Skocz do zawartości

Blokada widoku wynagrodzeń przez pracowników

Polecane posty

Dzień dobry,

potrzebuje zablokować pracownikom podgląd "kto ile zarabia".
Obecnie można wejść w moduł 'Klienci', wybrać Typ 'KD - pracownik' i wejść w informator pracownika i w zakładce 'rozrachunki' podejrzeć kto ile dostał wynagrodzenia.

image.png.1861a9e512a3f80f3333bd6ea2e448db.png
Oczywiście można ten dostęp zablokować zabierając uprawnienie "Informator klienta - Rozrachunki", ale pracownicy potrzebują mieć podgląd na rozrachunki klientów, a ten zostaną zablokowany, gdy zabiorę to uprawnienie.

image.png.4f4f3a6bc6c0daeb10177864cb2020f8.png

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji.
Pozdrawiam
  

Link to postu

Dzień dobry,

proszę zapoznać się z funkcjonalnością operacji wrażliwych, gdzie można oznaczać operacje jako wrażliwe, a następnie zabrać użytkownikowi uprawnienie do podglądu.

Poniżej przesyłam artykuły e-Pomocy technicznej opisujące zagadnienie.

Może Pan również wykorzystać w tym celu reguły automatyzacji, znajdujące się w Laboratorium ustawiając warunek tak, aby operacje oznaczały się jako wrażliwe jeśli np. w polu tytułem jest tekst "wynagrodzenie".

Link to postu

Część pracowników musi mieć dostęp do danych wrażliwych m.in. ze względu na wymóg posiadania tego uprawnienia do tworzenia kompletów w module asortymentu i dodawania do nich składników, więc użycie tej funkcjonalności odpada.

Jeśli nie da się tego inaczej rozwiązać to zgłaszam sugestię dodania osobnej grupy uprawnień związanej z rozliczaniem wynagrodzeń lub stworzenia osobnego uprawnienia odpowiedzialnego za dodawanie składników do kompletu.

Pozdrawiam

Link to postu
2 godziny temu, Radek Szachnowski napisał:

Część pracowników musi mieć dostęp do danych wrażliwych m.in. ze względu na wymóg posiadania tego uprawnienia do tworzenia kompletów w module asortymentu i dodawania do nich składników, więc użycie tej funkcjonalności odpada.

Pisze Pan o operacjach wrażliwych, czy danych wrażliwych? ;)

Link to postu

Mój błąd, pisałem o danych wrażliwych w czasie, gdy operacje wrażliwe są czym innym.
 

Zabranie uprawnień do 'operacji wrażliwych' rozwiązało problem częściowo. Mianowicie nie widać już dyspozycji bankowych (oznaczone jako dane wrażliwe), ale niestety widoczne dalej pozostają listy płac
image.thumb.png.5092165ce9d84607ab49787e714694d0.png

Są one tworzone w Rewizorze nexo (ustawiony multiprogram) i nie udało mi się znaleźć tam funkcji podobnej do oznaczenia jako operacja wrażliwa.
Da się to jakoś zablokować w jednym z programów?

Link to postu
W dniu 10.06.2021 o 12:50, Radek Szachnowski napisał:

Są one tworzone w Rewizorze nexo (ustawiony multiprogram) i nie udało mi się znaleźć tam funkcji podobnej do oznaczenia jako operacja wrażliwa.

Może wystarczy zaznaczenie parametru "Nie pokazuj rozrachunków i finansów Rewizora nexo, Rachmistrza nexo oraz Gratyfkanta nexo w Subiekcie nexo" w konfiguracji parametrów rozrachunków? Włączenie tego parametru pozwala w Subiekcie nexo ukryć rozrachunki, oraz zapisy w ewidencjach finansowych, które zostały utworzone w programach księgowych.

image.png.0b99042274305233984bf8f1f630c566.png

  • Dziękuję 1
Link to postu

Świetnie, udało się zablokować podgląd na wypłaty pracowników.
Jeszcze tylko pytanko - czy da się zautomatyzować proces oznaczania np. dyspozycji bankowych jako operacjach wrażliwych? tak aby zawsze były jako operacje wrażliwe.
Jeśli nie ma takiej możliwości to zgłaszam sugestię dodania możliwości wyboru jakie dokumenty tworzone w rewizorze nexo mają być z automatu oznaczone jako operacja wrażliwa.

Dziękuję i pozdrawiam

Link to postu

Proszę spojrzeć na moją wcześniejszą odpowiedź.

W dniu 9.06.2021 o 10:45, Przemysław Werner napisał:

Może Pan również wykorzystać w tym celu reguły automatyzacji, znajdujące się w Laboratorium ustawiając warunek tak, aby operacje oznaczały się jako wrażliwe jeśli np. w polu tytułem jest tekst "wynagrodzenie".

