pozostałości to proponuję zacząć od uporządkowania tych zaległych. Możliwe, że na przełomie ostatnich wersji poprawiony został mechanizm wysyłania powiadomień o zaległościach, który wcześniej nie działał i teraz ruszyły wszystkie zaległe transakcje. Część z tych zaległych mogła już mieć wysłane powiadomienia wcześniej, dlatego nie poszły do wszystkich.

 

Można skopiować listę  ostatnich wysłanych wiadomości i obrobić je np w Excelu aby wyciągnąć maile tych osób do których poszły felerne maile i już jakoś z poziomu programu do obsługi poczty rozesłać wyjaśnienia dodając te maile do pola UDW.

Link to postu
39 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

A to są prawidłowo zaległe transakcje czy jakieś pozostałości po już obsłużonych transakcjach? Jeśli pozostałości to proponuję zacząć od uporządkowania tych zaległych. Możliwe, że na przełomie ostatnich wersji poprawiony został mechanizm wysyłania powiadomień o zaległościach, który wcześniej nie działał i teraz ruszyły wszystkie zaległe transakcje. Część z tych zaległych mogła już mieć wysłane powiadomienia wcześniej, dlatego nie poszły do wszystkich.

Ciężko mi stwierdzić, nie zwracałem na to uwagi, ale kojarzę, że kiedyś mechanizm wysyłania tych automatycznych powiadomień szwankował, a tak jak piszesz - po aktualizacji mogło to ruszyć. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...