Skocz do zawartości

WzA problem

Polecane posty

1 minutę temu, Zdzisław Bal napisał:

Pierwszy raz nadaję Allegro Kurier DPD. WzA skonfigurowałem (chyba dobrze). Wyślij/odbierz klikniete, wyskoczył błąd jak poniżej. Wszedłem w paczkę zmieniłem wagę i co dalej? Kliknałem utwórz ponownie w serwisie kuriera, ale dalej etykieta nie chce się wygenerować.
image.png.a713b5169879e0fe3588ae239f3e6984.png

Kółka zębate się pokręcą i wywala jeszcze coś takiego:
image.png.fe4068a1194853cadf0ebbf20d301e14.png

Link to postu

Od wersji 1.37 w Sello dodane jest nowe pole o nazwie "Punkt odbioru". Dotyczy ono metod dostawy z odbiorem w punkcie, w tym Paczkomaty InPost. Transakcje, które zostały pobrane przed aktualizacją Sello to pole mają puste. Należy ponownie pobrać dane transakcji, które nie zostały obsłużone przed aktualizacją bazy. Należy zaznaczyć transakcje, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać "Pobierz dane transakcji". Jeżeli chodzi o WZA to pierwszy błąd wskazuje na złą wagę (może jest za duża, lub po prostu jest zerowa). Drugi błąd wskazuje dokładnie na ID punktu odbioru (przy nadawaniu w punkcie musi być uzupełniony, a przy podjeździe kuriera nie jest wymagany). Przy wysyłaniu przesyłek do WZA można je podejrzeć po stronie Allegro - tam tworzą się błyskawicznie. Poprawne pobranie ich do Sello jednak chwilę trwa.

Edytowane przez Tadek Synchronizujący
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
Godzinę temu, Zdzisław Bal napisał:

Pierwszy raz nadaję Allegro Kurier DPD. WzA skonfigurowałem (chyba dobrze). Wyślij/odbierz klikniete, wyskoczył błąd jak poniżej. Wszedłem w paczkę zmieniłem wagę i co dalej? Kliknałem utwórz ponownie w serwisie kuriera, ale dalej etykieta nie chce się wygenerować.
image.png.a713b5169879e0fe3588ae239f3e6984.png

Proces utworzenia paczki nie jest tak prosty i intuicyjny jak w przypadku InPost ShipX. Wystarczy jednak poczytać przed każdą aktualizacją Sello listę zmian - jest naprawdę przydatna. Proces tworzenia paczek dla WZA w skrócie wygląda tak:
- wyślij paczki do WZA,
- trzeba zaczekać - zmieni się status,
- odbierz paczki,
- tutaj niestety trzeba zaczekać trochę dłużej (ale w WZA po stronie WWW przesyłki już są widoczne),

Kiedy wydruk zostanie poprawnie pobrany status zmieni się i będzie możliwe wydrukowanie etykiety. Jeżeli próba wydruku następuję przed pobraniem etykiety z WZA mogą pojawiać się losowe błędy.

Jeżeli chodzi o utworzenie nowej paczki to dla WZA należy wyczyścić błędy, a następnie wybrać prawy -> utwórz ponownie w serwisie kuriera. Po tym kroku wracamy do tworzenia paczki od nowa, czyli od - wyślij paczki do WZA.

 

U mnie WZA działa zarówno z DPD jak i z Pocztą (sprawdzone z własną umową i bez niej). Wystarczy na to poświęcić trochę czasu.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

1 Marca 2022 pojawił się problem z nadawaniem w Sello przesyłek WZA do Poczty Polskiej.  
ma ktoś jakieś pomysły ?   Zauważyłem że allegro zmieniło też widok strony WZA
Sello zgłasza błąd komunikat poniżej:
''Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "1860/2022" na koncie "XXXXXX" (4393170): Przesyłka jeszcze nie jest utworzona w serwisie kuriera
Pobranie wydruku etykiety nie jest możliwe, jeśli przesyłka nie została jeszcze utworzona w serwisie "Wysyłam z Allegro", lub w paczce Sello nie ma jeszcze pobranego numeru wysyłkowego dla tej przesyłki.''

Link to postu

To musiały wystąpić jakieś utrudnienia po stronie serwisu. W wersji 1.41 taki błąd pojawia się jeśli przesyłka nie zostanie utworzona pomimo podjęcia kilku prób odczytania statusu jej utworzenia. Pomiędzy tymi próbami Sello oczywiście oczekuje pewien czas, aby serwis WzA mógł przetworzyć żądanie i skomunikował się z serwisem kurierskim. 

W przypadku pojawienia się takiego problemu, można chwilę odczekać i ponowić próbę wydrukowania etykiet bądź odebrania statusów przesyłek z serwisu WzA.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...