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Widzę tutaj pewną niedoróbkę: jeśli wejdziemy do edycji pracownika, to nawet jeśli przełączymy widok formatki na "KLIENT", to nie pojawia się zakładka "PŁATNOŚCI".

Jeśli natomiast najpierw dodamy firmę, później przekształcimy ją na osobę i dalej potraktujemy jako pracownika, to po wejściu do edycji i zmianie widoku na "KLIENT" zakładka "PŁATNOŚCI" jest już widoczna. A piszę o tej zakładce dlatego, że można tam włączyć opcję "Oznaczaj operacje finansowe jako wrażliwe".

 

Analogicznie, jeśli dodamy pracownika, a później przekształcimy go na firmę, to ta firma również nie będzie miała widocznej zakładki "PŁATNOŚCI".

 

W dniu 21.06.2021 o 13:29, Radek Szachnowski napisał:

Jeszcze tylko pytanko - czy da się zautomatyzować proces oznaczania np. dyspozycji bankowych jako operacjach wrażliwych? tak aby zawsze były jako operacje wrażliwe.

Nie sprawdzałem, ale pomimo braku widoczności tej kluczowej zakładki, zapewne zmiana bezpośrednio w bazie danych da oczekiwany efekt.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.06.2021 o 00:02, Jacek Izydorczyk napisał:

Widzę tutaj pewną niedoróbkę: jeśli wejdziemy do edycji pracownika, to nawet jeśli przełączymy widok formatki na "KLIENT", to nie pojawia się zakładka "PŁATNOŚCI".

Jeśli natomiast najpierw dodamy firmę, później przekształcimy ją na osobę i dalej potraktujemy jako pracownika, to po wejściu do edycji i zmianie widoku na "KLIENT" zakładka "PŁATNOŚCI" jest już widoczna. A piszę o tej zakładce dlatego, że można tam włączyć opcję "Oznaczaj operacje finansowe jako wrażliwe".

 

Analogicznie, jeśli dodamy pracownika, a później przekształcimy go na firmę, to ta firma również nie będzie miała widocznej zakładki "PŁATNOŚCI".

Dziękuję, wyprostujemy to w jednej z najbliższych wersji.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Dzień dobry,

 

klient poprosił aby ukryć rozrachunki z pracownikami jako dane wrażliwe dla swoich pracowników w Subiekcie (niektórzy pracownicy musza mieć dostęp do rozrachunków z kontrahentami ponieważ wykonują dyspozycje bankowe, czyli niektórzy pracownicy musza mieć dostęp do rozrachunków z kontrahentami wprowadzonymi w Rewizorze).

Operacje bankowe i kasowe można ukryć a jak postąpić z listami płac i innymi rozrachunkami pracowniczymi aby nie były widoczne dla poszczególnych pracowników?     

Link to postu
20 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

a osobom, które mają mieć dostęp do wszystkich rozrachunków, dać ograniczony dostęp do Rewizora.

Dziękuję, czyli rozumiem że jest możliwość ustawienia aby osoby w Rewizorze Nexo Pro nie widziały tylko rozrachunków z pracownikami? 

 

Dopisze jeszcze że jeden z pracowników rozlicza właśnie rozrachunki z kontrahentami poprzez wysłanie ich do dyspozycji bankowych. Chyba że program posiada możliwość utworzenia automatycznie dyspozycji bankowych dla kontrahenta z odpowiednim terminem realizacji (termin płatności)?

Edytowane przez Łukasz D.
Link to postu
2 godziny temu, Łukasz D. napisał:

Dziękuję, czyli rozumiem że jest możliwość ustawienia aby osoby w Rewizorze Nexo Pro nie widziały tylko rozrachunków z pracownikami? 

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale nie można jednocześnie dać dostępu do rozrachunków z Rewizora i zablokować dostęp do rozrachunków z pracownikami. Niech mnie ktoś ewentualnie poprawi, bo piszę z pamięci.

2 godziny temu, Łukasz D. napisał:

Chyba że program posiada możliwość utworzenia automatycznie dyspozycji bankowych dla kontrahenta z odpowiednim terminem realizacji (termin płatności)?

Automatycznie, zaraz po dodaniu rozrachunku? Natywnie nie. Ewentualnie można sprawdzić, czy moduł Automatyzacja nie dałby rady z uwzględnieniem jego rozszerzalności.

Link to postu
15 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale nie można jednocześnie dać dostępu do rozrachunków z Rewizora i zablokować dostęp do rozrachunków z pracownikami. Niech mnie ktoś ewentualnie poprawi, bo piszę z pamięci.

Też nie znalazłem takiej możliwości, więc proszę Insert aby dodał opcję "oznaczaj rozrachunki jako wrażliwe" albo ewentualnie dodanie w rozrachunkach możliwości ograniczenia pracowników do dostępu rozrachunków z pracownikami.

1854799507_Beztytuu.thumb.jpg.467469bc1578660784c636bd81dc75eb.jpg

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...